Editörler : nayzen
14 Mayıs 2019 20:47   


Eğitim Sınıfı Dışı Tayin

Geçen yıl hayatımın hatasını yaparak sınavsız memurluktan VHKİ'ye geçiş yaptım. Bugün eğitim sınıfı dışındaki personeller için il içi isteğe bağlı tayin yazısı geldi. Yazı ekindeki listede vhki'ler için il merkezine en yakın ilçe 45 km iken memurlar için il merkezinde onlarca boş kontenjan bulunduğu görünüyor.

Atama şubesi ile görüştüm, vhki olarak memur kadroları tercih edemeyeceğimi söylendi ama vhki idari kadro filan değil ki yine memur olarak göreve geçemez miyim na yapacağımı şaşırdım.

15 Mayıs 2019 11:38

egevrl
Aday Memur

Keşke geçmeseydin VHKİ ye . Ama bilemezsin tabi durumun bu şekilde olduğunu. Zaten VHKİ ile memurun çok farkı yok. Maddi anlamda da çok farkı yok.

15 Mayıs 2019 21:04

canbatar
Aday Memur

Benim bulunduğum ile lanet olsun . İl İçinde ne memur nede vhki kardosu açmamış. neymiş efendim hizmetlileri görevlendirme olarak memur yapmışlar okullarda bundan dolayıda boş yer yokmuş. Adi pislik il mem. Bende bu mallar yüzünden bulunduğum yerde bir yıl daha çalışacam. insanın haklarına resmen gasp etmişler. Diğer illerde bol bol memur açığı var ama burda 1 tane bile yokya ilçelere bile açmamışlar memur kadrosu şaka gibi

16 Mayıs 2019 23:52

keci
Aday Memur

Bu şartlarda İl dışını beklemek daha uygun gibi görünüyor.

Toplam 3 mesaj
 
ANKET
Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu'nun karşı karşıya geldiği program, fikrinizi değiştirdi mi?