Editörler :
23 Mayıs 2019 07:04   

Polislik mi? Katiplik mi?

Polislerin çalışma saatleri 8 saat mesai 24 saat izin olacakmış. Katip ise 8,9 gibi mesai başlıyor 5-6 gibi bitiyor maaşını katiple karşılaştırdığımızda arada 1500 TL var. Sizce hangisini seçmeliyim bu arada mesela ben doğuya gittim polis evinde kaldığımda kaç TL kira ödemiş oluyorum. Şark süresi 2 yıllık şehirler var. 2 Yılın sonunda şehrime dönebilir miyim? Büyükşehirde oturuyorum şarktan döndüğümde de kalıcı olabilir miyim. Sorularım cahilce gelebilir kusura bakmayın. Yardımcı olursanız sevinirim.

23 Mayıs 2019 07:36

samban10
Memur
Polislerin calisma suresi 8 saat olmayacak. En az 12 saat calisilir ucu acik. Doguda 2 yil kaldiktan sonra memleketine donemeyebilirsin 7 tane yer sececeksin. Donsen bile orada kalici degilsin .
23 Mayıs 2019 07:57

Watbac
Şef
başını belaya sokup hayatıni karartma.. gel değiselim ben katip olayım sen polis ol..
23 Mayıs 2019 08:12

PolisKatip
Aday Memur

Teşekkürler daha fazla tecrübeli kişi yardımcı olabilirse çok iyi olur. Hocam sanki bezmiş gibi cevap verdiniz. Özel değilse Sizi bu kadar bezdiren nedir?

23 Mayıs 2019 09:12

Hadebe132
Aday Memur

Polislik kutsal bir meslek.Ama amir takımı koltuğu babasının malı gördüğü için ve kanunlarda buna müsade ettiği için genelde yapılan polislik değil zulümdür.Siyasilerde buna göz yumduğu için emniyet teşkilatı türkiyenin açık ara en geri kurumudur

23 Mayıs 2019 10:41

PolisKatip
Aday Memur

Yani ne diyorsunuz arkadaşlar

23 Mayıs 2019 11:05

pintiko
Genel Müdür

benım bıldıgım tek kutsal meslek doktorluk hemsırelıktır. kantınde yada büroda çalışan memurun yaptıgı işin ne kadar kutsal oldugu tartışılır. bi bakımda emeğinle kazandıgın her iş kutsal tabi.

23 Mayıs 2019 11:09

Sempo1925
Memur
Kardeşim polisim , katipten fazla para alıyorum .memleketimde değilim 750 km uzaktayım .arefe bayram ikinci gün calısacam , belki üçüncü gün görew çıkmazsa çocukla alışverişe gezmeye cıkacam .hersey para değil yani , allah göstermesin annem hastalansa veya daha kötüsü olsa yetişemeyeceğim .memleket büyükşehirse yalakalık torpille kendi memleketeine gideceksin.git memleketine 1000 lira az al ama düzgünce yaşa.eminim aynı anda işe başlasak ben polis , sen katip ; muhtemel allah bilir ama sen benden 5 yıl fazla yaşarsın .polislere böle bi konu açıpta bi daha benimde küfür ettiğim gibi kendine sövdürme
23 Mayıs 2019 11:29

Dadaş5425
Aday Memur

Bende katiplige 2 yil emek verdim. Girmediğim komisyon kalmadı yargıtayda dahil. Polisligi kazandım 2 yıldırda çalışıyorum. Bende senin gibi cok kararsız kaldım. Tecrübeme dayanarak kesinlikle polislik.. burda ki olumsuz yazan meslektaşlarımın yorumlarına bakma.. ailemden 1000 km uzaktayım ama mutluyum huzurluyum

23 Mayıs 2019 11:48

Sempo1925
Memur
Katipken tek savcı , hakim vardır başında.polislen komiser yardımcısı amir müdür kaymakam vali ... katip cuma akşamı çıkar pazartesi sabahı gelir işe.polis cuma gündüz calışır , cumartesi geceye gider , pazartesi tekrar gündüze gider.katip soğukta kaloriferin yanında , sıcakta klimanın önünde calışır.polis soğukta dışarda , gğzergahta macta calışır , sıcakta güneşin altında .katip sabah parfum sıkar akşama kafar götürür o koku.polis sabah sıksa hareketten bi saatte koku farklı biyere doğru gider .daha bisürü şey.
23 Mayıs 2019 12:22

PolisKatip
Aday Memur

Teşekkürler herkese. Allah Alla ne yapacağımı şaşırdım. Çok zıt görüşler var.

23 Mayıs 2019 15:09

ceyhun123
Aday Memur

İşsizliği yaşadıktan sonra polis olan halinden memnun,işsizlik derdi olmadan hemen polis olanlar memnun değil gibi birşey oldu sanki.

23 Mayıs 2019 21:39

PolisKatip
Aday Memur

Katılıyorum. Ayrıca ben kime sorsam halinden memnun değil. Cevaplar çok zıt, var mı başka tecrübeli

25 Mayıs 2019 00:05

PolisKatip
Aday Memur

Bende katiplige 2 yil emek verdim. Girmediğim komisyon kalmadı yargıtayda dahil. Polisligi kazandım 2 yıldırda çalışıyorum. Bende senin gibi cok kararsız kaldım. Tecrübeme dayanarak kesinlikle polislik.. burda ki olumsuz yazan meslektaşlarımın yorumlarına bakma.. ailemden 1000 km uzaktayım ama mutluyum huzurluyum

Dadaş5425, 3 hafta önce - Alıntıya git

Reis anladığım kadarıyla 2 sene sözleşmeli katiplik yapmışsın biraz açar mısın? Neye göre dedin?

Toplam 13 mesaj