Editörler :
16 Mayıs 2019 09:53   

Maddi manevi

Merhabalar komisyonda 5 kişi vardı. komisyon imzası olan kişilere maddi manevi tazminat davası açabilir miyim.? Güvenlik soruşturmasından dolayı elenmiştim. Mahkeme kararı ile görevime döndüm. 1 yıldır görevdeyim. Direk jandarmaya açmak istemiyorum. Geriye dönük haklarımı aldım. Bunun altına imza atanlardan hesap sormak istiyorum. Sizce bana geri dönüşü ne olur?

16 Mayıs 2019 10:01

Tnzr
Memur

Böyle bir şey mümkün değil, güvenlik soruşturması üç aşamalı olarak emniyet, mit ve valilik tarafından yapılıp kanunlar gereği raporlanır. Burada herhangi bir şekilde kabul olunmama durumuna yaptığınız gibi mahkemeye başvurup hak arayabilirsiniz. Adalet yerini geç yada erken bulmuş. Sizin maksadınızın herhangi bir şekilde hukuken ve vicdanen karşılığı yoktur. Her insanın hayatında bazı şeyler farklı olabilir, yorum farklılıkları v.s gibi durumlar mahkemeler tarafından sonuca bağlanır. Burada her şey olması gerektiği gibi olmuş. Komisyon imzası olan kişilerden kasıt ağır ceza reisi, başsavcı ve üye hakim midir? Evrakı düzenleyen kişi midir? Maddi anlamda geriye dönük haklarınızı da almışsınız burada manevi olarak talep edilebilecek bir şey de olduğunu düşünmüyorum. Devlet şaibe gördüğü durumlarda önlemini alır, bir sokakta hırsızlık oldu diyelim 5 kişi tutuklandı 6 ay tutuklu kaldılar ve suçsuz oldukları anlaşıldı beraat ettiler. Burada bir sıkıntı yoktur, aklanmış olmuş olurlar. Sizin durumunuzla benzer yanı şüphe mahkeme kararıyla ortadan kalkmış devlet uyguladığı tedbiri kaldırıp gereği yeri gelmiş. Boş ve anlamsız bir uğraş olacağını bilmenizi isterim. İyi forumlar.

16 Mayıs 2019 10:15

Kronik Farenjit
Aday Memur

Sayın Tnzr tayinler hakkında duyumunuz var mı?

16 Mayıs 2019 11:03

Tnzr
Memur

Sayın Tnzr tayinler hakkında duyumunuz var mı?

Kronik Farenjit, 2 hafta önce - Alıntıya git

Merhabalar; duyuruda belirtildiği gibi son hafta muhtemelen açıklanacaktır. 15 gün içerisinde bir aksilik olmazsa bekleniyor. Bakalım kota durumları ne olacak bende merakla bekliyorum.

16 Mayıs 2019 11:42

brave006
Aday Memur

Yazdıklarını kızgınlıkla yazdığını sanıyorum, çünkü memur olmuş bir insan az çok kanun yönetmelik vs. bilgisinin olması gerektiğini düşünüyorum, idare seni uygun bulmamış onaylamamış sen dava açmışsın mahkeme seni haklı bulmuş hakkını geri vermiş. Senin dava açacağım dedin kişiler senin amirlerin müdürlerin bence fazla boş konuşup milyonlarca kişinin kapılarda beklediği kamu işine sıkı sıkı sarıl kıymetini bil derim.

16 Mayıs 2019 12:04

baygörev
Aday Memur

soruşturmayı yanlış yapana ya da soruşturmadan dolayı atamana onay vermeyen amir kim ise ona açabilirsin ama uzun soluklu bir süreç olur

Toplam 5 mesaj

ANKET
Yeni askerlik sistemini nasıl buldunuz?