Editörler : ayşegül bgm

16 Mayıs 2019 08:01

Bugünleri de Görecekmiydik

Evet arkadaşlar yıllar yılı övüle övüle bitirilmeyen okuyanın asla işsiz kalmayacağı halk arasında vecize haline getirilen Sağlıkçı mısın kesin atandın denilen Sağlık sektörünün de bitişine tanık olmaktayız.Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum!

Emish
Daire Başkanı
16 Mayıs 2019 19:55

Sağlık sektörü bitmiş değil arkadaşlar. Hastaneler personelsizlikten kırılıyor. Görün bakın şu ilk atama olsun gerisi nasıl çatır çatır geliyor. Olan sadece bize oldu ne yazık ki, bizden sonrakiler çok rahat atanacak. Çok kötü bir döneme denk geldik, senin benim şansıma işte

112gunduz
Şef
16 Mayıs 2019 21:24

Kim diyor size hastaneler personelsizlikten kırılıyor diye. Hemşireleri personel fazlalığından atanmadığı bölümlere çekiyorlar, paramedikler mesai tamamlamak için dış istasyona gidiyor. Olay sizin gördüğünüz gibi personelsizlikten yıkılıyor falan değil.

Emish, 5 yıl önce
Sağlık sektörü bitmiş değil arkadaşlar. Hastaneler personelsizlikten kırılıyor. Görün bakın şu ilk atama olsun gerisi nasıl çatır çatır geliyor. Olan sadece bize oldu ne yazık ki, bizden sonrakiler çok rahat atanacak. Çok kötü bir döneme denk geldik, senin benim şansıma işte

bugie
Şef
16 Mayıs 2019 21:38

Sen artık şu forumdan gitsene gerçekten sinir bozucusun. Bi sen çalışıyorsun biz bilmiyoruz durumu değil mi insanlar isyan ediyor ne aile hayatımız ne sosyal hayatımız kaldı diye.

Ama yok pardon ya sen bilmemne il sağlık müdürüsün sizde alışkanlık iş dolu çalışan yoksa demek değil mi.

İnsanların şevklerini kırmaya çalışmak onları bu kötü durumda daha da dibe çekmenin kul hakkı olmadığını düşünüyorsan yanılıyorsun. Bunların hepsi sana geri gelir unutma!

112gunduz, 5 yıl önce

Kim diyor size hastaneler personelsizlikten kırılıyor diye. Hemşireleri personel fazlalığından atanmadığı bölümlere çekiyorlar, paramedikler mesai tamamlamak için dış istasyona gidiyor. Olay sizin gördüğünüz gibi personelsizlikten yıkılıyor falan değil.

16 Mayıs 2019 21:47

Allah sabır versin senin iş arkadaşlarına.
112gunduz, 5 yıl önce

Emish
Daire Başkanı
16 Mayıs 2019 21:49

Hangi ildesin arkadaşım?
112gunduz, 5 yıl önce

isimsoyisim01
Kapalı
16 Mayıs 2019 21:54

kübadan bildiriyor arkadaş

Emish, 5 yıl önce
Hangi ildesin arkadaşım?

Guroni-
Yasaklı
16 Mayıs 2019 23:21

aynen hangı ıldesın ?

Emish, 5 yıl önce
Hangi ildesin arkadaşım?

112gunduz
Şef
16 Mayıs 2019 23:53

kendi dünyamızda gerçekler oluşturmuşsunuz onlara inanıyorsunuz. hangi bölüme sorsam en çok ihtiyaç o bölümde. kafanızda kurup sonra buna inanıyorsunuz. Birisi gerçekleri size söyleyince de kutsalınıza girmiş gibi çıldırıyorsunuz. ihtiyaç vardır ama sizin abarttığınız gibi değil. hatta şunu da söyleyeyim personel yeterli ancak hastanelerde malzeme yok, ekonomik sebeplerden temin edilemiyor. siz o toz pembe hayatlarınızda yaşayın. çok ihtiyaç var aynen, hastaneler tam malzeme ile çalışıyor, hatta avrupa da bizi kıskanıyor bu sağlık konusunda. 550000 sağlıkçı alma fikirleri varmış.
birhemşireee, 5 yıl önce

112gunduz
Şef
16 Mayıs 2019 23:55

asıl allah ileri de sizin gibi dünyadan bi haber her şeye inanan hayata toz pembe bakan kişilerin çalışma arkadaşlarına sabır versin. durmadan bir şeyi beğenmez durmadan şikayet edersiniz siz kafanızda kurduğunuz doğrularla
birhemşireee, 5 yıl önce

Emish
Daire Başkanı
17 Mayıs 2019 00:32

Kardeş lokasyon ver diyorum, ver ki bilgimiz olsun o ilde ihtiyaç olmadığına ki tercihlere yazmayalım. Ben aldığım bilgiler ile konuşacağım bak öyle element uydurmuyorum. Zonguldak toplum sağlığı'nda çalışanlar ile konuştum bana söylediği "ebe-hemşire yetiştiremiyoruz, çok sıkıntıdayız" oldu. Zonguldak Atatürk devlet hastanesi personel başkanlığı ile konuştum: personel sıkıntısı yaşadıklarını söylediler. Yine aynı hastanede hemşirelerle konuştum: açık olduğunu belirttiler. Zonguldak kadın hastalıkları ve doğum hastanesinde ebeler ile konuştum "nöbet üstüne nöbet tutuyoruz, eksik çok" yani bu hastanelerde çok eksik var lafını gelişigüzel söylemedim ortalıkta olan bir şey. Kendi branşımı(ebe) boşver, tüm branşlar aynıdır sanıyorum. Son atama bir sene önceydi desem yeridir. O zamandan bu yana tahmin edemeyeceğin kadar emekli olmuştur, becayiş/tayin/eş durumu vs. Özellikle küçük ve nüfusu az gelişmemiş şehirlerde bayağı açık oluştu. Yukarıda belirttiğim gibi Zonguldak üzerinden gidersem bu şehir branşımda ve hemşirelerde 2.bölge c grubu bir şehir. Yani personel sıkıntısı olmaması gereken bir şehir. Ama durumu anlattım. Bir de daha alt bölgelere inersek sıkıntının boyutlarını daha iyi anlayabiliriz.
112gunduz, 5 yıl önce
kendi dünyamızda gerçekler oluşturmuşsunuz onlara inanıyorsunuz. hangi bölüme sorsam en çok ihtiyaç o bölümde. kafanızda kurup sonra buna inanıyorsunuz. Birisi gerçekleri size söyleyince de kutsalınıza girmiş gibi çıldırıyorsunuz. ihtiyaç vardır ama sizin abarttığınız gibi değil. hatta şunu da söyleyeyim personel yeterli ancak hastanelerde malzeme yok, ekonomik sebeplerden temin edilemiyor. siz o toz pembe hayatlarınızda yaşayın. çok ihtiyaç var aynen, hastaneler tam malzeme ile çalışıyor, hatta avrupa da bizi kıskanıyor bu sağlık konusunda. 550000 sağlıkçı alma fikirleri varmış.
17 Mayıs 2019 00:41

tmm
112gunduz, 5 yıl önce
17 Mayıs 2019 00:45

Mülakat olayı çıktığından beri ortalıktasın ve tepki gösterildikçe tutuşuyorsun anladık biz seni tamam yorma kendini fazla.
112gunduz, 5 yıl önce
asıl allah ileri de sizin gibi dünyadan bi haber her şeye inanan hayata toz pembe bakan kişilerin çalışma arkadaşlarına sabır versin. durmadan bir şeyi beğenmez durmadan şikayet edersiniz siz kafanızda kurduğunuz doğrularla
Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi