Editörler :
24 Mayıs 2019 04:17   

Astsubay hakkında

Merhaba Arkadaşlar.

Şuan yeni askerlik sistemine göre erler 6 ay daha askerlik yaparsa 2000Tl civarında maaş verilecekmiş. Ben şunu merak ettim de pek bir şey bulamadım.

Yedek subay veya yedek astsubay olarak askerlik yapanlara ne kadar maaş verilecek?

Onlara da 2000Tl verirler diye düşündüm fakat rütbeli olarak gidiyorlar sonuçta aklımda soru işareti kaldı..

Benim arkadaş astsubay olarak gidecek ondan soruyorum. İki yıllık üniv mezunu.

Bir yerde okuduğum şuydu.

Astsubay olarak gidecekler 2 ay temel sınıf eğitimi alacaklar + olarak 10 ay kıtalarda maaşlı olarak görev yapacaklar. Maaşında 5-6 Bin Tl olması bekleniyor.

Yazan bu..

Benim kafama takılan şu acemi ve kışlada eğitim alan adama 5-6 Bin maaş verirler mi?

24 Mayıs 2019 10:24

ataalperen
Şef

6 bin maaşı kaç senelik astsubay alıyor? Beklentinizi çok yüksek tutmayın. Muhtemelen 5.000 altı olur.

24 Mayıs 2019 18:15

sshad33
Memur

erler asgari ücret alacak eğer uzman erbaş olarak devam ederlerse 3.5 alıarlar astsubay astçavuşlarda tahminim 4000-4500 arası

24 Mayıs 2019 18:42

keskeolaydı
Aday Memur

erler asgari ücret alacak eğer uzman erbaş olarak devam ederlerse 3.5 alıarlar astsubay astçavuşlarda tahminim 4000-4500 arası

sshad33, 2 ay önce - Alıntıya git
Astsubay astcavuslar asgari ücret alıyor yanlış bilgi vermeyelim !
24 Mayıs 2019 18:57

vaveyla35
Aday Memur
keskeolaydı, 2 ay önce - Alıntıya git
astçavuşlar Allah ne verdiyse alıyorlar diye biliyorum (!)
24 Mayıs 2019 21:58

ozrmert
Aday Memur

Askerlik şubeleride bir şey bilmiyor ya da söylemiyorlar.. Bu arada sözleşmeli olarak yani meslek ha

25 Mayıs 2019 02:17

Rhh16
Aday Memur
keskeolaydı, 2 ay önce - Alıntıya git

Şimdi öncelikle yedek astsubaylar henüz göreve başlamadığı için şu parayı alıyorlar diyemeyiz ancak şu parayı alacaklar diyebiliriz.

Yedeks subaylarda sistem nasılsa teğmene yakın bir maaş alıyorlar yedek astsubaylarda yeni başlayan astsubay çavuşa paralel yakın bir maaş alacak asgari ücret almayacak insanları yanlış YÖNLENDİRMEYELİM!

Hulusi Akar bakanımızın canlı yayında söyledi bunu asgari ücreti nereden çıkarıyosunuz anlamak mümkün değil.

25 Mayıs 2019 12:45

keskeolaydı
Aday Memur
astçavuşlar Allah ne verdiyse alıyorlar diye biliyorum (!)
vaveyla35, 2 ay önce - Alıntıya git
O kidemlileri olacak usta 15bin alan görmüştüm
27 Mayıs 2019 03:42

sshad33
Memur

Şimdi öncelikle yedek astsubaylar henüz göreve başlamadığı için şu parayı alıyorlar diyemeyiz ancak şu parayı alacaklar diyebiliriz.

Yedeks subaylarda sistem nasılsa teğmene yakın bir maaş alıyorlar yedek astsubaylarda yeni başlayan astsubay çavuşa paralel yakın bir maaş alacak asgari ücret almayacak insanları yanlış YÖNLENDİRMEYELİM!

Hulusi Akar bakanımızın canlı yayında söyledi bunu asgari ücreti nereden çıkarıyosunuz anlamak mümkün değil.

Rhh16, 2 ay önce - Alıntıya git

rakip çıkmasın demek istemiş arkadaş :) o da biliyor astsubay çavuşdan biraz düşük alacağını 6 ay askerlikten sonra er olarak 6 ay daha kalmak isteyenler dahi asgari ücretten fazla alırlar bence çünkü asgari ücretle askerden gelir başka işte çalışır kazanır sadece uzman erbaş olmak isteyenler kalır öyle olursa 1 bedelli yapan asker 30 bin lira verdiği düşünülürse 1 ay askerlik yaptığı geri kalan 5 ay için 30 bin lira yani 30/5 6 bin lira devlet giderleri çıkarılınca asteğmen astçavuşlar (yüksek maaşlı) da sınırlı alındığından en az 3-4 bin lira bu yiğitlerin hakkı bence parası için yapılmayacak meslek çünkü hele uzman erbaşlar sözleşmeli erler yalnızca işiyle değil kompleksli liyakatsız 2 aylık subay astsubaylarlada uğraşıyor hepimiz için hayırlısı bakalım

Toplam 8 mesaj

ANKET
Okullarda cep telefonu yasaklanmalı mı?