Editörler :
14 Mayıs 2019 23:27   


Eşi yükseklisans yapan
Merhaba. Eşi yüksek lisans yapıp eş durumu ile eşin olduğu şehire tayin isteyen var mı? Bu durumda tayin olur mu
15 Mayıs 2019 16:29

Mister White
Aday Memur

Yüksek lisans için örnek var mıdır bilmiyorum fakat eşi en az 2 dönem takip edecek şekilde el sanatları kursu gören personel mazeret atamasından faydalanabiliyor.

Halk Eğitim Merkezleriyle görüşün derim.

15 Mayıs 2019 20:57

Çiçeksokak
Aday Memur

Yüksek lisans için örnek var mıdır bilmiyorum fakat eşi en az 2 dönem takip edecek şekilde el sanatları kursu gören personel mazeret atamasından faydalanabiliyor.

Halk Eğitim Merkezleriyle görüşün derim.


Mister White, 3 ay önce - Alıntıya git
4 ay oldu yükseklisans mazareti ile tayin istedik. atama dönemini beklettiler ama ne dilekçeye cevap verildi ne de atama oldu ne yapabilirim bu durumda
16 Mayıs 2019 06:37

yusuf63
Aday Memur
Madde 42 - Kimse, eğitim ve öğretim haklarından yoksun bırakılamaz. Öğrenim hakkının kapsamı kanunla tespit edilir ve düzenlenir. Eğitim ve öğretim, Atatürk ilkeleri ve İnkilapları doğrultusunda, çağdaş bilim ve eğitim esaslarına göre, Devletin gözetim ve denetimi altında yapılır. Anayasa'nın 41. maddesinde belirtilen ailenin ve çocukların korunması ilkesi gereği eşlerin aynı yerde görev yapması kamu yararı oluşturacağından dolayı eşinizin yükseklisans yaptığı ile tayininizin çıkması gerekmektedir. Dilekçenizi bu maddeler ışığında tekrar yazın ve tyn d Sb ile görüşün inş gönlünüzce olur
16 Mayıs 2019 17:12

Çiçeksokak
Aday Memur
Madde 42 - Kimse, eğitim ve öğretim haklarından yoksun bırakılamaz. Öğrenim hakkının kapsamı kanunla tespit edilir ve düzenlenir. Eğitim ve öğretim, Atatürk ilkeleri ve İnkilapları doğrultusunda, çağdaş bilim ve eğitim esaslarına göre, Devletin gözetim ve denetimi altında yapılır. Anayasa'nın 41. maddesinde belirtilen ailenin ve çocukların korunması ilkesi gereği eşlerin aynı yerde görev yapması kamu yararı oluşturacağından dolayı eşinizin yükseklisans yaptığı ile tayininizin çıkması gerekmektedir. Dilekçenizi bu maddeler ışığında tekrar yazın ve tyn d Sb ile görüşün inş gönlünüzce olur
yusuf63, 3 ay önce - Alıntıya git
Öncelikle cevabınız ve iyi temennileriniz için çok teşekkür ediyorum.peki dilekçeyi tekrar yazınca tayin dönemini mi bekletirler dönem içinde tayin olabilir mi?
16 Mayıs 2019 19:17

yusuf63
Aday Memur
Öncelikle cevabınız ve iyi temennileriniz için çok teşekkür ediyorum.peki dilekçeyi tekrar yazınca tayin dönemini mi bekletirler dönem içinde tayin olabilir mi?
Çiçeksokak, 3 ay önce - Alıntıya git
Dönem içi tayin ancak ve ancak hayati öneme haiz raporlarda gerçekleşir. Sizin tayininiz genel atamalarda çıkar 2 ci dilekçenizi cevap vermez iseler dava hakkı doğsun diye yazıyorsunuz ilkine cevap gelmediyse 2 cisine de gelmez ise tayin olmazsanız idari mahkemede hakkınızı arayabilirsiniz
17 Mayıs 2019 07:24

Çiçeksokak
Aday Memur
Dönem içi tayin ancak ve ancak hayati öneme haiz raporlarda gerçekleşir. Sizin tayininiz genel atamalarda çıkar 2 ci dilekçenizi cevap vermez iseler dava hakkı doğsun diye yazıyorsunuz ilkine cevap gelmediyse 2 cisine de gelmez ise tayin olmazsanız idari mahkemede hakkınızı arayabilirsiniz
yusuf63, 3 ay önce - Alıntıya git
Biz şimdi dilekçeyi yazsak genel atmaları bekleyeceğiz cevap için yani genel atamalar nezaman? Teşekkürler tekrardan
Toplam 6 mesaj
 
ANKET
Sizce, memur zammının, Hakem Kuruluna kalması iyi mi oldu?