Editörler : crops35

23 Mayıs 2019 04:08

KPSS merkezi atama

arkadaşlar merkezi atalarda mülakat olmuyor sanırım doğru mu

memurhanımm
Aday Memur
23 Mayıs 2019 08:44

merkez atamada mülakat yok

furkanceetiin
Kapalı
23 Mayıs 2019 11:26

teşekürler
memurhanımm, 5 yıl önce

merkez atamada mülakat yok

100net
Aday Memur
24 Mayıs 2019 11:13

Merkezi alimda mulakat yok Sozlesmelide olur Merkezi alim yerlesirsin sorgusuz sualsiz Sadece guvenlik sorusturmasina girersin

harita94
Genel Müdür
25 Mayıs 2019 14:25

Sözleşmeli alımda mülakat yok.sağlık bakanlığı,dsi,karayolları hep sözleşmeli alıyor ancak mülakat yok.

Ptt kadrolu almasına rağmen mülakat yapıyor.yani genelleyemezsiniz.

Otonom Piyade
Kapalı
26 Mayıs 2019 21:36

sözleşmeli de kadrolu da dahil %90 oranında mülakat falan yok bazı özel alımlar falan oluyor bazı kurumlar açıktan alımlara çıkıyor onlar mülakat yapabiliyor

kaplumbaga155
Yasaklı
26 Mayıs 2019 22:40

mülakat yok diyenler somalide kpss girip orda işe girmeye çalışıyor sanırm

Otonom Piyade
Kapalı
27 Mayıs 2019 02:48

Ya kardeşim allasen hangi atama mülakatlı ben sana mulakatsizlari sayayım Dhmi,Mke,Tapu,Tcdd,Dsi,Cay işletmeleri,Üniversteler,Tülomsaş,Tmo say say bitmez mülakatlı alım nerdeyse yok iskur var belediyeler var arada botaş mülakata çıkıyor bi de saydığım kurumlardan tulomsas TCDD her zaman degil ay da yılda bir mülakatli alim yapıyor sen say bakalım nereler mülakatla alıyor oranlarsak %90 mülakatsız
kaplumbaga155, 5 yıl önce

mülakat yok diyenler somalide kpss girip orda işe girmeye çalışıyor sanırm

kaplumbaga155
Yasaklı
27 Mayıs 2019 13:28

o yazdığın kurumların kaç kişi aldığını sonra da mülakatlı alan yerlerin kaç kişi aldığını araştır gör sonra boş yapma. dediğin yerlerin çoğu önlisansta bölüm bazında alım yapar. 3001 mülakatsız kadrolarına bak. ne kadar az olduğunu görürsün.

Otonom Piyade, 5 yıl önce
Ya kardeşim allasen hangi atama mülakatlı ben sana mulakatsizlari sayayım Dhmi,Mke,Tapu,Tcdd,Dsi,Cay işletmeleri,Üniversteler,Tülomsaş,Tmo say say bitmez mülakatlı alım nerdeyse yok iskur var belediyeler var arada botaş mülakata çıkıyor bi de saydığım kurumlardan tulomsas TCDD her zaman degil ay da yılda bir mülakatli alim yapıyor sen say bakalım nereler mülakatla alıyor oranlarsak %90 mülakatsız

Otonom Piyade
Kapalı
27 Mayıs 2019 14:35

Adam sana 3001 genelde mülakatli mi değil mi diye sormamış ki bişey belirtmemis 20-30 tane kurum var bunlardan 4-5 tanesi mülakatli alim yapıyor bi de 3001 ve Büro genelde mulakatli işte sağlık atamaları mülakatsız kıyıdan yeni döndüler işte orda 10 binlerce atama var mükararsız adalet Bakanlığı mülakatli saydığın kitlerin nerdeyse hepsi mülakatsız ama arada açıktan alima çıkıp mülakat yapıyorlar işte daha onlarca mülakatsiz alım var
kaplumbaga155, 5 yıl önce

o yazdığın kurumların kaç kişi aldığını sonra da mülakatlı alan yerlerin kaç kişi aldığını araştır gör sonra boş yapma. dediğin yerlerin çoğu önlisansta bölüm bazında alım yapar. 3001 mülakatsız kadrolarına bak. ne kadar az olduğunu görürsün.

44Malatyam
Kapalı
30 Mayıs 2019 20:18

Ayrım yapılmayan tek yer merkezi kpss ataması . Puan sıralaması var torpil sırası yok

Fatih8290
Aday Memur
31 Mayıs 2019 00:39

Kusura bakmayın ama merkezi atama artık yok. Hatta açıktan bile alım yok. Bitmiş resmen.

Otonom Piyade
Kapalı
31 Mayıs 2019 01:49

Sen sanırsam yüksek bir puan almıştın merkeziyle atanırsın g ehliyetin varsa her türlü atanırdın nasıl bitmiş oluyor anlamadım azalmış olabilirde bitmiş demek doğru değil sen kurum beğen MKE mi gideceksin TCDD mi DHMİ mi bak yav nasıl bitmişse say say bitmiyor üniversitelerede gidebilirsin Tüvasas Tulomsasa da DSİ de olabilir sanırım DHMİ makine teknikeri kadrosu bekliyorsun bide sağlık bölümlerinin hepsi 70 civarı kapatıyor merkezi işte mulakatsiz atanıyorsun sözlesmeli ya da değil önemli değil
Fatih8290, 5 yıl önce

Kusura bakmayın ama merkezi atama artık yok. Hatta açıktan bile alım yok. Bitmiş resmen.

Fatih8290
Aday Memur
31 Mayıs 2019 03:11

Kardeşim son alımlarda baktım pek kadro yoktu önlisans ve lise için. Bitti derken iyice azalttılar. Kpss sınavının pek anlamı kalmadı gibi. Sağlıkçılar için bile pek kadro yoktu ben göremedim. Zaten dediler ya kamuya alım da sınırlamaya gidilecek diye. TCDD teknik bölüm istiyo. Herkes teknik bölüm mezunu değil ki yani. Ona bölüm istiyo buna bölüm istiyo. Açıktan alımlar da zaten yüzde yüz torpil. Ya 50 kişi alıyo ya 30 kişi. Eski alımlarla şimdikileri karşılaştırıyorum ciddi şekilde azalma var.

Sen sanırsam yüksek bir puan almıştın merkeziyle atanırsın g ehliyetin varsa her türlü atanırdın nasıl bitmiş oluyor anlamadım azalmış olabilirde bitmiş demek doğru değil sen kurum beğen MKE mi gideceksin TCDD mi DHMİ mi bak yav nasıl bitmişse say say bitmiyor üniversitelerede gidebilirsin Tüvasas Tulomsasa da DSİ de olabilir sanırım DHMİ makine teknikeri kadrosu bekliyorsun bide sağlık bölümlerinin hepsi 70 civarı kapatıyor merkezi işte mulakatsiz atanıyorsun sözlesmeli ya da değil önemli değil

Otonom Piyade
Kapalı
31 Mayıs 2019 14:40

Orası öyle bu göz önünde olan bir gerçek alımlar bayağı bayağı azaldı ama tamamen bitmedi bazı fırsatlar var değerlendirmek gerek sağlık bölümleri ne kadar azalsada her zaman en kötüsü 500-600 alım oluyor 80 puan alırsan doğru düzgün alım olan bölüm okuduysan her türlü atanırsın sağlıkta 2 senedir 70 lerde gezen bazı bölümlerde var sağlıkta biraz bölümü iyi bulmak lazım biraz kpss çalışıp iyi puan almak lazım alımların azaldığı falan kesinde millet alıyor puanını atanıyor işte kuzenim Emlak okudu 77 ile atandı gitti şimdi ekmeğinde çokta kasmamak gerek makineden bir çok kişi dhmi girdi iş makinecisi olarak 77-90 aralığı oldu yani alım az doğru ama max 85 ile atanacagin kesin olan bir çok durum var onlisans teknik bölüm okumakta veya sağlık okumakta fayda var tabi alımları takip ederek bir teknik bölüm okumalı keşke alımlar artsada 3001 bile 80 lere kadar düşse ama zor gibi o yüzden düşük puanla kapatan bölümler okuyup atanıp gideceksin bu arada sanada hayırlı olsun özel bir şehir özel bir kurum beklemiyorsan sen her türlü atanır gidersin işte olay bu dostum alacaksın puanını atanıp gideceksin
Fatih8290, 5 yıl önce

Kardeşim son alımlarda baktım pek kadro yoktu önlisans ve lise için. Bitti derken iyice azalttılar. Kpss sınavının pek anlamı kalmadı gibi. Sağlıkçılar için bile pek kadro yoktu ben göremedim. Zaten dediler ya kamuya alım da sınırlamaya gidilecek diye. TCDD teknik bölüm istiyo. Herkes teknik bölüm mezunu değil ki yani. Ona bölüm istiyo buna bölüm istiyo. Açıktan alımlar da zaten yüzde yüz torpil. Ya 50 kişi alıyo ya 30 kişi. Eski alımlarla şimdikileri karşılaştırıyorum ciddi şekilde azalma var.

Zey006
Memur
31 Mayıs 2019 14:55

Bu kitlerden kaçı merkezide memur alacak acaba

Otonom Piyade
Kapalı
31 Mayıs 2019 16:37

Hepsi alıyor kafanı yorma bölümün nedir Emlakla Büro ile Bilgisayar gibi bölümlerle beklersen üzülürsün Makineciysen puanın 80 in üzerindeyse şimdiden hayırlı olsun Mke alıma çıkacak muhtemel 83 le kapatır TCDD suan alıma çıkmaz ama yıl sonu çıkacak puanlarını bilemem elektronikci makineci raylı sistemler alıcak tuvasas tulomsas açıktan alım çıkar da ne zaman çıkar bilemem DSİ tekniker alıcak PTT alıcak pttnin durumu suan belirsiz tabi vesaire vesaire Dhmi son alımda yine iş makineci alacak 78 le kapatir büyük ihtimal 2-3 kişi alırsa 80 civarı olur 20-30 alim daha yaparsa 75 lere iner Emlak alımı bekleniyor minimum 75 le kapatacak o da bunların hepsi merkezi açıktan alımları belirttim tmo Tekniker alımı ne zaman olur onuda bilmiyorum birbirimizi kandırmayalim kardeşim kpss robotu aha orda bak bakalım makine kaçla kapatmış Emlak kaçla kapatmış sağlık bölümleri kaçla kapatmış eczane teknikerligi 70 le kapadı tıbbi sekreter 80 le kapadı anestezi 83 ile ağız diş 72 ile diğer hepsi bu puanlarla kapadı onlisansdan daha nasıl bir beklenti var acaba bölümün nedir söyle hele bi de puanını söyle
Zey006, 5 yıl önce
Bu kitlerden kaçı merkezide memur alacak acaba

Zey006
Memur
31 Mayıs 2019 17:04

Merkezide mke çıkacak mı alıma teşekkür ederim bu arada
Hepsi alıyor kafanı yorma bölümün nedir Emlakla Büro ile Bilgisayar gibi bölümlerle beklersen üzülürsün Makineciysen puanın 80 in üzerindeyse şimdiden hayırlı olsun Mke alıma çıkacak muhtemel 83 le kapatır TCDD suan alıma çıkmaz ama yıl sonu çıkacak puanlarını bilemem elektronikci makineci raylı sistemler alıcak tuvasas tulomsas açıktan alım çıkar da ne zaman çıkar bilemem DSİ tekniker alıcak PTT alıcak pttnin durumu suan belirsiz tabi vesaire vesaire Dhmi son alımda yine iş makineci alacak 78 le kapatir büyük ihtimal 2-3 kişi alırsa 80 civarı olur 20-30 alim daha yaparsa 75 lere iner Emlak alımı bekleniyor minimum 75 le kapatacak o da bunların hepsi merkezi açıktan alımları belirttim tmo Tekniker alımı ne zaman olur onuda bilmiyorum birbirimizi kandırmayalim kardeşim kpss robotu aha orda bak bakalım makine kaçla kapatmış Emlak kaçla kapatmış sağlık bölümleri kaçla kapatmış eczane teknikerligi 70 le kapadı tıbbi sekreter 80 le kapadı anestezi 83 ile ağız diş 72 ile diğer hepsi bu puanlarla kapadı onlisansdan daha nasıl bir beklenti var acaba bölümün nedir söyle hele bi de puanını söyle

furkanceetiin
Kapalı
01 Haziran 2019 05:57

puan 83.2 alan makine ayrıca raporda var

furkanceetiin
Kapalı
01 Haziran 2019 05:58

Önlisans alan makine kpss puan 83.2 ekpss puan 79.02
furkanceetiin, 5 yıl önce
puan 83.2 alan makine ayrıca raporda var

Fatih8290
Aday Memur
01 Haziran 2019 17:21

Kardeşim malesef Radyo ve Televizyon Programcılığı okuyorum. Zaten makine veya diğer elektronik tarzı teknik bölümlerin şansı çok fazla. Lise mezunu bile teknisyen alınıyor. Aynen dediğin gibi 80 üstü alırlarsa iyi olur. Ama en azından düz memur bile almaları lazım. Onda bile bölüm şartı var ya da 95 ve üstü almak lazım ki anca atanma olsun. Sağlık ve teknik bölümler dışında diğerlerinin şansı yok.

Toplam 45 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi