Editörler : nayzen
15 Mayıs 2019 11:50   

Haftasonu çalıştırma ve izni

Herkese selamlar kuruluşta GİH şoför kadrosunda çalışıyorum hafta sonu çalışma olduğu zaman hafta sonu olduğu için tam gün mü izin alabiliriz yoksa saatleri toplayıp sekiz saat olmasını mı beklemeliyiz. Bu konuyla alakalı kanun vs nerde yazıyor yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ediyorum.Herkese iyi çalışmalar diliyorum.

15 Mayıs 2019 17:19

nayzen
Editor

Konuyu daha teferruatlıca yazarsanız. Örneğin haftasonu çalışma saatleriniz mesai dışı mı, yoksa 40 ssatlik mesai saatinde yapılan düzenleme ile mi hafta sonu çalışıyorsunuz? İzinler saatlik olmaz. bir günlük izin bir 8 saatlik olan 1 meai için geçerlidir. Örneğin hafta sonu Cumartesi 24 saat görevli olan bir personelin cumartesi için alacağı izin 1 günlük değil,3 günlük izne tabidir. 24/8=3 gün olduğu için. Siz meseleyi biraz açın.

16 Mayıs 2019 11:53

murat yigit
Aday Memur

Hocam haftalık 40 saatlik çalışmayı tamamladık ki tamamlıyoruz düz devlet memuruyum çünkü hafta sonu bir iş çıktığında beni işe çağırıyorlar mesela sabah 9 da gelip 12 de geri gidiyorum şimdi bunun yerine nasıl izin kullanmalıyım. İdare sekiz saate tamamla o zaman izin verelim diyor bende hafta sonu olduğu için tam gün izin istiyorum bu konuda anlaşamıyoruz.

Hocam başka bir konu görevlendirmeyle şehir dışına yola gidiyoruz 2 gün görevlendirmemiz oluyor iki günde 48 saat ediyor bizim haftalık 40 saat çalışmamız gerekiyor bunların iznini nasıl kullanabiliriz yani pazartesi salı 2 gün görevlendirmemiz olduğu zaman 48 saat olduğu için geri kalan çarşamba perşembe cuma izinli mi olmalıyız.

Bunlar ile ilgili kanun tüzük vs ile birlikte cevap yapabilirseniz çok minnettar kalırız hocam şimdiden çok teşekkür ediyorum.

İyi çalışmalar.

Toplam 2 mesaj