Editörler : uzmantarik
25 Mayıs 2019 17:24

A.tgmm
Aday Memur

Demek ki oluyor böyle şeyler. Eğer bilginiz varsa biraz açarmısınız. Şimdi aramada tel no tespit edilmiş. Numaranın sahibi A kişisi çıkmış. O A kişisi ile aynı isimde başka birisimi tutuklanmış. Sonra gözaltınsa ismi benzer olan kişi bu hat benim değil, tc numaram bu değil vs demiştir heralde. Bunun imcelenip sonuclanması 5 ay mı sürmüş. Şaka gibi vallahi. Bunum tespiti 10 dk sürmez bu mahkemeler hangi çağda kalmış ya

Sedmer, 3 ay önce - Alıntıya git

Telefon görüşünde söylemişti eşim üstüne durmadım detaylarını bilmiyorum

25 Mayıs 2019 18:50

Jenna.Veradis
Aday Memur

İsim benzerliği olur buna birşey diyemem ama haftasonuna denk gelmiş yani kim baktı da tatil gününde tahliye etti.Aralarında tartışacaklar diye yanlış bilgi vermeyelim dedim herkesin canı burnunda zaten forumları tartışmalarla kirletmeyelim.Herkese de dosyasında ne var acaba diye yaklaşmak tabi ki mantıklı çünkü8/3 ankesör için çok yüksek ve moral bozucu bir ceza bakalım daha neler göreceğiz sabaha kadar yatamadım gece.Burada her tahliye sevindiriyorsa her ceza da üzüyor.

25 Mayıs 2019 23:36

üye4188
Şef

İsim benzerliği olur buna birşey diyemem ama haftasonuna denk gelmiş yani kim baktı da tatil gününde tahliye etti.Aralarında tartışacaklar diye yanlış bilgi vermeyelim dedim herkesin canı burnunda zaten forumları tartışmalarla kirletmeyelim.Herkese de dosyasında ne var acaba diye yaklaşmak tabi ki mantıklı çünkü8/3 ankesör için çok yüksek ve moral bozucu bir ceza bakalım daha neler göreceğiz sabaha kadar yatamadım gece.Burada her tahliye sevindiriyorsa her ceza da üzüyor.

Jenna.Veradis, 3 ay önce - Alıntıya git
Benim bi tanıdığım da isim benzerliğinden yattı.5 ay.asker değil ama sivil.bylock var dendi.5 ay sonra pardon isim hatasıymış diyip mahk olmadan salıverdiler.müteahhitti kendisi içerdeyken teslim edemedği tüm işlerinden dolayı icralık oldu battı.etraftada adı fetöcüye çıkınca kimse işvermemiş.en son zor durumdaydılar naptılar bilmiyorum boşyere herşeyinden oldu adamcağınız işinemi yansın adının lekelenmesine mi icralık olmasınamı.yazık gerçkten bu kadar kolay olmamalı
25 Mayıs 2019 23:38

maarvel
Memur
https://www.google.com.tr/amp/s/www.memurlar.net/haber/831236/kayseri-de-feto-davalarinda-2-ceza-2-beraat.html%3famp=1 arkadaşlar yanlış hatırlamıyorsam karar tarihi 20 mayıs ankesörden beraat öyle haberleri gezerken gözüme çarptı beraatleri çok duymuyoruz sanırım kayseri acm için çok katı diyorlar genelde ceza vermeden bırakmıyorlar falan gb yorumlar var .. tüm masumların birgün adalete kavuşacağına inanıyorum .. iyi akşamlar
25 Mayıs 2019 23:54

A.tgmm
Aday Memur
https://www.google.com.tr/amp/s/www.memurlar.net/haber/831236/kayseri-de-feto-davalarinda-2-ceza-2-beraat.html%3famp=1 arkadaşlar yanlış hatırlamıyorsam karar tarihi 20 mayıs ankesörden beraat öyle haberleri gezerken gözüme çarptı beraatleri çok duymuyoruz sanırım kayseri acm için çok katı diyorlar genelde ceza vermeden bırakmıyorlar falan gb yorumlar var .. tüm masumların birgün adalete kavuşacağına inanıyorum .. iyi akşamlar
maarvel, 3 ay önce - Alıntıya git

Ben de duyuyorum kayseride yaşıyorum dosya detaylarını bilmiyorum ama lojmandaki komşumuzdu 8 aybsonra ilk mahkemeye çıkıp 6/3 aldı tahliye oldu

26 Mayıs 2019 00:19

Sedmer
Aday Memur

Arkadaşlar şunu merak ediyorum. Aynı gün içinde size gelen aramaları örneğin 5 kez aranmış açılmamış 6. Da açılmış. Bunlar toplamda 6 arama oluyor. Böyle olunca arama sayısı fazla görünüyor. . Mahkemeler bu duruma nasıl bakıyor.

26 Mayıs 2019 01:59

asetilkolin34
Şef

Arkadaşlar şunu merak ediyorum. Aynı gün içinde size gelen aramaları örneğin 5 kez aranmış açılmamış 6. Da açılmış. Bunlar toplamda 6 arama oluyor. Böyle olunca arama sayısı fazla görünüyor. . Mahkemeler bu duruma nasıl bakıyor.

Benim ardışık aramalarda var bu durum, heyete taciz amaçlı aramalar olduğunu, 8-10 defa aradığını açmadığımı çok ısrarlı aramalar sonucunda 11. aramayı açmak durumunda kaldığımı, arayanı tanımadığımı bir kişinin ismini vererek onun selamıyla aradığını söyledim. Selaminda bahsettiği kişiyi de bilmediğimi söyledim. Ilk duruşmada adli kontrol kalktı. Işte ardışıkları segbis'le bağlayıp dinliyor. O surecteyim. Ihraç durumu olmadığı için her yerden bilgi belge isteyip duruyorlar. Doğduğum ilin emniyetine bile yazi yazıldı terör araştırması diye :) o ilde bulunmadim dedim ama yenidoğan ünitesinde ki muhtemel faaliyetler icintmi yazıldı bilemedim :)

26 Mayıs 2019 02:07

Sedmer
Aday Memur

Bizim durum şöyle hatta 5 kez aranmış bir numaradan cevap verilmemiş, sonra başka bir büfeden aranmış oaçılmış. Bu iki büfe arası google haritalarda baktım araba ile min 8 dk diyor. Ama iki büfeden arama arası fark 4 dk. Heralde ışınlanmayı bulan biri olmalı :)

26 Mayıs 2019 02:46

A.tgmm
Aday Memur

Bizim durum şöyle hatta 5 kez aranmış bir numaradan cevap verilmemiş, sonra başka bir büfeden aranmış oaçılmış. Bu iki büfe arası google haritalarda baktım araba ile min 8 dk diyor. Ama iki büfeden arama arası fark 4 dk. Heralde ışınlanmayı bulan biri olmalı :)

Biz de 1 saniyede 2 kere aranmış zaten numarayı çevirmek min. 10 saniye sürer

26 Mayıs 2019 03:10

asetilkolin34
Şef

Kayıtlar için mutlaka bilirkişi incelemesi istenmeli. Yerel mahkeme aşamasında belki etkisi olmaz diye düşünebilirz ama üst mahkemeler göz önünde bulunduracaktir bu hususu. Savunmada bu hatalar üzerine yoğunlaşmak lazım. Madem yardımcı bir delili davanın açılış gerekçesi olarak önümüze koyuyorlar bizde bu delili mümkün olduğunca çürütmeye bakacz.

26 Mayıs 2019 03:22

hukukinsanı
Şef
Savunmasını hazırladığım bir asker hakkında Ağır Ceza Mahkemesince beraat kararı verildi, DOSYADA sadece ankesörlü telefondan aranma vardı, gerekçeli karar bana gönderilirse paylaşacağım. Eski Cumhuriyet Savcısıyım, Facebook'ta hukuksal yardım isimli grubum var paylaşımları oradan yapıyorum takip edebilirsiniz.
26 Mayıs 2019 03:30

üye4188
Şef
Savunmasını hazırladığım bir asker hakkında Ağır Ceza Mahkemesince beraat kararı verildi, DOSYADA sadece ankesörlü telefondan aranma vardı, gerekçeli karar bana gönderilirse paylaşacağım. Eski Cumhuriyet Savcısıyım, Facebook'ta hukuksal yardım isimli grubum var paylaşımları oradan yapıyorum takip edebilirsiniz.
hukukinsanı, 3 ay önce - Alıntıya git
Hangi il ve ağır ceza mahk acaba? Aramalar hangi yıllara ait
26 Mayıs 2019 03:35

Serem2
Memur

Benim ardışık aramalarda var bu durum, heyete taciz amaçlı aramalar olduğunu, 8-10 defa aradığını açmadığımı çok ısrarlı aramalar sonucunda 11. aramayı açmak durumunda kaldığımı, arayanı tanımadığımı bir kişinin ismini vererek onun selamıyla aradığını söyledim. Selaminda bahsettiği kişiyi de bilmediğimi söyledim. Ilk duruşmada adli kontrol kalktı. Işte ardışıkları segbis'le bağlayıp dinliyor. O surecteyim. Ihraç durumu olmadığı için her yerden bilgi belge isteyip duruyorlar. Doğduğum ilin emniyetine bile yazi yazıldı terör araştırması diye :) o ilde bulunmadim dedim ama yenidoğan ünitesinde ki muhtemel faaliyetler icintmi yazıldı bilemedim :)

asetilkolin34, 3 ay önce - Alıntıya git
hemşireler ve doktorlar bir de EP ise, vay halinize. size fetoculuk direkt damardan girilmiş, doğuştan fetocu suçlaması gelebilir hazırlıklı olun. şaka gibi ya. çalışılan yerlerin incelenme sebebini anladık da, doğduğu yer nedir yani. öküzün altında buzağı aramak olayını bile geçti artık...
Toplam 133 mesaj

ANKET
Hükümetin, Memur Sen'e önerdiği memur maaş zam oranını nasıl buldunuz? (2020 yılı için %3,5+%3 ile enflasyon farkı)