Editörler : Pangaea
«78910111213141516171819

61Yolcu
Memur
30 Ekim 2019 23:08

Asdep muhabbeti çıkalı neredeyse 2 sene oldu sözünü tutun artık yeter da kardeşim

scalısmacı
Aday Memur
30 Ekim 2019 23:26

Emin olmadan insanları umutlandırmasalar keşke

mahir6262
Kapalı
31 Ekim 2019 00:44

Hocam aylardır aynı muhabbet. Her ay bu ay sonu alınacak deniyor ay bitiyor ay başı deniyor. Böyle böyle aylar geçti

scalısmacı, 4 yıl önce

Max weber
Şube Müdürü
31 Ekim 2019 08:24

Yazı çıkarsa bugun tura çıkarsa kasım ayı içinde: ))

Binlerce kişinin bekleyişi umarım bugun son bulur...

31 Ekim 2019 23:04

Hocam en iyisi sadece ilanı takip etmek. Duyumlar falan boş çıkıyor. Herkes farklı bir şey söylüyor. İlana çıkılana kadar bence Cimer'e ve milletvekillerine mail atmaya devam etmek gerek.
scalısmacı, 4 yıl önce

Max weber
Şube Müdürü
01 Kasım 2019 09:20

Bir duyum daha tutmayan duyumlar arşivinde yerini almak üzere..

Gunlerinkopugu
Aday Memur
01 Kasım 2019 09:43

Duyumu alan kişi hic yanılmadığıni söylemiş ama :( ilan tek bir merkezden çıkacak acaba

Max weber, 4 yıl önce

Bir duyum daha tutmayan duyumlar arşivinde yerini almak üzere..

aliyyaan
Aday Memur
01 Kasım 2019 10:53

şahsen ben çok ümitli değildim ama bu ara olacak diye çalkalanıyor her taraf bu ara olursa şaşıırmam

Max weber
Şube Müdürü
01 Kasım 2019 11:38

evet estirilen hava hep olumlu. Yakında çıkıcak , olucak , merak etmeyin, son hazırlıklar vs: ) ama neticeyi görmek istiyoruz artık..

aliyyaan, 4 yıl önce

şahsen ben çok ümitli değildim ama bu ara olacak diye çalkalanıyor her taraf bu ara olursa şaşıırmam

Max weber
Şube Müdürü
02 Kasım 2019 08:17

Bu hafta ilan yayinlancak diyen arkadasin aciklamasi

ASDEP DUYURUSU HAKKINDA DETAYLI AÇIKLAMA

Saygıdeğer Meslektaşlarım;

Öncelikle, bizden kaynaklanmasa dahi, sizlerin beklenti ve ümidinize -bu hafta için- aracı olmadığımız için sizlerden özür diliyoruz.

Bildiğiniz gibi ASDEP ile ilgili bu hafta alım olacağını belirtmiştim. O duyuruyu yayınladıktan sonra iki yerden daha teyit etmiştim ve onları yayımlamadım. Nitekim en son dün bir milletvekiline sordurttuk. Direk bilgi alabilen MYK üyesi vekil. Yine alımın bitirdiğimiz hafta olacağı söylendi. Kısacası her taraftan sürekli onay aldık. Hatırlayacağınız üzere (Bu sayfada kayıtlıdır) ilk ASDEP alımında tam olarak, günü gününe, alım yapılacak tarihi söylemiştik. O zaman da yaklaşık 2 hafta önceden bilgi vermiştik. Tam gününde ilan yayımlanmıştı. İkinci ASDEP alımında da aynı şekilde 20 gün önceden maliyeden çıkan onayı bildirmiştim. Yaklaşık 1 yıl maliyenin onayını beklemiştik ve Maliye Bakan Yardımcısı ile yaptığım görüşmenin ertesi günü ilan yayımlanmıştı. Yani o dönemde de alımın onaylandığını belirten ülkedeki tek kaynak bizdik ve söylediğimiz gibi günü gelince ilan yayınlamdı (bunu övgü için belirtmiyorum, güven ve geçmişe yönelik teyidiniz için belirtiyorum).

Ancak üçüncü ve şimdiki ASDEP alımında birçok aksilik yaşandı ve 2 yıldır ilan yayınlanmıyor. Bunun sebebi birçok parametrenin ve değişikliğin bu alıma denk gelmesi olabilir.

Ve yine bu hafta güçlü nedenlerle/desteklerle beklediğimiz alım ilanı yapılmadı henüz. Sanırım planlanan iş akışı ve işlemlerin tesisi yapılamadı. Normal şartlar altında bu alımın mutlaka bu yıl yapılması gerekiyor. Çünkü bu kadro tahsisi için bütçe ayrılmış durumda. Dahası bu yılın mali programı sona ermek üzere. Başka bir deyişle alımın hızlıca yapılması gerekiyor, çünkü yıl bitiyor.

Tabii ki kökten değişen bir sistem var. Önceki alımlarda özel hizmet alımı (taşeron) usulü olan personel istihdamı bu defa kamu işçisi (4d) kadrosu ile alınacağı için sorumluluk Bakanlığın kendisinde birleşiyor. Şu anda, yazıyı karmaşıklaştırmaya lüzum görmediğim, birçok değişiklik de mevcut. Bunları yeri ve zamanı geldikçe rehberlik açısından veya sorduğunuz sorulara yanıt olması açısından yine yazacağım.

Şahsen beyan verdiğim ve gerçekleşmediği için beni de ziyadesiyle şaşırtan sonuç için tüm meslektaşlarımızdan özür dilerim. Son defa belirteyim; ilk defa yaşadık bu durumu ve durum tamamen dış etmenlerden kaynaklanmaktadır.

Saygılarımla arz ederim.

aliyyaan
Aday Memur
02 Kasım 2019 09:31

Gerçekten Korkmaz hoca bu alanda öncü isimlerden birisi. İfadelerine kesinlikle itibar edilmeli lakin benim kafam karıştı alımın askıya kalması mı söz konusu? Yoksa ortaya çıkan aksaklık bu hafta giderilebilir mi?

Max weber, 4 yıl önce

Bu hafta ilan yayinlancak diyen arkadasin aciklamasi

ASDEP DUYURUSU HAKKINDA DETAYLI AÇIKLAMA

Saygıdeğer Meslektaşlarım;

Öncelikle, bizden kaynaklanmasa dahi, sizlerin beklenti ve ümidinize -bu hafta için- aracı olmadığımız için sizlerden özür diliyoruz.

Bildiğiniz gibi ASDEP ile ilgili bu hafta alım olacağını belirtmiştim. O duyuruyu yayınladıktan sonra iki yerden daha teyit etmiştim ve onları yayımlamadım. Nitekim en son dün bir milletvekiline sordurttuk. Direk bilgi alabilen MYK üyesi vekil. Yine alımın bitirdiğimiz hafta olacağı söylendi. Kısacası her taraftan sürekli onay aldık. Hatırlayacağınız üzere (Bu sayfada kayıtlıdır) ilk ASDEP alımında tam olarak, günü gününe, alım yapılacak tarihi söylemiştik. O zaman da yaklaşık 2 hafta önceden bilgi vermiştik. Tam gününde ilan yayımlanmıştı. İkinci ASDEP alımında da aynı şekilde 20 gün önceden maliyeden çıkan onayı bildirmiştim. Yaklaşık 1 yıl maliyenin onayını beklemiştik ve Maliye Bakan Yardımcısı ile yaptığım görüşmenin ertesi günü ilan yayımlanmıştı. Yani o dönemde de alımın onaylandığını belirten ülkedeki tek kaynak bizdik ve söylediğimiz gibi günü gelince ilan yayınlamdı (bunu övgü için belirtmiyorum, güven ve geçmişe yönelik teyidiniz için belirtiyorum).

Ancak üçüncü ve şimdiki ASDEP alımında birçok aksilik yaşandı ve 2 yıldır ilan yayınlanmıyor. Bunun sebebi birçok parametrenin ve değişikliğin bu alıma denk gelmesi olabilir.

Ve yine bu hafta güçlü nedenlerle/desteklerle beklediğimiz alım ilanı yapılmadı henüz. Sanırım planlanan iş akışı ve işlemlerin tesisi yapılamadı. Normal şartlar altında bu alımın mutlaka bu yıl yapılması gerekiyor. Çünkü bu kadro tahsisi için bütçe ayrılmış durumda. Dahası bu yılın mali programı sona ermek üzere. Başka bir deyişle alımın hızlıca yapılması gerekiyor, çünkü yıl bitiyor.

Tabii ki kökten değişen bir sistem var. Önceki alımlarda özel hizmet alımı (taşeron) usulü olan personel istihdamı bu defa kamu işçisi (4d) kadrosu ile alınacağı için sorumluluk Bakanlığın kendisinde birleşiyor. Şu anda, yazıyı karmaşıklaştırmaya lüzum görmediğim, birçok değişiklik de mevcut. Bunları yeri ve zamanı geldikçe rehberlik açısından veya sorduğunuz sorulara yanıt olması açısından yine yazacağım.

Şahsen beyan verdiğim ve gerçekleşmediği için beni de ziyadesiyle şaşırtan sonuç için tüm meslektaşlarımızdan özür dilerim. Son defa belirteyim; ilk defa yaşadık bu durumu ve durum tamamen dış etmenlerden kaynaklanmaktadır.

Saygılarımla arz ederim.

Gunlerinkopugu
Aday Memur
02 Kasım 2019 10:57

Ya kasımın ilk iki haftasi çıkar artik bence ya

aliyyaan
Aday Memur
02 Kasım 2019 11:14

En masum duygularımla düşünmeye çalışıyorum. Kendi kendime diyorum ki bu hafta çıkacaklardı da 1.5 günlük resmi tatil buna engel mi oldu acaba işleyiş de aksaklık imzada sorun mu yaşandı acaba diye düşünüyorum daha doğrusu düşünmek istiyorum :))))

Gunlerinkopugu, 4 yıl önce

Ya kasımın ilk iki haftasi çıkar artik bence ya

scalısmacı
Aday Memur
02 Kasım 2019 11:46

Bir de yeni alınacak asdep de kadrolarin 4b olacagi soyleniyordu ne 4d si

Gunlerinkopugu
Aday Memur
02 Kasım 2019 12:21

Ben zaten bu yönerge hazırlamak talep toplamak vs.nasil bu kadar zor olur anlamiyorum ki. Ama anlayamadigimiz bürokrasiler var demek ki. O yüzden yakında gelecektir zaten sene bitti

aliyyaan, 4 yıl önce

En masum duygularımla düşünmeye çalışıyorum. Kendi kendime diyorum ki bu hafta çıkacaklardı da 1.5 günlük resmi tatil buna engel mi oldu acaba işleyiş de aksaklık imzada sorun mu yaşandı acaba diye düşünüyorum daha doğrusu düşünmek istiyorum :))))

aliyyaan
Aday Memur
02 Kasım 2019 13:29

e

aliyyaan
Aday Memur
02 Kasım 2019 13:31

en azından bir yerde birileri bizim için çabalıyormuş bunu görmek de güzel

Shu33
Aday Memur
02 Kasım 2019 18:45

Yayınlanan metinde -bu hafta için- ibaresi var. Umarım önümüzdeki hafta içi yayınlanır

Sevgigs
Aday Memur
03 Kasım 2019 15:25

Korkmaz suralın bilgilendirmede yaptigi aciklamada anlamadigim nokta 2019 yılınin mali programi bitmek uzere derken alim olmayada bilir mi yani ??

Max weber
Şube Müdürü
04 Kasım 2019 08:34

yanlışlık yapmış orada 4/B olucak

scalısmacı, 4 yıl önce
Bir de yeni alınacak asdep de kadrolarin 4b olacagi soyleniyordu ne 4d si
Toplam 371 mesaj
«78910111213141516171819

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi