Editörler : "eskiyara"Pangaea
20 Mayıs 2019 23:59

Okul müdürü sorunsalı

Okulda sınav gozetmenligi yaptığım sınıfta öğrencim sınavını bitirdi ve kağıdını teslim etti, daha sonrasında sınıf içinde konuşmaya başladı uyardım 3 kere dinlemedi ve ben de kağıdının üstünü kırmızı kalem ile çizdim (yazilarin okunmasinda problem yok ) (kurşun kalem ) öğretmenine bilgi verdim müdüre bilgi verdim ve daha sonrasında tutanak tuttum sınıf düzenini bozmasiyla ile ilgili.

Tutanakta öğrenci sınav kağıdını verdikten sonra konuştu 3 kere uyarlama rağmen devam etti ve sınıf düzenini bozduğunu belirtmek için kırmızı kurşun kalemle kağıdını çizdim yazdım

Sınav öğretmeni bu işin böyle yapılmayacağını soylerek hakaret vari bir konuşma ile (müdürün yanında) söylemlerde bulundu.

Öğretmen ile ilgili de şikayet dilekçesi verdim müdüre hanıma.

Şimdi okul muduresi benim yanlış yaptığımı soyleyerek tutanak ile ilgili görüşmek için sınıftan bir kaç öğrenci aldı ve benim yaptığımı öğrencilerin dilekçelerini aldı öğrenci bu kim doğru söyler kimisi yalan.

Benim tutanağım öğretmen hakkında ki dilekcem ve tartistigim öğretmen benden şikayetçi olmuş nedense o dilekçe ilçe milli eğitime gidicek.

Hocalarim merak ettiğim şu

nasıl bir yol izlemeliyim?

Kırmızı kalemle cizmem yanlış bir durum mu ve yanlışa nasıl bir sorun teşkil eder ?

Öğretmen şikayetini okul müdürlüğü değerlendirmek istemiyor (diğer öğretmenin tarafı olduğunu düşündüğüm için) git işini emniyette çöz dedi .

Görüşlerinizi ve önerilerinizi iletirseniz sevinirim

silivripdr
Daire Başkanı
21 Mayıs 2019 00:45

ilgili disiplin amirleri yönetmeliğinin ilgili maddesini bul ve dilekçene ekleyerek kınama ya da uyarı cezası verilmesi gerektiğini belirt aksi takdirde bir üst amir olan ilçe milli eğitim müdürlüğüne şikayet dilekçesi yazacağını ilet. bir avukatla ya da varsa sendikanla görüş. babasının okulu değil kimseyi tutamaz.

Caner GÜNER
Aday Memur
21 Mayıs 2019 01:10

Hocam bulamıyorum sabahtan beri aradım hep devlet okulları çıkıyor ben özel okulda çalışıyorum

cmlylnyk
Genel Müdür
21 Mayıs 2019 12:06

Bu Yönetmeliğin amacı, Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmî ve özel örgün eğitim-öğretim veren

ortaöğretim kurumlarında ödül ve disiplin işlemlerine ilişkin usul ve esasları düzenlemektir.

Disiplin cezasını gerektiren davranışlar

MADDE 12 ? (1) Cezayı gerektiren davranışlar şunlardır:

a) Kınama cezasını gerektiren davranışlar;

11) Dersin ve ders dışı faaliyetlerin akışını ve düzenini bozacak davranışlarda bulunmak,

abd.topal
Şef
23 Mayıs 2019 14:29

bu hangi yönetmelik yürürlükte mi?

Toplam 4 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi