Editörler :
14 Mayıs 2019 20:53   

67 yaşındaki Annem'in yaşamını nasıl güzelleştirebilirim.

Annem 67 yaşında. Babam vefat ettikten sonra içine kapandı. Komşularla da görüşmüyor. Ev alışverişi dışında evden dışarıya çıkmıyor. Sağlığı çok şükür iyi lakin yaşadığı her durumu olumsuz tarafından görüyor. Annem'in yaşamına olumlu manada nasıl katkı sağlayabilirim? Fikri olan arkadaşlar yazarsanız çok sevinirim.

15 Mayıs 2019 19:17

bilgmuhmeri
Aday Memur

Elinizden geldiğince beraber vakit geçirmeye calısın. Sevdiği akrabalarına ziyarete götürün. Yürüyüs yapın beraber. Benim annem de yaşlı ona bunlar iyi geliyor. Sosyalleşmek bu yaşlarda önemli bence yoksa içlerine kapanıyorlar. Babanızın mekanı da cennet olsun inşallah.

23 Mayıs 2019 09:36

öğretmen54
Şef

çok güzel bir soru sormuşsunuz, benim annem de 61 yaşında ve kanser hastası, sürekli kemoterapi görüyor. ben de onun için biseyler yapmak istiyorum. onunla sürekli vakit geçiremiyorum çünkü bebeğim var ve annem farklı bir ilçede ikamet ediyor. bebeğimi alıp dolmuşlarla anneme gitsem biraz evhamlı olduğu için bundan memnun olmuyor. onu mutlu etmek için fikirlerinizi bekliyorum.

01 Haziran 2019 23:05

Ferda 63
Memur
bi insan evden dışarı çıkmak istemezse hep olumsuz tarafı görüyorsa..o kişinin rahatsız olduğu bir konu vardır yani şartlarını iyileştirin umutsuz insan kımıldayamaz bir şey vardır onun enerjisini emmiş olan yani o durumun ort kaldırılması gerekir
23 Ağustos 2019 12:14

Gydm
Memur
Sakin bi yerde kahvaltı yaptırın deniz kenarında gezin sahilde yaylaya çıkarın yaylarda gezin türbelere götürün ama evden çıkarın çam olan yerde yürüş ve mangal yapın onun değer verdiği sevdiği insanları oğlu kızını akrabalarını eve yemeğe davet edin rahatlayacağı zaman ayırın oksijen alacağı yerleri gezdirin melisa çayı içirin sinirlerini gevşetir yemek yapmanıza yardımcı olun fikirlerini alınız meşgale bulunuz ona annenize alışveriş yapın sevdiği şeyleri alın beraber alışveriş yapın annenize hacamat yaptırın iyi gelecektir ılıcaya götürün
25 Ağustos 2019 20:49

akademikbaytar
Daire Başkanı
umre seyahati, yurtdışı seyahati ya da karadeniz turu falan sanki yaşlılara iyi gelebilir diye düşünüyor insan ama annenizin durumu tek bir etkinlikle atlatılabilecek türden bir sıkıntıya benzemiyor. içine kapanma, asosyalleşme, depresyon falan genele yayılan sıkıntılar olduğu için mücadelesi de genele yayılan şekilde olmalı. etkinlik kurslarına falan bir düşünün. halk eğitim merkezlerinde ya da belediyelerin kültür merkezlerinde falan böyle kurslar sürekli oluyor.
Toplam 5 mesaj

ANKET
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu başarılı buluyor musunuz?