Editörler :
23 Mayıs 2019 16:37

İcraMemuruuu
Memur

Yargıtay 13. Hukuk dairesi 2012/24916 esas 2013/2571 karar yargıtay 1e.hukuk dairesi 2016/18404 esas 2017/154 karar yargıtay 13.hukuk dairesi 2016/16338 esas 2016/17678 karar ve birkaç tane daha var

Hamitttt, 4 hafta önce - Alıntıya git
Kararların hiçbirini bulamadım. sende var ise kopyalayıp yapıştırır mısın bitanesini?
23 Mayıs 2019 17:18

İcraMemuruuu
Memur
Bu yönde bir yargıtay kararı kesinlikle yok. Var diyen buyursun atsın bana bu kararın nosunu. Tam tersine kesemeyeceğine yönelik bir çok emsal yargıtay kararı var. Yargıtay 12. Hukuk Dairesi 2015/24175 esas 2016/1687 karar no , Yargıtay 16. hukuk 2015/24147 esas 2016/1687 karar no , Yargıtay 12. Hukuk 2015/27694 esas 2016/4598 karar no. Vs vs daha birçok emsal karar var. Muhtemelen size gösterilen kararlar İcra takibine düşmeden önceki sözleşmeti kapsayan kararlar. İcra takibine düştükten sonra maaş hesabına haciz koyma 1/4 kesmede yetkili merci icra müdürlüğüdür. İİK alenen ortada. Ayrıca icra talep etmemişse de ki mantık ne onu anlamadım ?
İcraMemuruuu, 4 hafta önce - Alıntıya git
Şimdi 2016/18404 esası buldum bu karar tamamen icra takibine düşmemiş gecikmiş kredi taksitlerini kapsıyor. Yani Borçlu kredi taksitini ödemediği için Banka haklı olarak sözleşmeye dayanaraktan maaş hesabına alacağı kadar bloke koyup parasını alıyor. Muhtemelen diğer kararlar da bu yöndedie.Formu açan arkadaşın sıkıntısı farklı. Onun kredi borcu icra takibine düşmüş. İcra takibine düştükten sonra İİK'nun da belirttiüim maddelere göre takipten önceki sözleşmelerin bir hukuki geçerliliği kalmıyor. Maaş hesabına bloke koyamaz maaşından kesinti yapamaz. sana yukarıda attığım emsal yargıtay kararları da bu yönde. Özet geçecek olursak senin numarasını verdiğin yargıtay kararları takipten önceki kesintileri kapsıyor, benim verdiğim yargıtay numaraları takipten sonraki kesintileri kapsıyor
24 Mayıs 2019 11:45

Hamitttt
Aday Memur

Bu konuda başvuru yapıp da kabul edilen oldu mu aramızda

24 Mayıs 2019 15:24

MWWY
Şube Müdürü
"scarfaces" bir konu başlığı açıyor, çok bilmiş forumdaşlar bilgi yarıştırırcasına usül tartışmasına giriyor, ısrarla konuyu devam ettiriyorlar. "scarfaces" 03.06.2018 tarihli mesajında "1- bir günde kaç bankadan kredi çekilebilir 2- ve çektikten sonra hiç bir taksidini ödeyemezse memurun akıbeti ne olur." diye yazmış ki iyi niyetten yoksun ödememe/ödeyememe planlı bir borçlanma söz konusu. Siz icranın pek bilmişleri "Cahilin yanında kitap gibi sessiz ol çünkü cibiliyetsize ilim öğretmek eşkıyanın eline kılıç vermektir" sözünü hiç duymadınız galiba
24 Mayıs 2019 22:00

İcraMemuruuu
Memur
"scarfaces" bir konu başlığı açıyor, çok bilmiş forumdaşlar bilgi yarıştırırcasına usül tartışmasına giriyor, ısrarla konuyu devam ettiriyorlar. "scarfaces" 03.06.2018 tarihli mesajında "1- bir günde kaç bankadan kredi çekilebilir 2- ve çektikten sonra hiç bir taksidini ödeyemezse memurun akıbeti ne olur." diye yazmış ki iyi niyetten yoksun ödememe/ödeyememe planlı bir borçlanma söz konusu. Siz icranın pek bilmişleri "Cahilin yanında kitap gibi sessiz ol çünkü cibiliyetsize ilim öğretmek eşkıyanın eline kılıç vermektir" sözünü hiç duymadınız galiba
MWWY, 4 hafta önce - Alıntıya git
Başlık 19.05.2019 da açılmış ve konu da Vakıfbank sırasını beklemeden 1/4 kesiyor diyor. Senin gibi aklı evvelde felsefe yapıyor
25 Mayıs 2019 04:56

MWWY
Şube Müdürü
Başlık 19.05.2019 da açılmış ve konu da Vakıfbank sırasını beklemeden 1/4 kesiyor diyor. Senin gibi aklı evvelde felsefe yapıyor
Bir aklı evvel olarak felsefe yapmadan önce olayın evveliyatına bakarım, konu başlığını açan kişinin önceki konularına baktığım gibi diyelim. Bir konuya yazmadan önce iyi anladığımı ve konuyu bilip bilmediğimi sorgularım ki her şeyi bilsem felsefeci değil icra memuru olurdum heralde.
25 Mayıs 2019 09:43

herosaint01
Memur

Kredi çekerken okumadan imzaladığınız o sözleşmede,'' ödeme yapmama durumunda maaşıma konulmuş haciz olsa dahi maaşımdan şu oranda kesintisi yapılmasını kabul ediyorum '' tarzında bir madde varsa gayet rahat alırlar. İstediğin yerede suç duyurusunda bulunabilirsin, birşey elde edemezsin.

25 Mayıs 2019 10:31

İcraMemuruuu
Memur
Bir aklı evvel olarak felsefe yapmadan önce olayın evveliyatına bakarım, konu başlığını açan kişinin önceki konularına baktığım gibi diyelim. Bir konuya yazmadan önce iyi anladığımı ve konuyu bilip bilmediğimi sorgularım ki her şeyi bilsem felsefeci değil icra memuru olurdum heralde.
MWWY, 4 hafta önce - Alıntıya git
diyelim diye birşey yok , diyeceksin. Düzeltiyorum Felsefeden Dansözlüşe parelel geçiş yaptın:)
25 Mayıs 2019 10:33

İcraMemuruuu
Memur

Kredi çekerken okumadan imzaladığınız o sözleşmede,'' ödeme yapmama durumunda maaşıma konulmuş haciz olsa dahi maaşımdan şu oranda kesintisi yapılmasını kabul ediyorum '' tarzında bir madde varsa gayet rahat alırlar. İstediğin yerede suç duyurusunda bulunabilirsin, birşey elde edemezsin.

herosaint01, 4 hafta önce - Alıntıya git
bir bilmeyende. İcra İflas Kanununun maddelerini yazıyorum hala ben bilirim kafasını yaşıyor çok bilmişler. Borcun takipe düştükten sonra, Takipten önce imzaladığın tüm sözleşmeler muvafakatlar muteber değildir.
25 Mayıs 2019 14:00

İcraMemuruuu
Memur
Banka yalamaları da eksileyip duruyor :))
26 Mayıs 2019 03:09

Hamitttt
Aday Memur

Ben geçen sene bankaya bu konuda müracaat ettim ama talebimi reddettiler yakın zamanda bu konuda talepte bulunup netice alan oldu mu aramızda

02 Haziran 2019 11:25

Hamitttt
Aday Memur

yeni bir gelişme yok sanırım

05 Haziran 2019 20:46

ajev devgan
Aday Memur
bak sade yazıyorum. Eğer Vakıfbanktaki borcun icraya düşmüş ise ve sırasını beklemeksizin icra dairesinin müzekkeresi olmadan maaşından kesiyorsa bu İİKya muhalefetten suça giriyor. sana whatsaptan bir dilekçe yazim onu şube müdürüne götür ver bak bakim bi daha kesebiliyor mu. Şube müdürü de devlet memurdur Savcılığa gidip soruştırma açılmasını istemez. Zaten yasal olmayan kesintiyi durdururak kendisini riske atmaz. Menfi tespit davası filan uzun hikaye

icra memuru banada dilekçe atarmısın

09 Haziran 2019 14:45

Hamitttt
Aday Memur

Yaklaşık 2 aydır benim hesabıma bloke koymadılar ama borcum daha bitmedi kalktımı acaba bu sistem

09 Haziran 2019 15:44

tiryaki hasan paşa
Aday Memur

Yaklaşık 2 aydır benim hesabıma bloke koymadılar ama borcum daha bitmedi kalktımı acaba bu sistem

Hamitttt, 1 hafta önce - Alıntıya git
Şikayet ettin mi
09 Haziran 2019 17:38

Hamitttt
Aday Memur

Daha önce talep ettim reddettiler acaba unutmuş olabilirler mi

10 Haziran 2019 20:13

Hamitttt
Aday Memur

Daha önce dilekçe örneği var itiraz edecez diyen arkadaşlar vardı burada noldu o konuda bir gelişme oldu mu

11 Haziran 2019 13:37

İcraMemuruuu
Memur
scarfaces dostum naptın ? Dilekçene cevap geldi mi henüz ?
16 Haziran 2019 23:29

Hamitttt
Aday Memur

Başlığı açan arkadaşımıza dilekçe örneği verilmişti sanırım sonuç itibarıyla bizlerde aynı durumdayız eğer olumlu veya olumsuz bir netice aldıysa eğer bizimle de paylaşırsa biz de ona göre hareket edecez

Toplam 39 mesaj

ANKET
Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu'nun karşı karşıya geldiği program, fikrinizi değiştirdi mi?