Editörler :
14 Mayıs 2019 09:56   

Belediyelerde Sözleşmeli Çalışan Personel İçin Ek Ödeme Hakları.

Arkadaşlar herkese iyi günler. Bir konuda yardımınızı almak istiyorum. Biraz araştırma yaptım fakat bir sonuç bulamadım. Sözleşmeli olarak belediyede çalışmaktayım. Askerlik sebebi ile ücretsiz izne ayrılmak zorunda kaldığım süreçte kurumumun personellerine ödediği ek ödeneklerden 1 mayıs ödemesi ve Yaz dönemi giyim yardımı adı altında ödediği ücret ücretsiz izinde olmam sebebi ile direk kesilmiş. Bu yasal bir durum mudur yoksa talep etme hakkım var mı? Bu konuda bilgisi olan veya yardımcı olabilecek arkadaşlardan fikirlerini bekliyorum.

14 Mayıs 2019 10:58

mymy93
Aday Memur

ÜCRETSİZ İZİNDEN DÖNDÜKTEN SONRAKİ İLK MAAŞINDA TALEP EDEBİLİRSİN

14 Mayıs 2019 15:05

GkhnTr
Aday Memur

ÜCRETSİZ İZİNDEN DÖNDÜKTEN SONRAKİ İLK MAAŞINDA TALEP EDEBİLİRSİN

mymy93, 1 ay önce - Alıntıya git
İnsan kaynaklari ile konustugumda bu odemelerin hesaplandigi donemde ucretsiz izinde iseniz hakkinizi kaybedersiniz gbi bir cevap aldim. Sendika ile alakali bir durum oldugunu soylediler. Dogruluk oayi varmidir? Yada bir sonraki maas doneminde nasil talep edebilirim?
14 Mayıs 2019 15:37

wagabond90
Aday Memur

Benim bildiğim kadarıyla sözleşmeli personele ek ödeme yapılamıyor zaten eğer alıyorsanızda sıkıntı olmasın sonra.

14 Mayıs 2019 20:32

Hidayet1523
Şef

Benim bildiğim kadarıyla sözleşmeli personele ek ödeme yapılamıyor zaten eğer alıyorsanızda sıkıntı olmasın sonra.

wagabond90, 1 ay önce - Alıntıya git
Aynen öyle sözleşmede de yazar hiç bir ad altında ek ödeme yapılamaz diye. Bir tek istisnası Sds dir.
16 Mayıs 2019 10:15

mymy93
Aday Memur
İnsan kaynaklari ile konustugumda bu odemelerin hesaplandigi donemde ucretsiz izinde iseniz hakkinizi kaybedersiniz gbi bir cevap aldim. Sendika ile alakali bir durum oldugunu soylediler. Dogruluk oayi varmidir? Yada bir sonraki maas doneminde nasil talep edebilirim?
GkhnTr, 1 ay önce - Alıntıya git

Sendika sözleşmenizi okumanızı tavsiye ederim. Genellikle ücretsiz olduğunuz dönemler düşülerek kıst yapılır.

Toplam 5 mesaj

ANKET
Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu'nun karşı karşıya geldiği program, fikrinizi değiştirdi mi?