Editörler :
17 Mayıs 2019 07:51   

Hem askere gidip hem de çıkacak ilana başvurabilir miyim ?

Arkadaşlar size sorum olacak.

22 yaşındayım 31-12-2019 da tescil sürem doluyor ve malum çok yakında yeni askerlik sistemi çıkacak.

Katipliğe başvurmak istiyorum.

Zaman kaybetmemek için hem askere gidip hemde çıkacak ilana başvuru yapabilir miyim?

Askerde bana izin verirlermi mülakat, uygulama vs için ?

Birde emin olan arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.

Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

17 Mayıs 2019 10:59

azizilkerlabtek54
Aday Memur
Veriliyo izin kardeşim niye verilmesin kendi izninden kullanıcaksın sonuçta. Ayrıyeten zaten evrak işlerin olursa onları ailenden halledecek biri varsa onlarda halledebiliyor diye biliyorum
17 Mayıs 2019 11:56

denizhanh
Aday Memur
Hocam ben askerde iken kazanmıştım kazandığım zaman komisyondan beni aradıklarında askerde olmam sıkıntı oluşturur mu diye sormuştum , sınava başvurduğun zaman askerlikle ilişkin yoksa askerde olman sıkıntı olmaz demişti.
17 Mayıs 2019 13:56

random1
Şef

Burada ince bir nüans var, kafan karışmasın :)

Askerlik görevini ifa ederken çıkacak ilana başvuru yapamazsın.

c) Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

Örnek veriyorum, 19 Mayıs ilan çıktı. 29 Mayıs son başvuru tarihi, sen başvurunu yaptıktan sonra 30 Mayıs'ta gidip tecilini bozdurup en yakın celp döneminde askere gitmen sorun oluşturmaz. Çünkü başvuru tarihlerinde askerlikle bir alakan yok ve askerlik şubesinden aldığın belgede de yazıyor. 12/31/2019'a kadar askerlik yönünden bir sakıncası yoktur diye.

Yeter ki başvuru tarihinde askerlikle ilişiğin olmasın, yani başvuru zamanında teciline dokunma.

Sonra sen askere git, uygulama sınavında, mülakatta askerde olman engel değil.

17 Mayıs 2019 14:59

Burhan Miraç
Aday Memur

Burada ince bir nüans var, kafan karışmasın :)

Askerlik görevini ifa ederken çıkacak ilana başvuru yapamazsın.

c) Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

Örnek veriyorum, 19 Mayıs ilan çıktı. 29 Mayıs son başvuru tarihi, sen başvurunu yaptıktan sonra 30 Mayıs'ta gidip tecilini bozdurup en yakın celp döneminde askere gitmen sorun oluşturmaz. Çünkü başvuru tarihlerinde askerlikle bir alakan yok ve askerlik şubesinden aldığın belgede de yazıyor. 12/31/2019'a kadar askerlik yönünden bir sakıncası yoktur diye.

Yeter ki başvuru tarihinde askerlikle ilişiğin olmasın, yani başvuru zamanında teciline dokunma.

Sonra sen askere git, uygulama sınavında, mülakatta askerde olman engel değil.

random1, 1 ay önce - Alıntıya git

Bilgilendirdiğiniz için hepinize çok teşekkür ederim.

07 Haziran 2019 13:33

Burhan Miraç
Aday Memur

Arkadaşlar size birkaç ufak ayrıntı sormak istiiyorum.

Diyeillim ilana başvurmak için 1 hafta süre var. Ben 1. Gün başvurduktan sonra ilan başvuruları devam ederken askerliğe başvurabilir miyim ? Yoksa ilan başvurularının bitmesinimi beklemeliyim?

Birde yeni askerlik sisteminde 6 ay veya istersen yedekastsubay olarak 12 ay yapabiliyoruz yedekastsubay olarak yapsam bir sıkıntı çıkarmı ?

Şimdiden teşekkür ederim.

Toplam 5 mesaj

ANKET
23 Haziran 2019 İstanbul BBB seçim sonuçlarını nasıl buldunuz?