Editörler : asaygincihan27
18 Mayıs 2019 18:29   


Yeni eğitim modeli görüşleriniz nelerdir?

Yeni eğitim modelimiz için görüşleriniz nelerdir?

18 Mayıs 2019 19:50

canım sıkkın arkadaş
Şef

coğrafyayı bıtırmısler daha nolsun cografya kaderdır derdık cografya kederdır dıcez sanırım :(

18 Mayıs 2019 20:51

vezeşemeo
Aday Memur
Umarım yeni sistemle derslerin azalmasıyla birlikte norm fazlalığı gibi durumlar söz konusu olmaz.
19 Mayıs 2019 02:22

tahirtemiz
Aday Memur

Hiç bir şeyin değişmemesi için her şeyi değiştiriyorlar. Eğitim en muhafazakar olması gereken alandır. Bunca yeniliği kaldırmaz, ki lüzum da yok. Bu değişimi son derece tepeden inmeci buluyorum. Eğitimin paydaşlarınaz sorulmadan, bir sabah kalktım yaptım oldu diyerek yapılıyor. Şu memurlar.net forumda konuşulanlara, sorunlara, öğretmenler odasında konuşulanlara, velilerin dertlerine -misal çocuk saat 3'te çıkıyor okuldan- bakın, bir de yapılanlara. Akılllanmayacağız vesselam...

19 Mayıs 2019 03:01

geographic
Genel Müdür
Altyapı hazırlanmadan yeni sisteme geçiş kargaşaya yol açar diye düşünüyorum. Sadece öğrencilerin değil öğretmenlerin norm durumları da gözetilerek yeni sisteme geçilmelidir. Paket şeklinde ders verilebilir. Örneğin fen, sosyal, eşit ağırlık gibi sınıflar oluşturulur. Öğrenci hangi paketistiyorsa onu tercih eder. Bakanımız interaktif şekilde bile ders verilebileceğini söylüyor ama yeterli altyapı bence yok. Ülkemizdeki öğrenci sayısı bu sisteme uygun değil bence. Az nüfuslu ülkelerde işe yarayabilir diye düşünüyorum. Kredili sistem daha önce denendi, ben de o sistemde okudum tam bir faciaydı.
19 Mayıs 2019 09:35

denopses81
Müsteşar Yardımcısı

Dağ fare doğurdu. Okulların fiziki koşulları buna uygun değil.

19 Mayıs 2019 11:09

hasan tombul
Aday Memur

Secmeli derslerin neredeyse tamami norm kadro fazlası kalacak gibi

19 Mayıs 2019 12:56

kesinti
Aday Memur
Umarım yeni sistemle derslerin azalmasıyla birlikte norm fazlalığı gibi durumlar söz konusu olmaz.
vezeşemeo, 1 ay önce - Alıntıya git

Norm kısmını merak etmeyin hocalar, herkese 10 saat ders verip, alan değiştirirler. Sistem süper olur.

19 Mayıs 2019 15:57

Acshb
Aday Memur
cok guzel oldu da, uygulanacak olan ogretmenler ve ogrenciler ne kadar istekli ve kapasitesi yeterli orasi tartisilir. hadi isteksiz insanlari bir sekilde yureklendirirsin de, kapasitesi yetmeyen adamlara nasil anlatacaksin. hemen baslamis birileri yok soyle yok boyle diye. yahu bi dur. simdiye kadar yapilan en iyi en koklu sey. mutfaktan gelen birisi ayni zamanda. cocuklarin beyni sacma sapan seylerle de dolmayacak. model guzel. bi dur bakalim daha uygulamaya gecmesi icin de 1.5 yil var neredeyse.
31 Mayıs 2019 09:03

osimosi
Memur

Hiç bir görüşüm yok çünkü uygulanmaya başlar başlamaz bir sene ya geçer ya geçmez gene değişiklik yapılır model olsun diye modaya göre sistem değişiyor iş yapmış gibi görünmek için işte.

31 Mayıs 2019 10:46

44Malatyam
Kapalı

Gitgide batan bi eğitim sistemi var

01 Haziran 2019 19:33

er45
Aday Memur

Bir çocuk düşünün karnı aç , altı kirlenmiş , üstü başı yırtık bırtık. Ama biz saçını tarayarak onu güzel göstermeye çalışıyoruz. Sistem okullardan başlayarak bakanlığa doğru çözüle çözüle gidilirse düzelir. Bakanlıktan okula doğru yapılan hiç bir değişim il milli eğitimlerden aşağıya inemez. Okulların gündemleri ve acil sorunları bu değişiklikler değil. Bir kere öğretmenleri dinlemeliler. Ama öyle salonlara öğretmenleri doldurup 1 saat konuşup gidip de adını da öğretmenleri dinledik demekle değil. Gireceksin koca bir salona kapatacaksın kapıları basına , çıkaracaksın amirlerini de salondan hadi arkadaşlar anlatın diyeceksin. Bakın asıl öğretmenlerin gündemleri neler ozaman görün. Biz okulda daha fotokopi parasını nereden bulacağımızı düşünüyoruz yapay zeka lafları ediliyor. Hiç inandırıcı gelmiyor bizim buralara. Aynen fatih projesi gibi öğretmenleri dinlemeden yapılan ve öğretmenlerin öncelikli sorunları giderilmeden yapılan bu değişiklikler başarısız olacaklar diye düşünüyorum. Biz okullara para harcamadan altyapıları düzeltmeden kağıt üzerinde değişiklik yaparak saatlerle oynayarak konu ekleyip çıkararak eğitim sistemimizi düzelteceğimizi düşünüyoruz. Ya biz çok akıllıyız ya da eğitime para yatıran dünya ülkelerinin birşey bilmiyor. Bilmiyorum bizim cahil aklımız böyle çalışıyor.

03 Haziran 2019 01:17

Pembe Panjurlu Pdr
Aday Memur

Şairimiz demişler ki, "Eğitimi bulduk ta modeli kaldı:)"

10 Haziran 2019 00:23

banlandim
Memur

Şimdi malumunuz 4+4+4 FETO projesiydi. Komisyonda Hakan ŞÜKÜRün olmasından mütevellit. Amaç FETÖYE insan kaynağı yaratmaktı dersaneler vasıtsı ile. Allaha şükür FETÖ belasından kurtulduk ancak malesef 4+4+4 ten kurtulamadık. Pekiii

Sayın bakanımıza soruyorum: Bu proje kimin eseri? Değişiklik sadece liseden başladı, ortaokul ve ilkokula yansımadı henüz ancak MEB kazanını çorba gibi karıştıracağı şimdiden belli.Sorumu tekrarlıyorum. Bu değişikliklerde kimin parmağı var? Öğretmene sorulmadığı kesin.Bu değişiklikleri kimin hazırladığına cevap bulunabilirse bence sonucu az çok tahmin edilebilir.

Toplam 13 mesaj
 
ANKET
23 Haziran 2019 İstanbul BBB seçim sonuçlarını nasıl buldunuz?