Editörler : E.Kayı Han

Guven9303
Aday Memur
26 Mayıs 2019 23:59

Beraat almissiniz eşiniz işine de döner bı an önce inşallah ki donecektirde benim eşimin iş yerinde bı asker 2 yıl sonunda işine döndü 6. ay tutuklu kalmis sonucunda beraat Edip görevine iade oldu neyle suclandigini bilmiyorum ama yine İzmir'de bı arkadasimizin iş yerinde bı asker 11 ay ankasor den tutuklu kalmis beraat Edip işine dönmüş ihrac olmuş öncesinde iade olmuş yani kesinlikle donemez diye bişey yok sadece işine geri iade edilenler buraya yazmiyolar

3506D
Memur
27 Mayıs 2019 00:10

onların istedikleti bu zaten kendinden olanların ismini vermiypr bizim tanıkta öyle gerçekten bu işin içinde olanların hepsinin kod ismini vermiş fiziki olarak tarif etmiş kaşı şöyleydi gözü böyleydi ama bizim ismimimiz soyismimizi hstırlamış her ne hikmetse olan yine alakasız masum insanlara oluyor bir sürü insan işinden gücünden ailesinden oluyor Allah bildiği gibi yapsın bizim çektiklerimizin bin mislisini çektirsin allah onlara

Guven9303, 5 yıl önce

Salih2014

Çok sevindim gözünaydin Allah bize de nasip eder inşallah bizim tanık suçlarken baya bı senaryo yazmış eşim güzel bı savunma hazırlayacak avukatı da gidicek cezaevinde şuan da .bi insanın hayatini karartmak bu kadar kolay mı madem sen bu işin icindeydin yine bu işin içinden olanların ismini ver niye günahsız insanlar uzerinden seneryo yazip onların hayatlarını karartiyosun.suan da kesin o disardadir benim eşim gibi günahsız insanlar hapiste

Guven9303
Aday Memur
27 Mayıs 2019 00:43

Evet bizim tanık tam 20 kisinin ismini vermiş kimisinin kod isimlerini soylemis eşime de 2008 veya 9 olması lazım yanlış olmasın malum evde gördüm demiş orda tanistik demiş ve tanışma hikayeleri çok farkli kendi çalıştığı yerden insanlarin isimlerini vermiş Allah bilir bizle bir başka kimlerin başını yaktı

3506D
Memur
27 Mayıs 2019 16:09

......

üye4188
Şef
27 Mayıs 2019 17:31

Açıkta olanların iadesi daha kolay oluyor.ihraçsa süreç biraz daha uzayabiliyor
Guven9303, 5 yıl önce

Beraat almissiniz eşiniz işine de döner bı an önce inşallah ki donecektirde benim eşimin iş yerinde bı asker 2 yıl sonunda işine döndü 6. ay tutuklu kalmis sonucunda beraat Edip görevine iade oldu neyle suclandigini bilmiyorum ama yine İzmir'de bı arkadasimizin iş yerinde bı asker 11 ay ankasor den tutuklu kalmis beraat Edip işine dönmüş ihrac olmuş öncesinde iade olmuş yani kesinlikle donemez diye bişey yok sadece işine geri iade edilenler buraya yazmiyolar

S5mini4665
Aday Memur
11 Haziran 2019 00:07

Sadece tanık beyanı ile 16 ay tutuklu kaldım. 7.5 yıl ceza verip tahliye ettiler. Ceza aldığım için son KHK (701) ile ihraç oldum. Dosya yaklaşık 15 aydır istinafta. Ohal komisyonu ilk derece mahkemesinden ceza almamı gerekçe göstererek başvurumu ret etti. Şu anda idare mahkemesinde dava devam ediyor. Kurumum savunmasında almış olduğum ceza mı gerekçe gösteriyor. Diyeceğim o ki kimse kararın kesinleşmesini beklemiyor. Herkes verilen kararı gerekçe gösteriyor. Acıktaki arkadaslar Ceza almamaya çalışın veya uzatabildiginiz kadar uzatmaya çalışın. Bu arada hakkımda ne bylock ne ankesör ne diğerleri var... sadece ifade...ne güzel değil mi??

Ty66109
Memur
11 Haziran 2019 05:46

Geçmiş olsun. Tanık ne demiş hakkınızda
S5mini4665, 5 yıl önce
Sadece tanık beyanı ile 16 ay tutuklu kaldım. 7.5 yıl ceza verip tahliye ettiler. Ceza aldığım için son KHK (701) ile ihraç oldum. Dosya yaklaşık 15 aydır istinafta. Ohal komisyonu ilk derece mahkemesinden ceza almamı gerekçe göstererek başvurumu ret etti. Şu anda idare mahkemesinde dava devam ediyor. Kurumum savunmasında almış olduğum ceza mı gerekçe gösteriyor. Diyeceğim o ki kimse kararın kesinleşmesini beklemiyor. Herkes verilen kararı gerekçe gösteriyor. Acıktaki arkadaslar Ceza almamaya çalışın veya uzatabildiginiz kadar uzatmaya çalışın. Bu arada hakkımda ne bylock ne ankesör ne diğerleri var... sadece ifade...ne güzel değil mi??

Kinglbj123
Memur
11 Haziran 2019 07:05

Valla bi tutar yok ortada...Hocam sizin dava hangi ildeydi,tanığın beyanları yıl olarak hangi seneleri içeriyordu bu tarz bilgilerde verebilirseniz çok seviniriz...Rabbim yardımcımız olsun,her şey temiz tanık beyanı 2006-2007 yi içeriyor ihraçolduk 19 hazirand 4. Mahkeme olcak

S5mini4665
Aday Memur
11 Haziran 2019 12:49

Tanık itirafçı sivil şahıs. Akademisyen,asker, doktor karışık yaklaşık 50 kişinin adını Veriyor Benimle ilgili kısım 2014 - 2016 arası. Mahkeme de mahrem yapılamaya soktu. Herkese ceza verdi vermeye devam ediyor.
Ty66109, 5 yıl önce
Geçmiş olsun. Tanık ne demiş hakkınızda

Ty66109
Memur
12 Haziran 2019 14:24

Arkadaşlar tanık ifadesinden mahkememiz vardı eşim ep den faydalanmak istemediği halde 2 yıl 1 ay verdi hakim istinafa götürüyoruz istinafta bozulan bildiğiniz kararlar var mı ?

3506D
Memur
12 Haziran 2019 16:01

mahkemeniz nerdeydi geçmiş olsun inşallah istinaf bozacaktır kararınızı ihraçmısınız

Ty66109, 5 yıl önce
Arkadaşlar tanık ifadesinden mahkememiz vardı eşim ep den faydalanmak istemediği halde 2 yıl 1 ay verdi hakim istinafa götürüyoruz istinafta bozulan bildiğiniz kararlar var mı ?

Ty66109
Memur
12 Haziran 2019 17:06

Teşekkür ederim Ankara 26

Kinglbj123
Memur
12 Haziran 2019 18:18

Eşiniz faydalanmak istemedi fakat hakim ep den faydalanmış olarak mı 2 yıl verdi yoksa direk yargılayarak mı ??

Kinglbj123
Memur
12 Haziran 2019 18:25

Bide şunu belirtmek istiyorum 3 kere mahkemeye çıktım eksik evrağım var diye savcı mütalaa vermedi her soruşumuzda ısrarla evrak beklensin diye karar verdi diğer sayfalarda eksik evraklara rağmen mesela adamın hts kaydı gelmemişona rağmen ısrarla savcı ceza mütalaası veriyormuş acaba bu benm açımdan iyiye bi işaret olabilir mi? Valla sinekten yağ çıkarıp ümit,umut arar olduk...

Ty66109
Memur
12 Haziran 2019 21:41

Dediğinizi anlamadım ama 6. Duruşmaya girdik biz eşim istemediği halde verdi
Kinglbj123, 5 yıl önce

Eşiniz faydalanmak istemedi fakat hakim ep den faydalanmış olarak mı 2 yıl verdi yoksa direk yargılayarak mı ??

Kinglbj123
Memur
12 Haziran 2019 21:51

Benim kastım forumda ilk gözaltında epden faydalanıp daha sonra mahkemede vazgecenler vardı.Ama hakim vazgecmelerine ragmen ep den faydalanmış göstermişti.Sizde ep olmadan 2 yılsa o dosya kesinlikle döner istinaftan

Ty66109
Memur
12 Haziran 2019 22:08

Aynen bizimki de öyle ama böyle olanlarım çoğu ya ep ne bilmiyor yada kolluk kuvvetleri tarafından zorla kullandırılıyor baskıyla
Kinglbj123, 5 yıl önce

Benim kastım forumda ilk gözaltında epden faydalanıp daha sonra mahkemede vazgecenler vardı.Ama hakim vazgecmelerine ragmen ep den faydalanmış göstermişti.Sizde ep olmadan 2 yılsa o dosya kesinlikle döner istinaftan

Kinglbj123
Memur
12 Haziran 2019 22:45

Bunun bilip bilmeme ya da kolluk kuvvetiyle bi alakası olmamalı,hakim duruşmada sanığın ifadesine önem vermeli adam ben ep den faydalanmak istemiyorum dedikten sonra yok savcılık ifadesiymiş yok emniyet ifadesiymiş bunlara göre ceza mı verilir.Ama bence iyice bi araştrın sizin dosyanın karşılığı olarak mı 2 yıl vermiş yoksa dosyayı ep kapsamında mı değerlendirip 2 yılvermiş. Tekrardan geçmiş olsun

Ty66109
Memur
12 Haziran 2019 23:09

Hocam çok özür dileyerek iki dediğinizde aynı şey değil mi ben mi anlamıyorum bugün yoksa :(
Kinglbj123, 5 yıl önce

Bunun bilip bilmeme ya da kolluk kuvvetiyle bi alakası olmamalı,hakim duruşmada sanığın ifadesine önem vermeli adam ben ep den faydalanmak istemiyorum dedikten sonra yok savcılık ifadesiymiş yok emniyet ifadesiymiş bunlara göre ceza mı verilir.Ama bence iyice bi araştrın sizin dosyanın karşılığı olarak mı 2 yıl vermiş yoksa dosyayı ep kapsamında mı değerlendirip 2 yılvermiş. Tekrardan geçmiş olsun

Ty66109
Memur
12 Haziran 2019 23:10

Birde istinaf süreci ne kadar oluyor
Ty66109, 5 yıl önce
Hocam çok özür dileyerek iki dediğinizde aynı şey değil mi ben mi anlamıyorum bugün yoksa :(
Toplam 138 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi