Editörler : nayzen
16 Mayıs 2019 16:39   

16 Mayıs Ankara MSB mülakatı

arkadaşlar mülakat hakkında bilgilendirme yapmak için açtım konuyu

8den önce mülakat yerindeydim 50ye yakın kişi gruplar halinde alındı kapıdan geçerken telf kilitli bi bölmeye koyuyorsunuz yanınızda götürebilirsiniz mülakat sonunda güvenlik soruşturmasını başka bir yere bırakıp sağlık raporu için sevk işlemlerini yapıyorsunuz ama bunlar için orada yönlendirmeler oluyor zaten gelelim öncesine önce eksik evrak ve evrak kontrolü aşamalarından geçiyorsunuz klavuzda istenen belgeler dışında klavuzda yazmasa dahi adli sicil kaydı ve soyadı değişikliği varsa e devletten nufüs kayıt örneği almanız gerekiyor yanımızda yok diye resmen fırça yedik orada tek bir internet masası var ve çıktı alırken ekran donabiliyor sizi dışarı gönderebilirler o yüzden eksiksiz gidin.mülakat öncesi oradaki görevliler çok yardımcı oluyor Mülakata gelince 4 5 komisyon var 3 er kişi vardı 5 erli sıra halinde yine grup grup alıyorlar benim girdiğim komisyon güler yüzlü pozitifti bi tanesi askeriyeden bu arada BİLGİSAYAR YAZILIM TEKNİKERLİĞİ için girmiştim ben mesleki yeterlilik sınavı olmadığını düşünüp sözlü mülakatta sadece genel kültür ve bölümle alakalı basit sorular gelir sanmıştım ama mesleki anlamda tecrübem olup olmadığını sordular yazının sonunda mesleki soruları yazacağım.genel kültür olarak bir adet mücadele ettiğimiz terör örgütlerini sayar mısın dediler saydım :) genel anlamda sohbet havasında geçti kendinden bahseder misin biraz dediler okuduğun okul ailen eşin ne iş yapıyor bunlardan bahsediyorsunuz

bilgisayar programcılığı mezunuyum işletim sistemleri sayarmısın ?

Gelişmiş programlama dilleri nelerdir?

İşletim sistemlerine örnek verdim linux pardus diye vermez olaydım :D linux açılırıken ekranda ne yazıyor diye sordular?

integer kaç bitlik veri tanımlar diye sordular birde

açıkcası mülakatımın büyük bölümü mesleki alandaydı ben beklemiyordum bu kadar inşallah hakkımızda hayırlısı olur.

17 Mayıs 2019 08:41

Melike1202
Aday Memur

Bilgiler için çok teşekkür ederim. Mülakat anında sizden başka adaylar var mıydı yoksa tek başınıza mı mülakata girdiniz ? 5 erli grup dediğiniz için merak ettim.

17 Mayıs 2019 10:45

Merveyksk
Aday Memur

tek tek alıyorlar

Toplam 2 mesaj