Editörler :
19 Mayıs 2019 00:18   

Savunma hakkında

Bir ilçe belediyesinde çalışıyorum. 4857 kanunun 19. maddesi gereğince savunma vermem için bana yazılı kağıt verildi. Kağıtta emre itaatsizlik mesai saatlerine uymama gibi hususlar yazılmış. Lakin mesai saatlerine düzenli uyup, emre itaatsizlik etmedim. Aksine işi aksatacak bir davranışta da bulunmadım. Fakat 7/24 çalışmam hususunda baskı yapılıyor. Bunu kabul etmediğim için savunma kağıdı gönderildi. Savunma istenen kağıtta da 7/24 çalışma prensiplerine uymama gibi bir ibare yer vermişler. İşçinin 7/24 çalıştırılması gibi bir durum zaten söz konusu olamaz. Sizce ne yapmalıyım?

19 Mayıs 2019 01:47

cemil taymaz
Aday Memur
o, 7/24 degildir. yanlis telaffuz ediyorsunuz yahut mudurunuz dunyali degildir.
19 Mayıs 2019 09:46

hulahopp
Aday Memur

Galiba vardiyalı çalışmak kastediliyor. Yapabileceginiz birsey yok. Emsal dava varmi ona bakmak lazim.

19 Mayıs 2019 23:31

bahtibelirsiz1
Müsteşar Yardımcısı
cahil bir işçiyi her yönetici parmağında oynatır, sorunun muhatabı burası değil iş kanunu avukatına danışıp savunmanı avukatla yazacak haklarını öğreneceksin ve hiç bir yönetici bir daha seni cehaletinden dolayı parmağında oynatamayacak konunun özeti bu
21 Mayıs 2019 13:29

taşeronmemur
Aday Memur
o, 7/24 degildir. yanlis telaffuz ediyorsunuz yahut mudurunuz dunyali degildir.
cemil taymaz, 1 ay önce - Alıntıya git

bencede o dediğin vardiyalı sistemdir.Anladığım kadarıyla aynı işi ama vardiya usulü yaptırmak istiyorlar. Bu durumda işe girişte imzaladığın sözleşmeye bakılır. Orda vardiyalı çalışmayı kabul etmişsen çalıştırabilirler.Ama bunun dışında sana ve diğer arkadaşlara bilgi olsun diye söylüyorum. İşinizde çalışma şartlarınızda köklü değişikliğie gidiliyorsa bunu size yazılı bildirmek zorundalar ve sizinde onay vermeniz gerekiyor. Bunun dışında hiçbir şekilde bir amirin ben yaptım oldu deme lüksü yok.

21 Mayıs 2019 17:23

El-Sadıka
Aday Memur
Vardiyalı çalışma iyidir, ama durumu sen bi avukata danış yinede, boş yere tutanak tutarlarsa başlarına bela olur o belediyenin
24 Mayıs 2019 00:54

antibiyogram
Daire Başkanı

merhabalar iş yerlerinden bu tarz rencide edici kasti tutanaklar tutuluyor bu tutanaklarla karşı karşıya geldiğinizde bir avukat danışmanlıgıyla cevap veriniz avukata danışamayacak durumdaydasınız bir adliyede dilekçe yazanlar var onlardan yardım alın onlardan çok bilgili ...

ve aylık imza çizelgelerinizi fotograflayınız ne iş yaptıysanız muhakak bir kopyasıyla dosyalayınız telefonunuza acr sisitamini kurup yöneticilerin konuşmalarını kaydediiniz....

ayrıca savunmalarınızda tarıh saaat ve imza çizelgelerine dayanarak yazılar yazın .... ve hiçbirşeye imza atmayınız

14 Haziran 2019 13:44

celil4343
Aday Memur

Bende kurumun birinde çalışıyorum. Kurum çalıştığım bir yerin yakınında başka bir yeri kendine bağladı orası yıkıldı inşaat alanına dönüştü demirler kırık camlar vs. Orda raf parçaları vardı. Kurum amiri onlar alınacak deyince. Bende orası inşaat alanı dedim ayrıca benim görevlendirildiğim bir mekan değil ya başıma birşey gelirse deyince çok umursanmadı. Bu sefer yazın görevlendirme kağıdımı gideyim . Ayağıma çivi batsın mahkemede hesabını sorarım deyince herkes sustu. Demen oki haklarınızı bilim iş sözleşmenizi okuyun ona göre hareket edin. Hakınızı yedirmeyin

Toplam 7 mesaj

ANKET
Ekrem İmamoğlu ve İsmail Küçükkaya'nın, ortak yayın öncesinde bir otelde, görüşmesini etik buluyor musunuz?