Editörler : uzmantarik
13 Haziran 2019 06:59

Kinglbj123
Aday Memur

Cezanın karşılığı 2 yıl ise tamam ama ep den faydalanmş olarak değerlendirilirse o cezanın indirimli hali 2 yıldır arada böyle bi fark var. Ep ileilgili vazgeçme hususunu 4 maddede inceliyolar her ne kadar vazgeçmiş olsada yararlı bilgi vermesi bu kapsama gireceğini gösteriyor diğer maddelere göre ise tamamen adamın ağzından çıkana bakıyolar bu nasıl çelişki bende anlamadım istinaf sürecine gelince tam bi muamma inşallah kısa sürede çözülür sizinkisi...

13 Haziran 2019 12:19

Ty66109
Memur

Cezanın karşılığı 2 yıl ise tamam ama ep den faydalanmş olarak değerlendirilirse o cezanın indirimli hali 2 yıldır arada böyle bi fark var. Ep ileilgili vazgeçme hususunu 4 maddede inceliyolar her ne kadar vazgeçmiş olsada yararlı bilgi vermesi bu kapsama gireceğini gösteriyor diğer maddelere göre ise tamamen adamın ağzından çıkana bakıyolar bu nasıl çelişki bende anlamadım istinaf sürecine gelince tam bi muamma inşallah kısa sürede çözülür sizinkisi...

Kinglbj123, 2 ay önce - Alıntıya git
Şimdi anladım hocam sorunuzu ilk baştada dedim ya ep indirimi yaptı
13 Haziran 2019 18:00

Ty66109
Memur
Hocam bide yararlı Bilgi verme derken isim verme bile yok ki
13 Haziran 2019 18:03

Kinglbj123
Aday Memur

Ben anlamadım o olayı zaten,insanlar ifade sırasında baskıyla,korkuyla ne oldğunu bilmeden faydalanıyor sonra vazgecmesine ragmen bu kapsamda değerlendirilmesi ilginç...Özür dileyerek tekrar sormak istiyorum eşiniz çıktığı ilk mahkemede yazılı ve sözlü olarak belirtti mi ep den faydalanmak istemediğini yanı duruşma tutanağına geçti mi??

13 Haziran 2019 19:36

Ty66109
Memur

Ben anlamadım o olayı zaten,insanlar ifade sırasında baskıyla,korkuyla ne oldğunu bilmeden faydalanıyor sonra vazgecmesine ragmen bu kapsamda değerlendirilmesi ilginç...Özür dileyerek tekrar sormak istiyorum eşiniz çıktığı ilk mahkemede yazılı ve sözlü olarak belirtti mi ep den faydalanmak istemediğini yanı duruşma tutanağına geçti mi??

Tabi ki hocam sözlü de sordu hakim o zaman da söyledik avukatımızda yazılı olarak verdi. Savcıya sordu mütalaanızı değiştirecek misiz diye yok dedi sonra da bu şekilde karar verdi işte
13 Haziran 2019 19:37

Ty66109
Memur
Özür dilemenize gerek yok hocam istediğiniz soruyu sorabilirsiniz benlik bir sakıncası yoktur
13 Haziran 2019 19:43

Kinglbj123
Aday Memur

Anladm aynı durum bende de var ilk mahkemede ep den vazgeçtim ikincisinde habg yi sordu ondan da vazgeçtim ısrarla sordu emin misin diye bende yineledim umarım 3 mahkemedir ısrarla söylediğim şekilde değerlendirme yapar çünkü ep olsun habg olsun üst mahkemelerde belliprosedürlerin önünü tıkıyor. 19. Da mahkeme var sonucu yazarım tek tanık beyanı ilgili yıllar 2006-2007

13 Haziran 2019 22:31

Ty66109
Memur

Anladm aynı durum bende de var ilk mahkemede ep den vazgeçtim ikincisinde habg yi sordu ondan da vazgeçtim ısrarla sordu emin misin diye bende yineledim umarım 3 mahkemedir ısrarla söylediğim şekilde değerlendirme yapar çünkü ep olsun habg olsun üst mahkemelerde belliprosedürlerin önünü tıkıyor. 19. Da mahkeme var sonucu yazarım tek tanık beyanı ilgili yıllar 2006-2007

Hocam inşallah sizin ki farklı herkes farklı farklı kararlar veriyor sonuçta Rabbim yardımcınız olsun sonucu inşallah bekliyoruz
13 Haziran 2019 22:43

Kinglbj123
Aday Memur

İnşallah ablacm eşinizde diğer tüm masumlarda hakettiğini alır inşallah...

28 Temmuz 2019 23:08

Ty66109
Memur
Arkadaşlar eşime ret geldi 2011 yılında 2 ay bile kalmadığı ev daha sonrasında irtibat yok astsubay olduktan sonra bir kez gittiği evde gören şahsın olabilir demesi birde elinizde bu yönde komisyon başvuru dilekçe örneği var mı
30 Temmuz 2019 00:48

Gs store
Aday Memur

2003 yılında bir şahıs ismimi vermiş ben 13 yaşında iken savcılığa davetiye usulu cagırdılar görüntülü ifade verdim hakkımda acılmıs dosya bile yok yapmam gereken neler var

Herkese geçmiş olsun

Toplam 71 mesaj

ANKET
Hükümetin, Memur Sen'e önerdiği memur maaş zam oranını nasıl buldunuz? (2020 yılı için %3,5+%3 ile enflasyon farkı)