Editörler :
21 Mayıs 2019 16:04   

İSG almak mantıklı mı? 2019
merhabalar arkadaşlar. tekstil mühendisiyim. İSG almalı mıyım? şuanda 1400 gibi bir masrafı var. kariyerde incelediğimde 3-4 firma İSG+ müh. arıyor. değer mi sizce?
22 Mayıs 2019 02:24

Nudo
Kapalı
Tekstil mühendisi olarak iş bulabiliyorsan çok da gerek yok aslında. Isg alırsan iş bulman daha kolay olabilir. Ben makine mühendisiyim. Calistigim santiyelerde isg uzmani sayisi oldukça fazlaydı. Tabi iş yuku ve sorumlulugu da fazla olur. Ama kendi mesleginle isg uzmanligi bambaska seyler.
22 Mayıs 2019 08:42

engineermemur
Aday Memur

almak fayda sağlayabilir ancak, artık eskisi gibi önemi kalmadı

12 Haziran 2019 10:28

goyi_kölehi
Şef

gncll

14 Haziran 2019 16:15

phnx
Memur

Şu anda özelde en leş iş şartlarına sahip meslek dalı. İlanlarında arabayı bile çalışanın kendisinin olmasını talep edenler ve bunu kabul edenler var gerisini siz düşünün.

Gelişmiş ülkelerde ne kadar önem veriliyorsa ülkemizde o kadar göstermelik bir dal. Paranıza yazık ondansa mesleğe başladığınızda mesleğinizle alakalı sertifika almanız daha mantıklı.

15 Haziran 2019 02:14

TheGodfather05
Şef

Bence bu topa hiç girme. Benim TMGD sertifikam var ve sektörde herkes birbirini yeme peşinde. Bu işe girerken de isg forumlarına denk geldim ve çoğu kişinin dediği isg nin yerlerde gezdiği. Tamam bende iş ilanı görüyorum isg hakkında ama kimi tecrübe istiyor kimi başka bir şey. 2020 TL den yüksek beklemeyin başlangıç için. Artık işverenler için ne yabancı dil ne sertifika ne de başka bir şey önemli. Önemli olan tecrüben var mı yok mu ve ne kadar maaş istediğin. Gerisi yalan.

Toplam 5 mesaj

ANKET
Türkiye ile Rusya arasında varılan anlaşmayı nasıl buldunuz?