Editörler : hopaliSafak Vaktii
24 Mayıs 2019 21:35   

Aday öğretmenlik kafam çok karışık lütfen yol gösterin

yeni atanan aday öğretmene hemen ders listesi verilir mi.

meslek lisesi meslek öğretmeni aday öğretmen dersi olsun olmasın 8 saat okulda durmak zorunda mıdır

haziran başında öğretmenliğe başlayan aday öğretmene ders listesi verilir mi,ek ders veriliri mi

aday öğretmen memurluk yapmak zorunda mıdır

haziranda göreve başlayan aday öğretmen adaylık yetiştime sürecine eylül demi başlar,yaz tatiline diğer öğretmenler gibi çıkabilir mi

25 Mayıs 2019 10:20

Fenci6116
Aday Memur

Sorunuz tam olarak ne çok karmaşık yazmışsiniz aday öğretmenin görevleri ve tatilini soruyorsunuz sanırım öncelikle sözleşme imzaladığıniz günün ertesi göreve başlarsınız ders verilir varsa ek derste verilir okulda 8 saat kalma durumu vardır 1 temmuz 1eylul arası tatil başlar memur olarak görev yapmak derken ne demek istediniz

25 Mayıs 2019 10:21

Fenci6116
Aday Memur

Adaylık süreci Eylül'de başlar seminerler bitti danışman atamanizda Eylül'de olur

25 Mayıs 2019 19:19

fatih ç.
Şef

Anadoluda öğretmenim, 8 saat okulda durmak zorunlu değil. Haftada 3 gün dersim var, dersler bitince dönüyorum. Meslek öğretmeni farklı okur mu bilmem.

Adaylık yetiştirme dediğiniz seminerlerse eğer, bayramdan sonra başlayacak bir seminer var. Yetişirse o alınabilir heralde. Yetişmezse seneye artık. Yazın seminer yok.

26 Mayıs 2019 03:58

dundarbeyguneribey
Şef

evet durmak zorundasın. şimdi zorunlu olmasını bir kenara bırak hiç bilmediğin bir kurumda göreve başlıyorsun orada olman işleyişi öğrenmen senin için elzem. herşeye "zorunda mıyım" düşüncesiyle yaklaşırsan yarın idareye ya da başka birine işin düştüğünde "zorunda mıyım" cevabıyla karşılaşabilirsin.

26 Mayıs 2019 03:59

dundarbeyguneribey
Şef

Anadoluda öğretmenim, 8 saat okulda durmak zorunlu değil. Haftada 3 gün dersim var, dersler bitince dönüyorum. Meslek öğretmeni farklı okur mu bilmem.

Adaylık yetiştirme dediğiniz seminerlerse eğer, bayramdan sonra başlayacak bir seminer var. Yetişirse o alınabilir heralde. Yetişmezse seneye artık. Yazın seminer yok.

fatih ç., 4 hafta önce - Alıntıya git

sizin idareniz insiyatif kullanmış normalde idare gel derse gelmek zorunda.

26 Mayıs 2019 11:25

fatih ç.
Şef

Biliyorum ancak ben haftanın her günü 8 saat okulda duran kimseyi tanımıyorum. Başka yerlerde olabilir ancak belki 30 arkadaşım var benim gibi yeni atanmış, hiçbirinden böyle bir şey istenmemiş.

26 Mayıs 2019 12:49

Fenci6116
Aday Memur

Yürürlükte böyle bişey var genelde kimse kalmıyor ama kalıyor olarak görünüyor müdür isterse kalmak zorundayiz benim okulumda haftada bir kaliyoruz sırayla bu okulun toleransına bağlı bişey

26 Mayıs 2019 22:31

Yunusssssss89
Aday Memur

Eğer müdür kal derse evet kalmak zorundasınız çünkü 654 saatlik adaylık eğitiminiz okuldaki ders harici kaldığınız vakitlerde oluyor teorik olarak, ders listesi verilmek zorunda okul kapandığı güne kadar ders var çünkü 10 haziranda adaylık semineri başlıyor o yüzden seminere gidersin yoksa temmuzda atananlara Eylül'de başlarsınız zaten her türlü 2020 aralığa kalıyor sınavın

Toplam 8 mesaj

ANKET
Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu'nun karşı karşıya geldiği program, fikrinizi değiştirdi mi?