Editörler :
20 Mayıs 2019 22:50   

4b'de istifa ettim ne yapmalıyım

4b hemşire olarak çalışırken tekrar 4b başka kurumu kazandım sözleşme sürem bitmeden istifa ettim şimdi ise kazandığım kuruma atamamı yapamadıklarını söylüyorlar ne yapmalıyım bilgi verebilecek olan varmı?

20 Mayıs 2019 23:11

bay.hemsir
Aday Memur

2020 kpssye hazırlanmalısın

21 Mayıs 2019 03:54

InfazKoruma10
Aday Memur
araştırmadan istifa etmeseydiniz keşke
21 Mayıs 2019 09:35

brave006
Aday Memur

Buzdolabını açıyorsun buz gibi suyu bir bardağa koyuyorsun, onu bir güzel içiyorsun, daha sonra 2020 KPSS kitapları alıp sınava çalışmaya başlıyorsun...

21 Mayıs 2019 09:46

wagabond90
Aday Memur

Tazminat almadıysanız geri dönebilme şansınız var diye biliyorum.

21 Mayıs 2019 12:11

enesyavuz
Aday Memur

Bakanlıktan arkadaşıma dilekçe yazarsan başlayabilirsin diye birşey demişler doğruluğunu bilmiyorum

21 Mayıs 2019 12:44

figo102009
Şube Müdürü

Bakanlıktan arkadaşıma dilekçe yazarsan başlayabilirsin diye birşey demişler doğruluğunu bilmiyorum

enesyavuz, 2 ay önce - Alıntıya git

Olayı tam teferruatlı anlatır mısınız? Nereden ayrıldınız ve nereye geçiş yapacaktınız? Unvanlar ve statünüz aynı mıydı?

21 Mayıs 2019 13:35

bilostar
Memur

geçmiş olsun özel sektörde iş ara

21 Mayıs 2019 13:40

enesyavuz
Aday Memur

4b hemşire yöke bağlı üni hastanesinden 7 ay snra aynnı puanla sağlık bakanlığına atandım aynı ünvan

21 Mayıs 2019 13:41

enesyavuz
Aday Memur

Yani tekrar atanınca bi araştma yaptm kurumla konuştum istfa et başlarsın dediler fakat ceza aldım

21 Mayıs 2019 14:32

figo102009
Şube Müdürü

DPB'yi arayıp kesin bilgiyi teyit edin.

21 Mayıs 2019 15:27

Reisss16
Aday Memur
önümüzdeki kpss ye sıkı şekilde hazırlan.artık az kısı gırıo
21 Mayıs 2019 15:47

enesyavuz
Aday Memur

Mantıken 1 yıllık cezai süre dolunca alması gerekir kazanmşım sonuçta tercih yapmama izin veriyolar

22 Mayıs 2019 00:06

Ebebeyn
Kapalı

Üni hastanesine osym yerlestirmemistir. Kpss puani ile siralama veya biraz torpille mi girdiniz. Istifa dilekcesinin tam ornegi olmasi lazim. Tazminat falan ona gore cvp verilmelidir.

22 Mayıs 2019 17:59

baygörev
Kapalı

Mantıken 1 yıllık cezai süre dolunca alması gerekir kazanmşım sonuçta tercih yapmama izin veriyolar

arkadaşım hangi kadroyu kazandın yardımcı olayım sana

24 Mayıs 2019 00:41

enesyavuz
Aday Memur

Hemşire olarak atandım lise mezunu herhangi bi ünvan değişikliği olmadı

24 Mayıs 2019 08:24

Beyaz0006
Memur

hocam 1 yıl şartı istifa ettikten sonra ki dönemi kapsıyor yani istifa ettikten sonra 1 yıl beklemeniz gerekiyor çalıştığınız süre sayılmıyor yani.

25 Mayıs 2019 10:30

Furkeyno
Aday Memur

Size tam olarak hangi nedenden dolayı atamanızı gerçeklestiremediklerini söylediler. Ünvan aynı olduğundan 1 yıl bekleme cezasından dolayımı. Yoksa 2.kazandiginiz yerle 1. Kazandiginiz yer aynı kpss olduğundan mı. Yani 4 yıllık hemşirelik okusaydınız lisenin üzerine 2. Kez yine aynı şekilde atanmanız gerçekleşmeyecek miydi?. Benzer durumlardayız da ondan sordum. Ben henüz istifa etmedim. Bir hukukçuya danismanizi tavsiye ederim.Insallah atamaniz gerçekleşir.

25 Mayıs 2019 12:45

enesyavuz
Aday Memur

Daha detaylı anlatmaya çalılacağım kpss puanımla ilk olarak yöke bağlı bir üniversite hastanesine elden başvurarak kpss puanım baz alınarak sözkeşmeli olarak göreve başladım 7 ay snra sağlık bakanlığı atamasında başka bir üniversite hastanesini yine sözleşmeli kazandım (aynı ünvan herşey aynı yani) kazandığım kurunla görüştüm istifa et başlarsn dediler ben biraz daha araştrdım başlayanların olduğunj gördüm bnde istifa ettim daha snra kazandığm kurum bna istifa etmemem gerektiğini söyledi tabiki ... Snra sağlık bakanlığı bna sözleşmeli çalştğm kurumdan istifa ettikten snra istfa ettiğim kurumu kastederek çalştıpınız anlaşldığından atamanız yapılamamıştır dedi bu durumda istifa ettiğim günden bir yıl geçmesinş bekliyorum bir arkadaşm dilekçe yazarsan atayabilirler demişti... Bilgisi olan varsa beni bilgilendirebilirmi ... Teşekkür ederim

27 Mayıs 2019 08:55

figo102009
Şube Müdürü

Yani siz aynı bakanlık, aynı kurum, aynı unvan ile istifa etmeden zaten direkt geçiş yapamazdınız. İstifa edip 1 yıl bekledikten sonra anca başvurabilirsiniz. Unvanlar farklı olsaydı ve bu unvanları da diploma ile ihraz ettiğiniz takdirde 1 yıla gerek olmadan geçiş olurdu.

27 Mayıs 2019 12:45

enesyavuz
Aday Memur

Yani siz aynı bakanlık, aynı kurum, aynı unvan ile istifa etmeden zaten direkt geçiş yapamazdınız. İstifa edip 1 yıl bekledikten sonra anca başvurabilirsiniz. Unvanlar farklı olsaydı ve bu unvanları da diploma ile ihraz ettiğiniz takdirde 1 yıla gerek olmadan geçiş olurdu.

figo102009, 2 ay önce - Alıntıya git

Yani istifa etmeden önce atandım snra istifa ettim ve cezaisüremm bitince beni atandığım kuruma başlatırmı bakanlık

Dilekçe tazsam ben şurayı kazandım cezai sürem bitti beni atayın görevime başlayayım desem atarlarmı... Beklentim bu yönde bilmiyorum bilen aynı durumu yaşayan varsa yardımcı olabilirmi?

Toplam 21 mesaj

ANKET
Sizce, Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarılmalı mı?