Editörler :
19 Mayıs 2019 14:20   

Enerjisa mı yoksa devlet mi
Arkadaşlar sizce enerjisa'da çalışmak mı daha mantıklı yoksa devlet bünyesinde çalışmak mı ? Fikirleriniz için teşekkür ederim
19 Mayıs 2019 14:31

engineer0232
Yasaklı
bölüm puan kaç?
19 Mayıs 2019 14:40

Nakamuraaa
Memur
bölüm puan kaç?
engineer0232, 3 ay önce - Alıntıya git
genel bi soru sordum hocam puan yok şu an
19 Mayıs 2019 14:48

engineer0232
Yasaklı
genel bi soru sordum hocam puan yok şu an
Nakamuraaa, 3 ay önce - Alıntıya git
bölümüne göre kal ya da kalma diyeceğim
19 Mayıs 2019 14:54

Nakamuraaa
Memur
bölümüne göre kal ya da kalma diyeceğim
engineer0232, 3 ay önce - Alıntıya git
elektrik elektronik müh
19 Mayıs 2019 15:17

engineer0232
Yasaklı
elektrik elektronik müh
Nakamuraaa, 3 ay önce - Alıntıya git
devlete geç o zaman.nedeni de Enerjisa fazla mesai ücretini vermez.16 maaş veriyoruz der yalandır yansıyan yine 12 aydır.Nete brüte dikkat et kafanı karıştırmasın 16 maaşı brütten yapmasınlar.yıllık zam miktarın sözleşmede görünsün yoksa 100 TL zam alırsın sene sonu.SGK prim ödemelerini net maaş üzerinden yatırsınlar yoksa maaşın sene sonu 150 net düşer.Servşs versinler vermezler araç versinler.Sözleşmenin bir nüshasını bunlara dikkat ettikten sonra karşı tarafın imzası olacak şekilde kesinlikle sen de talep et.Gşril çıkış larda elektronik kartını okutmaya özen göster.mahkemelik oldu mu fazla mesai ücretlerini oradaki yazılımdan ispatlayacaksın.Devlete girersen bunların hiç biri ile uğraşmazsın kolay gelsin
19 Mayıs 2019 16:48

A.C.D.C
Şube Müdürü

Çok genel sormuşsun. Devlette hangi kurum ?

TEİAŞ, TEDAŞ, DHMİ, TCDD veya EÜAŞ ise tabii ki devlet.

Esas işi elektrik veya elektronik olmayan başka bir kurum ise Enerjisa.

19 Mayıs 2019 16:56

Tempt
Yasaklı
Devlette birkaç kuruş daha az alırsın belki ama iş garantin olur, köle gibi çalıştırılmazsın. Tercih sana kalmış
19 Mayıs 2019 21:32

housemd71
Aday Memur

Enerjisada 2 3 sene normal çalışıp görevinde yüksek yere gelip kamuda alacağının 2 katı maaş ve sosyal haklar da kazanabilirsin.Elbette bu forumda devlet olsun mantığı olacaktır.Enerjisada stajımı yaptım eem olarak.Sırtınla taş çekmiyorsun özel sektörde de.Cumartesi çalışılmayan her kurum benim için ideal :)

Not:Cumartesisi dolu olan eemci

20 Mayıs 2019 17:19

Tempt
Yasaklı

Enerjisada 2 3 sene normal çalışıp görevinde yüksek yere gelip kamuda alacağının 2 katı maaş ve sosyal haklar da kazanabilirsin.Elbette bu forumda devlet olsun mantığı olacaktır.Enerjisada stajımı yaptım eem olarak.Sırtınla taş çekmiyorsun özel sektörde de.Cumartesi çalışılmayan her kurum benim için ideal :)

housemd71, 3 ay önce - Alıntıya git
Zor keşke öyle hemen 2-3 sene çalışınca hemen kamuda aldığın maaşın 2 katını alabilsen. Lafta kulağa hoş geliyor da reel daha farklı her zaman. Yaşamak isteyene kapı açık
20 Mayıs 2019 20:00

Nakamuraaa
Memur

housemd71, 3 ay önce - Alıntıya git
Hocam açıkçası maaş değil kafamdaki. Çekimser olduğum tek konu gelecek kaygısı. İlerde aksilik olur da işten çıkarsam devlete girmediğim için pişman olur muyum acaba endişesi
20 Mayıs 2019 22:25

housemd71
Aday Memur

Hocam şöyle söyleyim elektrik iletim dağıtım sektöründesin 2 senelik mühendis olunca kolay kolay kaygılanmazsın(yan gelip yatarak değil işi bilerek)Şuan ozelde calisanların bir coğu gelecek kaygısına sahip doğru.40ından sonra seni iki dudak arasında istifaya zorlayarabilirler bu da doğru.Ama 3.5 milyon memur var ülkede.Kalan çalışanlar özel sektör.Bu kadar insan bu durumda.Buna sen karar vermelisin.Burda devlete özele gir diyene bakma.Ben özeli savunmuyorum yanlış anlasilmasın.Alımlar belli,az yani.Vakitte geçiyor bi taraftan.Normal bir şirket mi kamumu desen tartışmasız kamu.Ancak en azından kurumsalliğa yakın bir firma ve haftasonu tatil zannedersem

21 Mayıs 2019 11:45

oglum bak git 06
Şef

hayattan beklentine ve kişiliğine göre değişir cevap..

Toplam 12 mesaj

ANKET
Sizce, memur zammının, Hakem Kuruluna kalması iyi mi oldu?