Editörler :
14 Mayıs 2019 02:29   

Hava trafik sınıfında Hava trafik kontrolörü dışında başka bir görevde var mıdır?

Öncelikle Tüm komutanlarıma saygılar. Malumunuz Son alımlarda Astsubaylık başvurusunda bulundum ve tüm aşamaları hallettim. İlk tercihim Hava Kuvvetleri Hava Trafik ve gelme ihtimali yüksek kpss ile fyt gayet iyi. Ama Nette araştırdım ve pek bilgi bulamadim. kimileri Eğitim Sonunda Hava trafik kontrolör sınavına gireceksin 3 kez hakkın var diyor. Birincisi gerçekten Böyle bir sınava tabi olacak mıyız? İkincisi böyle bir sınava tabi olursak eğer 3 kezde başarısız olursak başka sınıfa mı kaydırırlar yoksa ilişik mi kesilir. Genel olarak Hava trafik sınıfında Hava trafik kontrolörü dışında başka bir görevde var mıdır? Personel Temin bölümünde Hiçbir bilgi edinemedim ve Siz değerli Komutanlarımdan bilgi almak amaçlı mecburen buraya yazdığımı özür dileyerek söylüyorum. Saygılar...

15 Mayıs 2019 22:13

guest46
Aday Memur
Bilgisi olan kimse yok mu ??
16 Mayıs 2019 12:52

Thrw
Aday Memur

Hava Trafik bölümünde eğitimlerin sonunda lisans sınavı var. Ard arda 3 kez kalırsan branşın değişir. Ama ilişik kesilir mi bilemiyorum. Örneği yaşanmadı.

16 Mayıs 2019 22:24

guest46
Aday Memur
çok teşekkürler bilgilerin için. Inşallah ilişik kesme söz konusu olmaz
17 Mayıs 2019 23:22

guest46
Aday Memur

Hava Trafik bölümünde eğitimlerin sonunda lisans sınavı var. Ard arda 3 kez kalırsan branşın değişir. Ama ilişik kesilir mi bilemiyorum. Örneği yaşanmadı.

Thrw, 1 ay önce - Alıntıya git
Bilgi verdiğin için teşekkürler. Fakat Ben araştırdım biraz Hava trafik Kontrolörü lisansı için Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü sayfasında 27 yaşından gün almamış olmak şartı var Ben mart 93 doğumluyum ve zaten 27 den gün aldım eğitim bitiş tarihlerini de baz alırsak 28 den bile gün almış olucam. Personel Temin bu yaş şartını illaki biliyodur acaba benim o ilk tercihimi pasif etme durumu olabilir mi ?
18 Mayıs 2019 07:52

Thrw
Aday Memur

Sivil Havacılıkla HVKK'nın bağlantısı yok. Olmaz yani

18 Mayıs 2019 12:34

guest46
Aday Memur

Sivil Havacılıkla HVKK'nın bağlantısı yok. Olmaz yani

Thrw, 1 ay önce - Alıntıya git
Ama yonetmelikte hava kuvvetleri egitim vermekle yetkili Lisansi verme yetkisi sadece Sivil havacilik genel mudurlugu diyor. Lisans sinavinda arasi en erken 4 ay olmak sartiyla 3 defa girme hakki ve üçüncü kezde basarizi olmasi durumunda tsk personel yonetimi kanununa gore siniflandirmasi yapilir veya degerlendirir diyor. yani bu şu demek heralde ilisik kesme soz konusu degil farkli sinifta degerlendirilmesi demi
18 Mayıs 2019 19:32

mvlt.54
Aday Memur
kpss fut kaç hocam
18 Mayıs 2019 20:00

mvlt.54
Aday Memur
Ben bi kaç hava uzmana sordum sadece iyi rahat güzel bi yer dediler eğitimle ilgili kimse bisey bilmiyor
19 Mayıs 2019 22:28

guest46
Aday Memur
kpss fut kaç hocam
mvlt.54, 1 ay önce - Alıntıya git
Kpss 73.5 Fyt 52 Hocam
19 Mayıs 2019 23:24

mvlt.54
Aday Memur
Kpss 73.5 Fyt 52 Hocam
guest46, 1 ay önce - Alıntıya git
bölüm ne kardeşim
20 Mayıs 2019 03:36

mvlt.54
Aday Memur
Ben bi hava astsubayına sordum intibaktan sonra eğitim varmış 3 4 ay orda sınavlar oluyomuş geçersen daha sonra branş eğitimi oluyomuş ordan kalırsan atiliyomussun branş eğitimi hakkında bilgisi yokmus
20 Mayıs 2019 14:05

Astsub.
Aday Memur
branş değişimi olmaması direk ilişik kesilmesi çok sıkıntı bir durum diğer bölümlerde böyle bir zorunluluk yok ama bu bölümde var malesef
21 Mayıs 2019 14:03

guest46
Aday Memur
branş değişimi olmaması direk ilişik kesilmesi çok sıkıntı bir durum diğer bölümlerde böyle bir zorunluluk yok ama bu bölümde var malesef
Astsub., 1 ay önce - Alıntıya git
Çok saçma degil mi ya kesin olarak ATC lisansini 3 kez sinav hakkinda alamazsak gerçekten direk ilişik mi kesiliyor. Diger sınıflarda böyle bi şey yok diye biliyorum. intibaktan sonra sınıfımızı değiştirme durumu var mıdır ?
22 Mayıs 2019 19:05

Thrw
Aday Memur

Yaş sınırlaması yok. Astsubay olma yaşı tutuyorsa trafikçi de olursun

Toplam 14 mesaj

ANKET
23 Haziran 2019 İstanbul BBB seçim sonuçlarını nasıl buldunuz?