Editörler :
16 Mayıs 2019 16:37   

Polyannacılık yapıyorsunuz diyenler

Amacınız ne bilmiyorum ama basın gidin başka yerde oynayın oyununuzu. Bakanlık usül ve esasları daha 2 gün önce yayınladı. Usül ve esaslarda yazan maddeye göre mülakat yapılıp yapılmayacağına merkez komisyonu karar veriri. Bu merkez komisyonu usül ve esasların yayınlanmasından önce toplanmış veya kurulmuş olamaz. Çünkü bu komisyonun nasıl kurulacağı, kimlerden oluşacağı, isminin ne olacağı, yayınlanan usül ve esaslar metninde yazıyor. Dolayısıyla bu komisyon toplanmadan onların kararını değiştirecek twitter etkinliklerine destek olup hergün gündem yaratmalıyız. Bupolyannacılık yapmayın diyenler zeka seviyeniz o kadar düşük ki kendi ayağınıza sıktığınızın bile farkında değilsiniz. Burda karamsarlık yapıp insanların mücadelesine gölge düşürmeyin. Algı yaratıp insanları mücadeleden vazgeçirmeyin. Düğer arkadaşlar mümkün olduğunca twitter etkinliklerine destek olalım. Bakanlık isterse mülakat yapabilir de yapmayabilir de. Gündem oluşturup bunu değiştirmek biraz da bizim elimizde. 1 milyonluk öğretmenler camiası istedikleri her şeyi gündem yaratıp alabiliyorlar. Akıllı olun!!

16 Mayıs 2019 16:40

isimsoyisim01
Kapalı

onların çoğu atanmış boş vakitleri çok zaman geçiriyorlar burda malum ramazan

16 Mayıs 2019 16:43

Williiam Smith
Aday Memur

onların çoğu atanmış boş vakitleri çok zaman geçiriyorlar burda malum ramazan

isimsoyisim01, 1 ay önce - Alıntıya git

Aynen öyle kardeşim. Onlara aldanmayalım. Neye kime hizmet ettikleri belli değil.

16 Mayıs 2019 16:46

Riakrsli
Memur
bildigim kadariyla su an ogretmen alimlarinda mulakat var maalesef :( ama insallah cabalarimizla, dualarimizla biz bu durumu basimizdan savacagiz. insallah her alanda mulakat denen torpilli duzen kalkar. ama ben de Allah'in izniyle bu kadar tepki toplayinca bu isten geri adim atacaklarini dusunuyorum. uc kati insan cagiracaklar cok fazla insan var. bununla nasil bas edecekler cok mantiksiz. bu sekilde atamalar aylar surer. bakanlik nasil boyle bi isin altina girmeye calisir anlamiyorm sanki az insan varmis gibi bi de.....
16 Mayıs 2019 16:47

Riakrsli
Memur
bildigim kadariyla su an ogretmen alimlarinda mulakat var maalesef :( ama insallah cabalarimizla, dualarimizla biz bu durumu basimizdan savacagiz. insallah her alanda mulakat denen torpilli duzen kalkar. ama ben de Allah'in izniyle bu kadar tepki toplayinca bu isten geri adim atacaklarini dusunuyorum. uc kati insan cagiracaklar cok fazla insan var. bununla nasil bas edecekler cok mantiksiz. bu sekilde atamalar aylar surer. bakanlik nasil boyle bi isin altina girmeye calisir anlamiyorm sanki az insan varmis gibi bi de.....
Riakrsli, 1 ay önce - Alıntıya git
hak yenmesi kismini dusunmuyolar diyelim ki bu kadar insanla nasil ugrascaksiniz ya 90 bin kisi bi de.
16 Mayıs 2019 16:48

büyükyollarınhaydudu
Kapalı

öğretmenlere mülakat gelmesi OHAL dönemine denk geldi o yüzden pek bir şey yapamadılar. bizim mülakatı engelleme şansımız daha fazla.

16 Mayıs 2019 16:52

kpss1122
Aday Memur

Atandım diyip de gelip burada mülakat kesin olarak geldi diye konu açan şahıslar insanların moralini bozmaktan başka işe yaramıyorlar, böyle kişilere itibar etmeyin.

16 Mayıs 2019 16:58

Elifhmsire
Memur

Ya farkinda degil misiniz kac tane vekil sesimizi duydu bakanlık duymuyo mu sanki tepkiler her gecen gün artıyo ben inaniyorum basarabilirz ha evet olamayabilir de peki uğraşmakla ne kaybederiz?hicbisey.O olumsuz konusanlar konussun takilmayin illa bi kac insan vardir boyleleri gibi en iyisi onlari yok saymak hala tt yiz lütfen devam edelim.

16 Mayıs 2019 17:02

Elifhmsire
Memur

Her yerde her zaman olumsuz konusan insanlar olacaktir yok sayin onlari.Tepkiler her gecen gun artiyo vekiller soru önergesi vermeye devam ediyo suan hala tt yiz ve 200 bine yakin twett atildi.Hala 1.sıradayız hadi devam edelim :)

16 Mayıs 2019 17:03

Elifhmsire
Memur

Her yerde her zaman olumsuz konusan insanlar olacaktir yok sayin onlari.Tepkiler her gecen gun artiyo vekiller soru önergesi vermeye devam ediyo suan hala tt yiz ve 200 bine yakin twett atildi.Hala 1.sıradayız hadi devam edelim :)

16 Mayıs 2019 17:04

Elifhmsire
Memur

16 Mayıs 2019 17:06

Williiam Smith
Aday Memur

Tepkiler artıyor arkadaşlar. Akıllı olun. Mümkün olduğunca çok tweet atın. İnşallah bu belayı başımızdan savacağız. Milletvekilleri, sendikalar, dernekler hepsi çabalıyor. Asıl mücadele etmesi gereken bizleriz. Bu kadar kolay pes etmeyin.

16 Mayıs 2019 17:23

ans1
Aday Memur

Bakanlık neden açıklama yapmıyor neden tepkilere cevap vermiyor anlamıyorum.Binlerce kişi mücadele e

16 Mayıs 2019 17:27

112gunduz
Memur
Bu mesaj 10'un üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir. Göster
16 Mayıs 2019 17:33

isimsoyisim01
Kapalı

sonda ki söze bak '1 milyonluk öğretmen camiası istediklerini gündem yaratıp yaptırabiliyorlar.'' Ondan zaten mülakat eğitim fakültelerinde var, ondan zaten alan bilgisi onlarda. Tamam gündem oluşturun ama devletin bir planı vardır ve bir kaç kişi twitter dan gündem oldu diye bunu değiştirmez. Sizin için bir şey yapar sizde gündem oldu değiştirdi sanırsınız hepsi bu.

112gunduz, 1 ay önce - Alıntıya git

en azından birşeyler yaptıkta olmadı deriz be dostum ne dersin

16 Mayıs 2019 17:39

Riakrsli
Memur

sonda ki söze bak '1 milyonluk öğretmen camiası istediklerini gündem yaratıp yaptırabiliyorlar.'' Ondan zaten mülakat eğitim fakültelerinde var, ondan zaten alan bilgisi onlarda. Tamam gündem oluşturun ama devletin bir planı vardır ve bir kaç kişi twitter dan gündem oldu diye bunu değiştirmez. Sizin için bir şey yapar sizde gündem oldu değiştirdi sanırsınız hepsi bu.

aha gene gelmis konusuyo. kardesim belki bu bir ilk olacak ve bunu bizler basaracagiz. sen destek olmuyosun bize bari kostek olma. kimsenin demesiyle degil senin demenle hic degil bu is. biz elimizden geleni yapiyoruz. yapmaya da devam edecegiz. milletvekillerine yakin kisilere bazi insanlar ulasmaya calisiyorlar. ankara da etkinlik yapilmasi plani var. bize destek olanlar da var. mecliste de bu konu dile getirildi. sen ne her yerden atliyosun sanane be! oylece duralim mi sanane. kanser olan birine sen olecen bosver naparsan yap zaten olcen, der misin moral olur destek verirsn ya da susarsin. senin gibiler yuzunden insanlardan soguyorum ne kadar kotusunuz pissiniz.
16 Mayıs 2019 17:43

112gunduz
Memur
aha gene gelmis konusuyo. kardesim belki bu bir ilk olacak ve bunu bizler basaracagiz. sen destek olmuyosun bize bari kostek olma. kimsenin demesiyle degil senin demenle hic degil bu is. biz elimizden geleni yapiyoruz. yapmaya da devam edecegiz. milletvekillerine yakin kisilere bazi insanlar ulasmaya calisiyorlar. ankara da etkinlik yapilmasi plani var. bize destek olanlar da var. mecliste de bu konu dile getirildi. sen ne her yerden atliyosun sanane be! oylece duralim mi sanane. kanser olan birine sen olecen bosver naparsan yap zaten olcen, der misin moral olur destek verirsn ya da susarsin. senin gibiler yuzunden insanlardan soguyorum ne kadar kotusunuz pissiniz.
Riakrsli, 1 ay önce - Alıntıya git
Ben ankaraya gelemem ama buraya da yazıyorum ankara etkinliği olacaksa bir kişinin bilet ücretlerini karşılarım. twitterım yok destek olamıyorum. Ama dediğim gibi her şey devletin planına bakar
16 Mayıs 2019 17:48

Riakrsli
Memur
Ben ankaraya gelemem ama buraya da yazıyorum ankara etkinliği olacaksa bir kişinin bilet ücretlerini karşılarım. twitterım yok destek olamıyorum. Ama dediğim gibi her şey devletin planına bakar
benim de twitterim yoktu zaten hesap acman bir dakika suruyor!!!! sen acma zaten eksik ol.
16 Mayıs 2019 17:53

Williiam Smith
Aday Memur

Devleti siyasiler yönetir. Siyasilerinde tek önemsedikleri şey oy depolarıdır. Hükümet önceden bir plan yapmış bile olsa gelecek seçimleri düşünüp asla ve asla büyük bir kitlenin kinini üzerine çekmek istemez. Siyasiler için tek önemli olan şey alacakları oy oranlarıdır. Sen de bunu anlamalısın. Tepkini de en iyi twitterdan gündeme getirebilirsin bu dönemde. Sosyal medyanın gücünü hafife alma. Ayrıca devlet karar aldı diyelim hiç tepkimizi dile getirmeyelim mi? Hak aramayalım mı? Koyun gibi sus pus oturalım mı? Bunu mu istiyorsun anlamdım. Nasıl bir zihniyete sahipsin bunu gerçekten çözemedim. Mücadele eden insanları görmek seni neden rahatsız ediyor? Neden insanların gündem oluşturma çabalarına çemkiriyorsun?

16 Mayıs 2019 17:58

Williiam Smith
Aday Memur

Fatih portakal, memurlar.net haberimizi yaptı. Milletvekilleri sonu önergesi verdiler mecliste. Bir kaç gündür Twitter'da tt listesinde hep ilk sıralardayız. Arkadaşlar sürekli bakanlığı arayıp sıkıştırıyorlar. Bunlar sağlıkçı olduğunu söyleyen birilerini neden rahatsız eder, anlayabilmiş değilim. Sen kendine ben sağlıkçıyım atanmak istiyorum diyorsan bunlar seni rahatsız etmemeli.

16 Mayıs 2019 18:44

maymun1234
Memur

çalışmalardan anca dayısı olanlar rahatsız olur, tvitlere devam. her yeri arayın, haksızlığa uğradığımızı iletin, haksızlık düzelmezse de en azından uğraştık deriz. bu kadar basit.

Toplam 22 mesaj

ANKET
Ekrem İmamoğlu ve İsmail Küçükkaya'nın, ortak yayın öncesinde bir otelde, görüşmesini etik buluyor musunuz?