Editörler : swat3410
22 Mayıs 2019 12:51

Boşanma sebebiyle tayin

Merhaba, şu anda şark ilinin birinde çalışıyorum, bu yaz batıya tayine gidecem.Eşime karşı boşanma davası açtım, tayine gittiğim batı ilinde büyük ihtimal boşanma davam kesinleşip karar çıkacak. Ve de çocuğum büyük ihtimal annesinin yanında kalacak.

Boşanma davası kararını alıp emniyete dilekçe ile bildirip memleketime tayin isteyebilir miiym? Memleketim büyükşehir bu arada. Ve de tayine hemen gönderirler mi yoksa atama dönemini mi beklerler?

masterrrrr
Memur
22 Mayıs 2019 13:42

Beyler yardım edin bir.

seko_40
Şube Müdürü
22 Mayıs 2019 13:53

Bu şekilde olmaz. Boşanma tayinleri de amaç eşinle aynı ilde kalmamandır. Senin durumundaki örneklerde emniyet diyor ki sen zaten yer değiştirmişsin batıya gelmişsin eşinle aynı ilde de değilsin tayin talebini reddediyor

masterrrrr
Memur
22 Mayıs 2019 18:16

Mahkeneye versem çocuğum ufak olduğu için yanına gitmem lazım.

seko_40, 5 yıl önce
Bu şekilde olmaz. Boşanma tayinleri de amaç eşinle aynı ilde kalmamandır. Senin durumundaki örneklerde emniyet diyor ki sen zaten yer değiştirmişsin batıya gelmişsin eşinle aynı ilde de değilsin tayin talebini reddediyor

seko_40
Şube Müdürü
22 Mayıs 2019 20:51

Yani devrem senin durumun bşrwz farklı özel durumların var şöyle ince ince düşünülerek hazırlanmış güzel bir dilekçe yaz personel daireye yazmadan öncede atama yer değiştirme yönetmeliğini baştan sona okumanı tavsiye ederim yazdığın her şeyi yönetmelik maddesine dayanarak yaz sorma kişisel mazeretleri i ekle dilekçene olurda Red gelirse bölge idare mahkemesine başvurabilirsin
Toplam 4 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi