Editörler : E.Kayı Han

Duruus
Aday Memur
25 Mayıs 2019 09:32

Tahliyeeeee adalet yerini buldu bin şükür allah herkese yaşatsın. Bu sevinci . Eşimi bekliyoruz.

üye4188
Şef
25 Mayıs 2019 10:00

Gözünüz aydın çok sevındm sizin adınıza...çifte bayram olacak bu size
Duruus, 5 yıl önce
Tahliyeeeee adalet yerini buldu bin şükür allah herkese yaşatsın. Bu sevinci . Eşimi bekliyoruz.

Berrihum
Aday Memur
25 Mayıs 2019 10:03

bizimde sizin gibi daha dava acilmadan 11 ay sonra son calistigi yere gönderildi. 11 aydir bir savcinin arayip bulamadigini baska savci iki gunde bulup dava acti. tabi iddianamede birsey yok. 1 ardisik oda hts de yok görünmüyor. bakalim bekliyoruz
fatih4935, 5 yıl önce
Biliyorum zaten takipsizlik veremediğini. Savcının katibini aradığımda bana dosyanıza yetkisizlik verildi son çalıştığınız yeer savcılığına gönderildi dendi. Şuan için orayı aramayın daha yeni dosyanız gittiği için daha numara almıştır dendi. Benim sorum bu yetkisizlik nedir hangi durumlarda verilir? Ve oradaki savcılık dosyaya bakıp kapatabilme durumu olur mu? Şimdi ortada bir sıkıntı söz konusu olsaydı direkt kendisi dava açabilirdi? Daha önce yetkisizlik alanların akıbeti ne oldu acaba merak ediyorum.

Berrihum
Aday Memur
25 Mayıs 2019 10:06

lojman dan cikarilmam ne ki hakkımızda bir sorusturma dahi yokken 701 le ihrac olduk vs. yani insanlar daha davasi yokken ihrac olabiliyorsa suclu bulunmadan da lojmandan cikarilmasi olagan bu dönemde...
üye4188, 5 yıl önce
Bi saçmalık daha... Suçu kesinleşmemiş bekli takipsizlik beraat alacak onca kişi varken sırf adli süreç yaşıyor diye evinden atılmak çok saçma...suçlu gözüyle bakıyorlar zaten demek.mahkemeye ne hacet.zaten işlerinden sorgusuz sualsız attınız yetmedi mi

A.tgmm
Aday Memur
25 Mayıs 2019 11:26

Gözğnüz aydınn çok sevindimmm

Duruus, 5 yıl önce

Hayat6
Memur
25 Mayıs 2019 12:51

arkadaşlar merhaba bugün tam 123 gün oldu nisanlim tutuklanali iddianame var gün yok ortada dosya son çalıştığı yere gitti orası kabul edip gün verir diye düşünüyoruz allah kimsenin yanına bırakmazmis bunu bize yasatanlar diğer dünyada yatacak yer bulamasinlar insanların hayatlarıyla oynamak bu kadar kolay onlar için

Sisemm
Aday Memur
25 Mayıs 2019 13:14

Gözünüz aydın darısı tüm bekleyenlere olsun
Duruus, 5 yıl önce

Sedmer
Aday Memur
25 Mayıs 2019 13:37

Duruus öncelikle gözünüz aydın. Şuan sevinçten gözünüz burayı görmez muhtemelen ama :) daha önce mahkememiz 16 temmuz yazmıştınız. Bir gelişmemi oldu öne alındı. Farklı bir durum bilgilendirirseniz sevinirim.

Duruus, 5 yıl önce
25 Mayıs 2019 13:43

Bu konuda haklısın ve bu duruma son zamanlardaki en güncel örnek Abdullah Çatlı'nın jandarma asb olan yeğeni Alperen Çatlı'nin ankesörden gözaltına alınması ile ilgili iddianame. Olamaz böyle birşey boş iddianame fln dendi. Ama sonuç iddianamede tanık ifadesi , ardışık arama, otelde toplanti,sb asb çalışma evlerinde bulunma vs gibi şeyler çıktı. Yani her dosya farklı. Yok diyoruz ama birşey çıkıyor altından. Bazi dosyalar sadece arama. Bazılarında çelişkili tanık beyanları. Ankesör davalarında bağımsız değişkenler çok.

Bende ardışık arananlar tanık olarak yazıldı dediğimde siz hemen fetocu damgasi yapistirdiniz ama o iş Mahkemede öyle olmuyor tabi. Arama dışında birşey çıkmazsa yine de ceza alabilrz buna yapacak birşey yok ama çoğu gerekçeli kararda arama dışında hususlarda var. Enseyi karartmayalim. Elbet düzelecek.

Ayşe1933, 5 yıl önce

Bide bugün şu dikkatimi çekti,biri ceza almış,hepiniz gardınızı düşürmüşsünüz? Bide 6/3filandadeğil adam üst sınırdan almış.birincisi gördünüzmü dosyasını,niye hemen bi çöktünüz?hemenhemen 2,3haftada bi duruşmalara katılıyorum izliyorum,ve bakın çoğu duruşmada sanıgın avukatının bile o anda öğrendiği,mahkeme heyetinin son dakka golleri oluyo,savunmada şak diye kaldı bitanesi..o ana kadar tüm arkadaki seyirciler olarak oohooo bunda bişey yok diyoduk,avukatı ile sanıgın,hakimin yandaki üye arkadaşının uzattığı kagıttaki yazıyı okuduğu anda ikisininyani avukat ile sanıgın birbirine baktığı anı gördüğümüzde en direk serbest vuruşş offff dedim.

Bugün çoğunuz yıkıldı,arkadaşım ankesörlü +tanık olan da tahliye edildi,tek ankesörlü olanda ceza aldı,her heyetin yoğurt yeme biçimi farklı,ama bunun yargıtayı var,ceza olsada bikere kendinden eminsen dik duracaksın,bu millet Ergenekon Ve balyoz geçirmiş bir millet..ozamanda aynısını yaptılar ! attılar aslan parçalarını içeri,sonra aaaa pardon siz hain değilmişsiniz bu fetönün kumpasıymış dedi devlet,ee? Üç yıl beş yıl yatan oldu çıkarttılar adamları ,terfi ettirdiler,heralde bugün ceza alanı bi ben görünce gardımı düşürmedim.Düşürmem.çünkü ben eminim kocamdan.sizde eminseniz şayet ne bu hüsran bu panik? Gitmediyse zamanında cemaatin evlerine,görüşme yapmadıysa imamıyla cartıyla curtuyla ee? Ha diğer türlüsüne gelince,yani hakaten hiçbişeyin olmasın bassınlar cezayı.işte oda kader.sen ne yaparsan yap önüne geçemezsin.varmış çilem deyip teslim olup tevekkülle bekleyeceksin yapacak bişey yok..vakti saati gelince çıkartır dipsiz kuyudan yaradan..Amenna..

nefisleri azdırmayalım arkadaşlar,herhangi bir barış çubuğu filanda uzattığım yok,yanlış anlaşılmasın,hakaten samimi bişekilde bugün o cezadan sonra yorumları görünce üzüldüm.şuanda ondan yazdım.Allahın Adaletinin tecelli etmesi dileğiyle..hoşçakalın..sevgiler..

adeletyok
Kapalı
25 Mayıs 2019 13:59

adamın aramalarının hepsi asb olmadan önce. fetöcü savcıları vs yakalamış bu konuda istihbari çalışmalar yapmış. gazatede cıkan haberden ne cabuk ikna oldunuz. ha bi de neymiş "üst sınırdan ceza verdi" yazmış. ya neyse biz yalan söylüyoruz. izleyin görün. :) buraya bilgi paylaşıp yazanda kabahat zaten. kadınların kavgası ve saçma sapan bakış açıları. aynen kendinizi bu şekilde tatmin edebilirsiniz. biz "belki" fetöcüyüzdür. dosyaya gizli esrarengiz şeyler eklenmiştir. hakim bize gol atmıştır aaa böyle bakakalmışızdır. üye hakım beraat verelim dedi ama o da sanırım tiyatronun bir parçasıydı. neyse bu da buraya son yazışımdı.

asetilkolin34, 5 yıl önce

Bu konuda haklısın ve bu duruma son zamanlardaki en güncel örnek Abdullah Çatlı'nın jandarma asb olan yeğeni Alperen Çatlı'nin ankesörden gözaltına alınması ile ilgili iddianame. Olamaz böyle birşey boş iddianame fln dendi. Ama sonuç iddianamede tanık ifadesi , ardışık arama, otelde toplanti,sb asb çalışma evlerinde bulunma vs gibi şeyler çıktı. Yani her dosya farklı. Yok diyoruz ama birşey çıkıyor altından. Bazi dosyalar sadece arama. Bazılarında çelişkili tanık beyanları. Ankesör davalarında bağımsız değişkenler çok.

Bende ardışık arananlar tanık olarak yazıldı dediğimde siz hemen fetocu damgasi yapistirdiniz ama o iş Mahkemede öyle olmuyor tabi. Arama dışında birşey çıkmazsa yine de ceza alabilrz buna yapacak birşey yok ama çoğu gerekçeli kararda arama dışında hususlarda var. Enseyi karartmayalim. Elbet düzelecek.

Jenna.Veradis
Aday Memur
25 Mayıs 2019 14:06

Merhaba benimde bu konuda soru işaretlerim oldu hatta diğer yere de yazdım. Beraat edip tahliye aldığını yazmış isim benzerliği diyor ben anlayamadım mahkeme günü daha yeni verilmişken ne ara görüldü dava da beraat edip tahliye oldu? İkincisi ne zamandır cumartesi günleri mahkeme oluyor? Kişisel hırslar İçin kendini kanıtlama çabasında olan birinin foruma yanlış bilgi vermesi hiç ama hiç hoş değil.
Sedmer, 5 yıl önce

Duruus öncelikle gözünüz aydın. Şuan sevinçten gözünüz burayı görmez muhtemelen ama :) daha önce mahkememiz 16 temmuz yazmıştınız. Bir gelişmemi oldu öne alındı. Farklı bir durum bilgilendirirseniz sevinirim.

GönülHasan07
Aday Memur
25 Mayıs 2019 14:06

Gözünüz aydın ne oldu da öne çekildi mahkeme bilgi verirseniz sevinirim
Duruus, 5 yıl önce

GönülHasan07
Aday Memur
25 Mayıs 2019 14:09

Yanlış bir bilgi mi yani bu burada gördüğümüz şeyler bize umut oluyor 2 kişi 3 kişi tartışmalar yüzünden biz burada yanlış şeyler mı duyuyoruz
Jenna.Veradis, 5 yıl önce
Merhaba benimde bu konuda soru işaretlerim oldu hatta diğer yere de yazdım. Beraat edip tahliye aldığını yazmış isim benzerliği diyor ben anlayamadım mahkeme günü daha yeni verilmişken ne ara görüldü dava da beraat edip tahliye oldu? İkincisi ne zamandır cumartesi günleri mahkeme oluyor? Kişisel hırslar İçin kendini kanıtlama çabasında olan birinin foruma yanlış bilgi vermesi hiç ama hiç hoş değil.

Jenna.Veradis
Aday Memur
25 Mayıs 2019 14:31

Bilemiyorum ama biraz kendini kanıtlama çabası gibi geldi bana o kişiye karşı haftasonu mahkeme olmaz ki ara karar falan diyelim ara karar bile olamaz 1 hafta önce duruşma günü verilmiş tutukluluk gözden geçirme kabulden 1 ay sonrasını verilir beraati yollarım yazmış ama kim bilir kimin beraati lütfen kişisel sorunlar uğruna inansanlara yanlış bilgi vermeyin çok rica ediyorum birbirimizi kırmayalım hepimiz bir ufacık bir umudun peşinden sürükleniyoruz zaten.
GönülHasan07, 5 yıl önce
Yanlış bir bilgi mi yani bu burada gördüğümüz şeyler bize umut oluyor 2 kişi 3 kişi tartışmalar yüzünden biz burada yanlış şeyler mı duyuyoruz

GönülHasan07
Aday Memur
25 Mayıs 2019 14:52

Aynen öyle 6 ay oldu bıktık artık ailecek birde burda ki tartışmalar geriyor insanı boş yere
Jenna.Veradis, 5 yıl önce
Bilemiyorum ama biraz kendini kanıtlama çabası gibi geldi bana o kişiye karşı haftasonu mahkeme olmaz ki ara karar falan diyelim ara karar bile olamaz 1 hafta önce duruşma günü verilmiş tutukluluk gözden geçirme kabulden 1 ay sonrasını verilir beraati yollarım yazmış ama kim bilir kimin beraati lütfen kişisel sorunlar uğruna inansanlara yanlış bilgi vermeyin çok rica ediyorum birbirimizi kırmayalım hepimiz bir ufacık bir umudun peşinden sürükleniyoruz zaten.

Sedmer
Aday Memur
25 Mayıs 2019 15:05

Anlayıp dinlemeden önyargılı olmamak lazım. Bana da ilginç geldi ama bir açıklaması vardır heralde.

Sedmer
Aday Memur
25 Mayıs 2019 15:15

Şimdi adam isim benzerliğinden yanlışlıkla tutuklandıysa ve budurum anlaşıldıysa yine de biz seni duruşmaya kadar bekletelim demezler zaten hemen salarlar ama nasıl bir isim benzerliği onu anlamadım, dosya yetkisizlik verilip başka ile gönderilmiş bu kadar zamanda isim benzerliği yeni mi farkedilmiş.

A.tgmm
Aday Memur
25 Mayıs 2019 15:24

Eşimin koğuşunda 2 kişi vardı isim benzerliğinden yatan 5 ay yatıp tahliye oldular

Sedmer, 5 yıl önce

Şimdi adam isim benzerliğinden yanlışlıkla tutuklandıysa ve budurum anlaşıldıysa yine de biz seni duruşmaya kadar bekletelim demezler zaten hemen salarlar ama nasıl bir isim benzerliği onu anlamadım, dosya yetkisizlik verilip başka ile gönderilmiş bu kadar zamanda isim benzerliği yeni mi farkedilmiş.

Sedmer
Aday Memur
25 Mayıs 2019 15:32

Demek ki oluyor böyle şeyler. Eğer bilginiz varsa biraz açarmısınız. Şimdi aramada tel no tespit edilmiş. Numaranın sahibi A kişisi çıkmış. O A kişisi ile aynı isimde başka birisimi tutuklanmış. Sonra gözaltınsa ismi benzer olan kişi bu hat benim değil, tc numaram bu değil vs demiştir heralde. Bunun imcelenip sonuclanması 5 ay mı sürmüş. Şaka gibi vallahi. Bunum tespiti 10 dk sürmez bu mahkemeler hangi çağda kalmış ya

A.tgmm, 5 yıl önce

Eşimin koğuşunda 2 kişi vardı isim benzerliğinden yatan 5 ay yatıp tahliye oldular

turnusal
Aday Memur
25 Mayıs 2019 16:17

Merhaba çok sık giremiyorum... Genel bir cevap olsun.. Her ceza alana dosyasında ne var acaba die yaklaşmayın zira yukarıda bir arkadaşın dediği gibi her heyetin yaklaşımı aynı değil başka bir ilde olsak belki beraat etmiştik. Her mahkeme aynı kararı verecek diye bir kaidede yok zira benim gördüğüm bizimkisi subay üst rütbeye 8,3 asbya 6,3 verior ardışık mış değilmiş ek bişey varmış yokmuş değişmiyor hatta hiç sulh cezadan tutuklamayan tekil araması plana da bizle aynı cezayı vermişler avukatımız söyledi. Enseyi karartmak yok tabi bakın ek bişey cıkan lar oldu ben birini izlemiştim tanık cıktı vs onları çıkarmıyor zaten bizim heyet tahliye vermedi yani uzadı mahkemeleri ama ek bişey olmayanları ikincide cıkardı üçüncüde ceza verdi Alt sınırdan uzaklaşması na rütbeli oldugu ve emri altında personel oldugu için demişler. İstinafa daha iyi hazırlanacağız tabiki insan kendine güvenince içindeki suçsuzluğun verdiği huzur başka Meral etmeyin arkadaşlar bin yıllık ordu geleneği olan bu devlet suçsuz mağdur evlatlarını ayıracak elbet ama şimdi ama sonra... Bizim mahkeme vs farklı değerlendirir dosyayı başka heyet farklı dolayısı ile moral bozmaya gerek yok. Sonuçta yine şükürler olsun işini en hızlı yapan mahkemelerden birine denk geldik aylarca yatıp iddianame bekleyen insanlar var.
Toplam 134 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi