Editörler :
21 Mayıs 2019 23:12   

Kimya Mühendisliği okuyorum lütfen gelin bilgisi olanlar !!!

İstanbul ünide kimya mühendisliği 1.sınıfım yaş 21 ve ben bu bölüme devam edip etmeme konusunda çok kararsızım sanki boşa okuyormuşum kesin işsiz kalacakmışım işe yaramaz bir bölümmüş gibi hissediyorum finaller başladı ve sınavlara çalışacak gücü kendimde bulamıyorum hatta başka bölüme geçmeyi bile düşünüyorum bilg. muh gibi aklım hep karışık. Bana ne yapmam gerektiğini söyleyin çok yoruldum düşünmekten bir enerji bulmam lazım kendimde

21 Mayıs 2019 23:20

Mamasaun
Aday Memur

Her bir cevap önemli benim için

22 Mayıs 2019 00:39

Snegar
Aday Memur
Tıp okumuycaksan ne okusan aynı şuan 2016 Yıldız teknik mezunu kimya müh arkadaş 3 bine iş buldu diye bayram eeiyor şuan
22 Mayıs 2019 04:00

kimmuhhh
Şef
Öncelikle mezun olduktan sonra özelde mi yoksa kamuda mı çalışmak istiyorsun bunu belirlemelisin. Kamu düşünüyorsan kimya mühendisliğinde işin çok zor çünkü atama baya az. Elektrik elektronik ya da makina müh.lerin daha çok ataması var. Ama her türlü 90+ bir puan alman gerekiyor. Az puan yapayım daha kolay atanayım diyorsan kesinlikle ziraat müh okumalısın. Tabi bu söylediklerim şimdinin şartlarında geçerli. Sen mezun olana dek ne olur bilinmez. Özel sektöre gelecek olursak kimya mühendislerinin özelde de işi zor artık yüksek lisans yapmak ya da iyi derecede ingilizce bilmek de bir fark yaratmıyor çünkü insanlar artık doktora yapıyor ve 2 dil biliyor. Boğaziçi ODTÜ ya da İTÜ mezunu değilsen zaten yüzüne bakan yok. Yani çıta baya yükseklerde. Yurtdışında MBA falan yapman lazım ki öne çıkabilesin. Ben şindiki aklım olsa ziraat müh okurdum 80 puanla atanıyorlar. Kimya mühendisiyim 92,9 puanım var kpss den bu yana 10 ay geçti 10 ayda önümden sadece 3 kimya mühendisi atandı. Tüm alımlar mülakata döndüğü için mülakatlarda da hep düşük puanlılar atandığı için bu durumdayız malesef ...
23 Mayıs 2019 03:04

Mamasaun
Aday Memur
Tıp okumuycaksan ne okusan aynı şuan 2016 Yıldız teknik mezunu kimya müh arkadaş 3 bine iş buldu diye bayram eeiyor şuan
Snegar, 4 hafta önce - Alıntıya git

ciddi olamazsınız heralde hocam ya

23 Mayıs 2019 03:05

Mamasaun
Aday Memur
Öncelikle mezun olduktan sonra özelde mi yoksa kamuda mı çalışmak istiyorsun bunu belirlemelisin. Kamu düşünüyorsan kimya mühendisliğinde işin çok zor çünkü atama baya az. Elektrik elektronik ya da makina müh.lerin daha çok ataması var. Ama her türlü 90+ bir puan alman gerekiyor. Az puan yapayım daha kolay atanayım diyorsan kesinlikle ziraat müh okumalısın. Tabi bu söylediklerim şimdinin şartlarında geçerli. Sen mezun olana dek ne olur bilinmez. Özel sektöre gelecek olursak kimya mühendislerinin özelde de işi zor artık yüksek lisans yapmak ya da iyi derecede ingilizce bilmek de bir fark yaratmıyor çünkü insanlar artık doktora yapıyor ve 2 dil biliyor. Boğaziçi ODTÜ ya da İTÜ mezunu değilsen zaten yüzüne bakan yok. Yani çıta baya yükseklerde. Yurtdışında MBA falan yapman lazım ki öne çıkabilesin. Ben şindiki aklım olsa ziraat müh okurdum 80 puanla atanıyorlar. Kimya mühendisiyim 92,9 puanım var kpss den bu yana 10 ay geçti 10 ayda önümden sadece 3 kimya mühendisi atandı. Tüm alımlar mülakata döndüğü için mülakatlarda da hep düşük puanlılar atandığı için bu durumdayız malesef ...
kimmuhhh, 4 hafta önce - Alıntıya git

aslında özel düşünyorum devlet deil ama yazdıklarınız çok olumsuz geldi

24 Mayıs 2019 01:42

kimmuhhh
Şef

aslında özel düşünyorum devlet deil ama yazdıklarınız çok olumsuz geldi

Mamasaun, 3 hafta önce - Alıntıya git
Durum bu malesef ama devlet her türlü özelden iyidir özelde hem çok fazla çalışırsın hem de devlette alacağın paranın yarısını alırsın siniri stresi de cabası ..
01 Haziran 2019 00:20

KadirACelik
Aday Memur

Kimya mühendisiyim, YTÜ mezunuyum. Bence hiç okuyup vakit kaybetmeyin gidin kaydınızı sildirin. İşsiz kaldıktan sonra alakasız bir sektörde çalışmaya başlayan kimya mühendislerinden biri oldum ben de. Devlete atanmak kadro sayısı azlığı sebebiyle imkansız gibi bir şey. Özel sektör desen ekonomik daralma sebebiyle fabrikalar bırak mühendis almayı adam çıkarıyor her gün....

Toplam 7 mesaj