Editörler : Mehmet Balci
20 Mayıs 2019 06:03   

Askerlik tecili hakkında

Selamlar arkadaşlar. ben 2017 önlisans tda mezunuyum. 2 yıl mazeretsiz askerlik tecili yaptırdım. 2019 sonunda yani 5 ay sonra tecil bitiyor. üniversite sınavına girecem haziranda ama 4 yıllık açık öğretim işletme iktisat felan yazsam tecil edebilir miyim tekrar ? ilki sağlık bölümü olduğu için. Yoksa dikey geçişe mi girmem lazım

20 Mayıs 2019 10:54

porsukcan
Memur

kardeşim ılk once dogumtarıhını tam yazarmısn tecııl ıcın ust ögrenım yapman lazım o yuzden dıkey gecış yaparsan tecıll yıne olur ama 29 yaşından kucuksen olur kardeşim sonra 29 yaşına kadar acıkögretımı bıtırsen yıne 2 yıl tecııl hakkın var

20 Mayıs 2019 11:00

Fkispir
Aday Memur

kardeşim ılk once dogumtarıhını tam yazarmısn tecııl ıcın ust ögrenım yapman lazım o yuzden dıkey gecış yaparsan tecıll yıne olur ama 29 yaşından kucuksen olur kardeşim sonra 29 yaşına kadar acıkögretımı bıtırsen yıne 2 yıl tecııl hakkın var

porsukcan, 4 hafta önce - Alıntıya git
hocam 96 doğumluyum. 23 yaşındayım
20 Mayıs 2019 11:16

porsukcan
Memur

tamam kardeşim oluyor ama ust ögrenım yapman lazım o yuzden dgsye gırıp acıkogretımden bı bolum yaz sozel bolum ıstersen kamu yaz bende senın gıbı tamamlama yaptım dgsyle ondna kamu yazderım sozel dersler ıcın sonra 29 yaşına kadar ondanda mezun olursan mazaretsız 2 yıl tecııl hakkın var

20 Mayıs 2019 11:39

Fkispir
Aday Memur

tamam kardeşim oluyor ama ust ögrenım yapman lazım o yuzden dgsye gırıp acıkogretımden bı bolum yaz sozel bolum ıstersen kamu yaz bende senın gıbı tamamlama yaptım dgsyle ondna kamu yazderım sozel dersler ıcın sonra 29 yaşına kadar ondanda mezun olursan mazaretsız 2 yıl tecııl hakkın var

Hocam Dgs ye girdikten sonra açık öğretimden nasıl başvuru yapılıyor siteye bakıyorum bir türlü net bilgi göremedim.
20 Mayıs 2019 11:48

porsukcan
Memur

kardeşim ben dırek kayıt olmuştumda sımdı o kalktı ılk once dgsye gırecen sonra tercıh yapcaksın acıkögretım yerleşme olcak sonra kayıt tarıhlerı verılcek acıkögretımın sıtesınde anadolu ünv ordan kayıt olcaksın

20 Mayıs 2019 14:44

Fkispir
Aday Memur

kardeşim ben dırek kayıt olmuştumda sımdı o kalktı ılk once dgsye gırecen sonra tercıh yapcaksın acıkögretım yerleşme olcak sonra kayıt tarıhlerı verılcek acıkögretımın sıtesınde anadolu ünv ordan kayıt olcaksın

ilginiz için teşekkür ederim. yarın dgs başvurumu yapayım o zaman geç kalmıştım Allahtan yarın geç başvuru var. dgs den sonraya kalıyor öyleyse dediğiniz gibi kayıtlar felan. gerisini hallederim inşallah
20 Mayıs 2019 16:37

porsukcan
Memur

ne demek kardeşim evet kayıtlar dgsden sonra olucak kardeşimz aten akademk takvım yayınlanır agostos gıbı ordanda bakarsın takıp et anadolu unv sıtesınden facebooktanda bakarsın kardeşim ordanda yayınlıyorlar onlısans kamuya gecenler sayfa var ordada yazıyorlar

20 Mayıs 2019 16:41

porsukcan
Memur

kardeşim yıne kafana bır sey takılırsa sorabılırsın

Toplam 8 mesaj

ANKET
Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu'nun karşı karşıya geldiği program, fikrinizi değiştirdi mi?