Editörler : E.Kayı Han
27 Mayıs 2019 08:54

Sözleşmeli personelin istifa edip başka kuruma sözleşmeli olarak geçmesi

Sözleşmeli zabıt katibi olarak Adalet Bakanlığında çalışmaktayım önlisans çevre sağlığı bölümü mezunuyum temmuz ayında sağlık bakanlığı benim bölümümden sözleşmeli personel alırsa başvurur kazanırsam zabıt katipliğinden istifa ederek sağlık bakanlığına geçersem 1 yıl ceza alır mıyım yoksa öğrenim durumumu ibraz ederek geçiş yapabilir miyim yeni çıkan kanunla geçebiliyoruz sanırım.

Böyle geçiş yapan var mı daha önce ?

ratatouillee
Kapalı
28 Mayıs 2019 15:21

yalnız lisans düzeyi öğrenimle kazanılmış bir meslek yapılabilir

kadir.akc
Aday Memur
28 Mayıs 2019 15:54

Öğrenim durumunla ilgili olduğu için geçiş yapabilirsin diye biliyorum

Kafkaskartalı571
Aday Memur
30 Mayıs 2019 09:07

Ben de katibim. Kütüphaneci olmak istiyorum ve kütüphanecilik diplomayla ihraz edilen bir meslek.Ama oluyor mu bilmiyorum

figo102009
Daire Başkanı
30 Mayıs 2019 09:20

Olur.

Kafkaskartalı571, 5 yıl önce

Ben de katibim. Kütüphaneci olmak istiyorum ve kütüphanecilik diplomayla ihraz edilen bir meslek.Ama oluyor mu bilmiyorum

Kafkaskartalı571
Aday Memur
30 Mayıs 2019 10:46

teşekkür ederim herkes farklı birşey söylüyor birkaç arkadaş kesinlikle olmaz falan dedi moralim bozuldu

figo102009, 5 yıl önce

Olur.

ayyildizz2
Aday Memur
30 Mayıs 2019 12:42

Bide ne zaman istifa edilmeli ne zaman yapılmaşı biri onu aöıllasa

figo102009
Daire Başkanı
30 Mayıs 2019 16:09

Kazandığınız zaman istifa edersiniz.

ayyildizz2, 5 yıl önce

Bide ne zaman istifa edilmeli ne zaman yapılmaşı biri onu aöıllasa

vatskenaydu
Şube Müdürü
30 Mayıs 2019 19:42

bu kesin mi? önlisans veya lise mezuniyeti dahi olsa öğrenimle kazanılmış unvana geçiş yok mu? zira 4b istihdamına ilişkin esaslarda teknisyen gibi 2 önlisans unvanları da vardı.

ratatouillee, 5 yıl önce

yalnız lisans düzeyi öğrenimle kazanılmış bir meslek yapılabilir

Anestesiaaa
Aday Memur
01 Haziran 2019 13:18

Aynen neden sadece lisans olsun ki
vatskenaydu, 5 yıl önce

bu kesin mi? önlisans veya lise mezuniyeti dahi olsa öğrenimle kazanılmış unvana geçiş yok mu? zira 4b istihdamına ilişkin esaslarda teknisyen gibi 2 önlisans unvanları da vardı.

Secaat
Memur
02 Haziran 2019 14:12

Bende zabit katibiyim belgem var kalorifercilik kazansam sikinti olurmu bi yilim dolmadi daha ama belgem var sonucta

Paramediky
Aday Memur
08 Temmuz 2019 10:57

bende aynı durumdan muzdaribim. ancak nereye sorsam farklı bi cevap geliyo veya istediğim cevap gelmiyo, ek 4. madde çerçevesinde ünvan değişikliği diye başlayan yazıda lise ve önlisans bölümleride var (teknisyen- tekniker gibi), bende sağlık bakanlığına geçmeyi düşünüyorum ünvan değiştirerek farklı bi kpss ve ünvan ile hangi aşamada istifa etmemiz gerek onu kesin olarak bilen varsa lütfen ulaşsın

ayyildizz2
Aday Memur
08 Temmuz 2019 20:17

Alım yapılınca kazanırsam komisyon ile iletişim kuracam ben, sanırım istifa dilekçesi vereceksin ve adalet bakanlığı devlet personel başkanlığından görüş soracak ona göre ceza alıp almaman belli olacak
Paramediky, 5 yıl önce

bende aynı durumdan muzdaribim. ancak nereye sorsam farklı bi cevap geliyo veya istediğim cevap gelmiyo, ek 4. madde çerçevesinde ünvan değişikliği diye başlayan yazıda lise ve önlisans bölümleride var (teknisyen- tekniker gibi), bende sağlık bakanlığına geçmeyi düşünüyorum ünvan değiştirerek farklı bi kpss ve ünvan ile hangi aşamada istifa etmemiz gerek onu kesin olarak bilen varsa lütfen ulaşsın

09 Temmuz 2019 11:01

yapabilirsin.yapılıyor.yaptım. ek4. maddeye istinaden.

Paramediky
Aday Memur
09 Temmuz 2019 15:32

devlet personel başkanlığına ulaşabilsek herşey çözülcekte adamlar telefonu açmıyo. dahili hattı bilen varsa söyleyebilir mi

ayyildizz2, 5 yıl önce
Alım yapılınca kazanırsam komisyon ile iletişim kuracam ben, sanırım istifa dilekçesi vereceksin ve adalet bakanlığı devlet personel başkanlığından görüş soracak ona göre ceza alıp almaman belli olacak

Paramediky
Aday Memur
09 Temmuz 2019 15:38

nasıl yaptınız hangi aşamada istifa ettiniz paylaşabilir misiniz?

sadeceilker, 5 yıl önce

harrykewell01
Aday Memur
09 Temmuz 2019 16:28

belediyede çalışmaktayım istifa edip başka kurumdaki sözleşmeli pozisyona atanabilir miyim

ayyildizz2
Aday Memur
09 Temmuz 2019 20:56

Ne gibi yol izlediniz paylaşır mısınız
sadeceilker, 5 yıl önce

HayatSuGibi
Daire Başkanı
10 Temmuz 2019 15:10

kendi bitirdiğiniz bölümle ilgili bir kadroya geçiş yapabilirsiniz. Örneğin öğretmenlik,teknisyen,sağlık gibi bir bölümden mezunsunuzdur fakat katiplik,şoförlük,ikm, büro memurluğu vb bir işte çalışıyorsunuzdur. Kendi bitirdiğiniz bölümle ilgili alımlara başvurup geçebilirsiniz. Burada ki asıl amaç herkesin başvurabileceği yerlere mevcut çalışan 4B lilerin başvurusunu önlemek. Örneğin adam şoförlük yapıyor puanı yüksek ikm ye başvuruyor veya büro memuru olarak çalışıyor mübaşirliğe başvuruyor. Diğer türlü 1 sene cezalı duruma düşer ve 1 sene herhangi bir 4B li kadroya başvuramazsınız.

Paramediky
Aday Memur
10 Temmuz 2019 16:25

hangi aşamada istifa etmek lazım

HayatSuGibi, 5 yıl önce

kendi bitirdiğiniz bölümle ilgili bir kadroya geçiş yapabilirsiniz. Örneğin öğretmenlik,teknisyen,sağlık gibi bir bölümden mezunsunuzdur fakat katiplik,şoförlük,ikm, büro memurluğu vb bir işte çalışıyorsunuzdur. Kendi bitirdiğiniz bölümle ilgili alımlara başvurup geçebilirsiniz. Burada ki asıl amaç herkesin başvurabileceği yerlere mevcut çalışan 4B lilerin başvurusunu önlemek. Örneğin adam şoförlük yapıyor puanı yüksek ikm ye başvuruyor veya büro memuru olarak çalışıyor mübaşirliğe başvuruyor. Diğer türlü 1 sene cezalı duruma düşer ve 1 sene herhangi bir 4B li kadroya başvuramazsınız.

HayatSuGibi
Daire Başkanı
10 Temmuz 2019 16:38

kazandığınızı öğrendiğiniz gibi istifa edebilirsiniz. hiç bir şekilde sıkıntı olmaz.

Paramediky, 5 yıl önce

hangi aşamada istifa etmek lazım

Toplam 35 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi