Editörler : supporters.
18 Mayıs 2019 12:48

Referans olmadan öğretim görevlisi olmak mümkün mü?

Merhaba. Akademisyenlik kariyeri yapmak hayalim. YL yaptım, YDS puanım 100, ALES 75 (Mayıs'ta tekrar sınava girdim, sonuç açıklanmadı daha). Gerçekten yaşamış veya en yakın çevresinden duymuş olan arkadaşlara sorum: referans ( halk içinde torpil) olmadan gerçekten öğretim görevlisi olmak mümkün değil mi? Çevremde her kes bunu diyor ama ben hayallerimden vazgeçemiyorum..

22 Mayıs 2019 02:17

mümkün ama ataman olduğu gün iş yapacak halin kalmaz :)

ferroskop
Şef
22 Mayıs 2019 02:33

Mümkün

ferroskop
Şef
22 Mayıs 2019 02:35

Kendi referansınız kendiniz olun bence.

Şehlazra
Aday Memur
22 Mayıs 2019 09:42

Razıyım yeter ki olsun
BiAkademikBilinc35, 5 yıl önce

mümkün ama ataman olduğu gün iş yapacak halin kalmaz :)

Şehlazra
Aday Memur
22 Mayıs 2019 09:45

Zaten kendimden başka referansım olmadığı için halen ilanları takip etmekteyim. ÖSYM de sağolsun, ALES formatını değiştirdi, şimdiki formatta 80 üstü puan almak hayal oldu, önceden puanını alıp sefasını sürenlerle yarışıyorum resmen. Neyse ki Allah büyük :)
ferroskop, 5 yıl önce

Kendi referansınız kendiniz olun bence.

22 Mayıs 2019 10:01

Stockholm sendromu :)

Şehlazra, 5 yıl önce
Razıyım yeter ki olsun

Şehlazra
Aday Memur
22 Mayıs 2019 10:28

Kaç senedir özellerde mesleki tatmin yaşamadan düşük maaşa (onu da günü gününde alabilirsen) çalışıyor olsaydınız siz de bu sendroma yakalanırdınız :).
BiAkademikBilinc35, 5 yıl önce

Stockholm sendromu :)

22 Mayıs 2019 11:10

Çok haklısınız

Şehlazra, 5 yıl önce
Kaç senedir özellerde mesleki tatmin yaşamadan düşük maaşa (onu da günü gününde alabilirsen) çalışıyor olsaydınız siz de bu sendroma yakalanırdınız :).

birbusra
Aday Memur
27 Mayıs 2019 05:28

Ahhhha ahhhh referanslı kişi gözünüzün içine bakar veee hakettim bekledim hakettim der. Sabrettim referansımı bekledim der, ben artık inancımı kaybettim birçok okul artık referans torpil ile alıyor. Çok çok nadirdir hakkıyla giren. Hakkıyla girenlere selam olsun haksız girenler de anca kendini kandırır.

Şehlazra
Aday Memur
29 Mayıs 2019 08:16

Sonuna kadar haklısınız. Ama inancımızı da kaybedersek hepten kaybederiz. Biz yine puanlarımızı yüksek tutalım mülakatlarda diğerlerini puanımızla ezelim. Kendi kendime teselli gibi oldu biraz (-;
birbusra, 5 yıl önce

Ahhhha ahhhh referanslı kişi gözünüzün içine bakar veee hakettim bekledim hakettim der. Sabrettim referansımı bekledim der, ben artık inancımı kaybettim birçok okul artık referans torpil ile alıyor. Çok çok nadirdir hakkıyla giren. Hakkıyla girenlere selam olsun haksız girenler de anca kendini kandırır.

nrrk
Aday Memur
11 Temmuz 2019 21:09

Arkadaşlar merhaba, Gelişim Üniversitesinin Öğretim Görevlisi alımı sınavına giren arkadaşlar var m

Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi