Editörler :
16 Mayıs 2019 09:33   

Bunun altına imza atanlardan hesap sormak istiyorum. Sizce bana geri dönüşü ne olur?

Merhabalar komisyonda 5 kişi vardı. komisyon imzası olan kişilere maddi manevi tazminat davası açabilir miyim.? Güvenlik soruşturmasından dolayı elenmiştim. Mahkeme kararı ile görevime döndüm. 1 yıldır görevdeyim. Direk jandarmaya açmak istemiyorum. Geriye dönük haklarımı aldım. Bunun altına imza atanlardan hesap sormak istiyorum. Sizce bana geri dönüşü ne olur?

16 Mayıs 2019 10:49

ozantnk
Aday Memur
Komisyonla güvenlik soruşturmasının ne alakası var orasını anlamadım
16 Mayıs 2019 14:12

PSZICHO
Daire Başkanı

tam emın degılım ama komısyonluk bır durum degıl o. emnıyetle alakalı. çünkü emnıyetten sakıncalı kararı verılmıs bır yazı geldıyse askerıye senı ıhraç edıyor dırek. askerıyeden dava acıp emnıyetıde ısın ıcıne katabılırsın katmasına ama zaten gerıye donuk haklarını almıssın. bunun ustune ne beklıyorsun kı daha. yanı mahkemenın senın lehıne karar verecegını sanmıyorum bu konuda.

16 Mayıs 2019 22:14

önemsizz
Memur

eğer dava ile geri döndüysen elenmen burada bazı kişilerin keyfi uygulaması sonucu söz konusu olmuştur.. hakkını geri aldığın için olayın peşini bırakma ki keyfi uygulamalar azalsın, ancak bu şekilde hukuk devleti olabiliriz. idari mahkeme kalemlerinden birine git onlar seni düzgün bir şekilde yönlendirir. senin bir kazancın olmaya bilir fakat bu kararı veren ve imza atan kişiler çağırılır gerekçesi sorulur keyfi bir uygulama varsa gereken cezayı da alırlar.

Toplam 3 mesaj

ANKET
Yeni askerlik sistemini nasıl buldunuz?