Editörler : cihan27E.Kayı Han

Kapalı
27 Mayıs 2019 14:49

Sözleşmeli olarak iki farklı kamu kurumunda toplam bir yıl dolunca yıllık izin hak edilir mi?

Merhaba,

İlk kurumumda 5 ay hizmetim vardı arada bir ay boşluk oldu ve sonra ikinci kamu kurumunda da 7 ay dolunca hizmet birleştirmesi yapılıp toplam bir yıllık hizmet tamamlanmış olacak. Mevzuata göre yıllık izin hak ediş var fakat kurumlar farklı olduğu için ve arada bir ay boşluk için sıkıntı olur mu ? Bilgisi olanlar varsa paylaşırsa sevinirim.

kardon
Şube Müdürü
29 Mayıs 2019 00:17

Bilindiği üzere 154 No'lu Tebliğin 1inci fıkrasında "Yıllık izin sürelerinin hesabında, hangi statüde olursa olsun kamu kurum ve kuruluşlarında geçen hizmet süreleri ile kamu kurum ve kuruluşlarında geçmese dahi Devlet memurlarının kazanılmış hak aylıklarında değerlendirilen hizmet sürelerinin dikkate alınması gerekmektedir."ifadesi yer almaktadır. Kurum farklılığı veya arada boşluk olmasi izin hakkinizi etkilemez. Temel mantik, kamuda geçen hizmet sureleri toplamının 1 yıl olmasıdır.

smrclk
Kapalı
29 Mayıs 2019 09:07

Teşekkür ederim ama 4 ay oldu dilekçe yazalı hala bir bilgi gelmedi. Benim yapabileceğim bir şey var mıdır, bir sorun vardır diye düşünmeye başladım artık.

kardon, 5 yıl önce

Bilindiği üzere 154 No'lu Tebliğin 1inci fıkrasında "Yıllık izin sürelerinin hesabında, hangi statüde olursa olsun kamu kurum ve kuruluşlarında geçen hizmet süreleri ile kamu kurum ve kuruluşlarında geçmese dahi Devlet memurlarının kazanılmış hak aylıklarında değerlendirilen hizmet sürelerinin dikkate alınması gerekmektedir."ifadesi yer almaktadır. Kurum farklılığı veya arada boşluk olmasi izin hakkinizi etkilemez. Temel mantik, kamuda geçen hizmet sureleri toplamının 1 yıl olmasıdır.

kardon
Şube Müdürü
31 Mayıs 2019 00:06

Yıllık izin hakkinizin verilmesi için hizmet birleştirme işlemi zorunlu değil. Hizmet Birleştirme uygulamasi usulen sadece intibak islemlerinde zorunludur.

Kamu hizmetlerinize ait bilgilere göre yıllık izin beklenilmeksizin verilmesi gerekir.

http://www.dpb.gov.tr/tr-tr/gorus/yillik-izin

Toplam 3 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi