Editörler : supporters.
17 Mayıs 2019 23:32

Öğretim Görevlisi Geliştirme Ödeneği Tam mı Yarım mı (Son Hali Ne oldu)

Öğretim görevlisi geliştirme ödeneği ile ilgili kamu başdenetçiliğinin bir tavsiye yazısı var. Yarım olması adil değil tam olarak düzenlensin şeklinde. Bu konuda şuan ödeneklerde bu karar uygulandı mı ve ne zaman yürürlüğe girer ?

the raven
Aday Memur
24 Mayıs 2019 20:26

SEÇGİN maalesef baş denetçiliğin tavsiyesine rağmen hala yarım yatıyor. Başka yerde tam yatıran var mı ben de merak ediyorum. İnşallah bu haksızlığı düzeltirler.

SEÇGİNNN
Aday Memur
26 Mayıs 2019 22:19

1. Üniversite kafasına göre ben tam yatırıyorum diyemez sanırım. Mevzuat değişikliğine ihtiyaç duyulur.

2. Bununla ilgili öğretim görevlilerinin açmış olduğu herhangi idari bir dava var mı ?

the raven, 5 yıl önce

SEÇGİN maalesef baş denetçiliğin tavsiyesine rağmen hala yarım yatıyor. Başka yerde tam yatıran var mı ben de merak ediyorum. İnşallah bu haksızlığı düzeltirler.

the raven
Aday Memur
27 Mayıs 2019 00:48

Google dan baktım ama öyle dava açmış bir öğretim görevlisine rastlamadım.

SEÇGİNNN
Aday Memur
30 Mayıs 2019 23:13

Çok enteresan öğesenini falan idari veya hukuki işlem başlattığını düşünmüştüm.

the raven
Aday Memur
01 Haziran 2019 09:31

Aslında bu durumdan şikayetçi olan çok sayıda öğretim görevlisi var. Nedense bir girişim yok.

the raven
Aday Memur
01 Haziran 2019 09:33

Ögesen başkanı Vahdet hoca baya aktif ve etkili biri. Ulaşmak lazım ona.

SEÇGİNNN
Aday Memur
04 Haziran 2019 00:36

Ben kendisine twitter ve mail üzerinden mesaj attım fakat şuana kadar bir geri dönüş olmadı. Belki sizlerde atarsanız farkındalık oluşturabiliriz.

the raven, 5 yıl önce

Ögesen başkanı Vahdet hoca baya aktif ve etkili biri. Ulaşmak lazım ona.

SEÇGİNNN
Aday Memur
04 Haziran 2019 00:42

Bide benim ardahanda öğr. Gör olan bir arkadaşım 8 bin maaş aldığını söylüyor. (Yalan söylecek biri değil) Normal durumda ardahanda geliştirme ödeneği oranı 500 olduğu için şuanlık 6500 (5600+900) gibi net bir maaşı olması lazım. Acaba bu üniversite geliştirme ödenekleri öğr. Gör. için tam mı yatırıyor onu da bilemiyorum. Sizce böyle üniversiteden üniversiteye değişen bir durum söz konusu mudur? (Sonuç olarak üniversiteler özerk)

SEÇGİNNN, 5 yıl önce

Ben kendisine twitter ve mail üzerinden mesaj attım fakat şuana kadar bir geri dönüş olmadı. Belki sizlerde atarsanız farkındalık oluşturabiliriz.

akademisyen 64
Müsteşar Yardımcısı
04 Haziran 2019 08:57

Devlet üniversitelerinde maaşlar üniversiteye göre değişmez. Üniversitelerin geliştirme ödeneği de bellidir. Özerklik akademik özerkliktir. Mali konularda özerklik yoktur. Maaş ve özlük hakları 2914 sayılı personel kanununda belirlenmiştir. Muhtemelen ek ders ücretlerini de hesaba katmıştır.

SEÇGİNNN
Aday Memur
04 Haziran 2019 18:52

Anladım. Teşekkür ederim.

akademisyen 64, 5 yıl önce

Devlet üniversitelerinde maaşlar üniversiteye göre değişmez. Üniversitelerin geliştirme ödeneği de bellidir. Özerklik akademik özerkliktir. Mali konularda özerklik yoktur. Maaş ve özlük hakları 2914 sayılı personel kanununda belirlenmiştir. Muhtemelen ek ders ücretlerini de hesaba katmıştır.

Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi