Editörler :
23 Mayıs 2019 02:50   

Yüksek Lisans Mezunu Astsubaylık Sıralaması Yardım ?

Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba yüksek lisans mezunu olarak astsubaylık sınavına girdim ve bütün aşamaları geçtim çok şükür,Sorum şu olucak Yüksek Lisan mezunu olmanın sıralamada bir avantajı varmı astsubaylıkta acaba ? Hava piyade istiyorum ve 1.sırada kpss 67 fyt 56 mülakat güzel geçti hava piyade nin gelme ihtimali varmı acaba cevaplarsanız sevinirim ?

23 Mayıs 2019 03:03

mariano12
Aday Memur

lisans mezunları alım sayısının %20 si kadar olacak yüksek lisansla ilgili bir yazı görmedim klavuzd

23 Mayıs 2019 03:14

Ayyildiz91
Aday Memur

Evet Onunla Alakalı Yüksek Lisans olarak soruyorum

23 Mayıs 2019 03:23

fedelta55
Aday Memur

Hava piyade ve ya başka bir sınıfın gelebilme durumu tamamen ADP puanına bağlı. Yüksek lisans mezunu olman avantaj sağlamaz. Belki sözlü mülakat komisyonunun gözünde bir avantaj olabilir ama yinede bilemeyiz. Ayrıca yüksek lisans mezunları da astsubaylıkta lisans kategorisinden değerlendirilir.

23 Mayıs 2019 03:45

Ayyildiz91
Aday Memur

Hava piyade ve ya başka bir sınıfın gelebilme durumu tamamen ADP puanına bağlı. Yüksek lisans mezunu olman avantaj sağlamaz. Belki sözlü mülakat komisyonunun gözünde bir avantaj olabilir ama yinede bilemeyiz. Ayrıca yüksek lisans mezunları da astsubaylıkta lisans kategorisinden değerlendirilir.

fedelta55, 4 hafta önce - Alıntıya git

Teşekkür ederim kardeşim

23 Mayıs 2019 04:15

speedaytu
Aday Memur

Yanlışınız var kardeşim seçim aşamasında sızın dediğiniz o yüzde 20 olayı alım aşamasında olduğuna dair bir yazı yok klavuzda . Yüksek lisans yapanlara da +5 puan verildiğini hatırlıyorum klavuza bakmak lazım tabi tekrar

23 Mayıs 2019 04:23

fedelta55
Aday Memur

Yanlışınız var kardeşim seçim aşamasında sızın dediğiniz o yüzde 20 olayı alım aşamasında olduğuna dair bir yazı yok klavuzda . Yüksek lisans yapanlara da +5 puan verildiğini hatırlıyorum klavuza bakmak lazım tabi tekrar

speedaytu, 4 hafta önce - Alıntıya git

Evet kılavuzda sadece çağrı aşamasında %20 olarak bahsediliyor ama kontenjanlamada da böyle olacak. Örnek olarak geçen astsubay alımlarında bu uygulandı.

23 Mayıs 2019 11:17

vuralalican06
Memur

Evet kılavuzda sadece çağrı aşamasında %20 olarak bahsediliyor ama kontenjanlamada da böyle olacak. Örnek olarak geçen astsubay alımlarında bu uygulandı.

iyi mi kötü mü böyle olması lisansçılar için? lisans sınavı önlisansa göre daha zor oluyor puanlarda düşük oluyor yani bu 2018 de çok zordu

23 Mayıs 2019 12:06

fedelta55
Aday Memur

iyi mi kötü mü böyle olması lisansçılar için? lisans sınavı önlisansa göre daha zor oluyor puanlarda düşük oluyor yani bu 2018 de çok zordu

vuralalican06, 4 hafta önce - Alıntıya git

İyi veya kötü olması alıma bağlı. Mesela bu alım hakkında konuşursak lisanslar şanslı. Çünkü lisans mezunu astsubaylığa başvurmuş kişi sayısı oldukça az. Lisanslar kontenjanın %20 sini karşılayacak. 6000 alım olsa bunun 1200 lisans olacak. Ancak gel gelelim max. lisans sayısı kendi görüşümce 2000 civarında ki bunların arasında subaylığı kazanıp gidenlerde var. Uzun lafın kısası bu astsubaylık alımında lisans mezunlarının şansı yüksek.

23 Mayıs 2019 12:15

vuralalican06
Memur

İyi veya kötü olması alıma bağlı. Mesela bu alım hakkında konuşursak lisanslar şanslı. Çünkü lisans mezunu astsubaylığa başvurmuş kişi sayısı oldukça az. Lisanslar kontenjanın %20 sini karşılayacak. 6000 alım olsa bunun 1200 lisans olacak. Ancak gel gelelim max. lisans sayısı kendi görüşümce 2000 civarında ki bunların arasında subaylığı kazanıp gidenlerde var. Uzun lafın kısası bu astsubaylık alımında lisans mezunlarının şansı yüksek.

inşallah öyle olur bakalım

Toplam 9 mesaj

ANKET
Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu'nun karşı karşıya geldiği program, fikrinizi değiştirdi mi?