Editörler : uzmantarik
31 Mayıs 2019 12:06

gk33
Aday Memur

safları sıklaştıralım

03 Haziran 2019 08:03

mechulracül46
Aday Memur

Ikramiye, çalışan kesim için 3600 ek göstergeden daha çok önemli

Ikramiye vergi diliminin sabitlenmesi talebinden daha önemli

Ikramiye, enflasyon farkının, maaşlara ilk andan yansıtılması talebinden çok daha önemli.

Vergi dilimi ile bizler yıllık 600 lira kayba uğruyoruz, bu düzeltilse kazanç 600 lira ama Ikramiye alabilsek yıllık kazanç 2000 lira.

Enflasyon da öğle. 3600 ek göstergeyi söylemeye gerek yok. O zaten emeklilikte bir kazanç sağlıyor.

Şunu da söyleyeyim, 2008 sonrası göreve başlayanlara da bir etkisi yok ek gistergenin

13 Haziran 2019 13:57

KAPTAN7
Kapalı
memura bayram ikramiyesi verilmelidir çünkü bayram ikramiyesi alamayan daha doğrusu verilmeyen tek ve en büyük, çalışma katagorisinde ,yer alıyor.ayrıca bu zamana kadar hiç ikramiye almayan bir gurupta yer alan emekli memurlarada geriye dönük bir ödeme yapılabilir.
13 Haziran 2019 14:11

Mefeetiih
Şef

En azından bu yalaka sarı sendika bu ikramiye masalarında olmazsa olmaz şart olması lazım bi halt yedikleri yok bari bunu yapsalar

14 Haziran 2019 01:39

VATANUĞRUNA
Şef

Sayın Binali Yıldırım'a, Milliyetçi Hareket Partisi'ne, Adalet ve Kalkınma Partisi'ne, Sendikaların bazılarına bu konuyu yazdım. Çünkü ben bu uygulamanın adaletli olmadığını düşünüyorum. 12 Milyon kişi bu haktan yararlanıyorken, İşçiler başka adlar altında bayramlarda ekstra para alıyorken ve son ve olarak 4-D ye geçen taşeronlar tediye altında 800-1000 Lira alıyorken... Memura "param kalmadı" demek olmaz. Kurban Bayramı öncesi bu konu da müjdeyi bekliyoruz. Ben bireysel olarak elimden gelen çabayı gösteriririm, olurda bu karar çıkarsa benimde katkım vardı derim en azından..

15 Haziran 2019 01:45

VATANUĞRUNA
Şef

Memur bayram ikramiyesi istemiyor!!! Tam aksine; Aylık maaşımızdan belli oranda kesinti yapılıp, bu paralarla, bayram ikramiyesi yada tediye alanların bayram ikramiye tutarlarının artırılmasını istiyor! 

15 Haziran 2019 07:31

Gonga
Aday Memur

- Memura her daim bayram ikramiyesi verilmeli,

- Gelir vergisi limitleri arttırılmalı

- Yan ödemelere hatrı sayılır bir artış verilmeli.

(Yaptığı iş dolayısıyla 500-1000 puan yan ödeme alan var 20-30 lira yan ödeme vereceksen hiç verme ! )

- Memura 3 veya 4 ayda bir çift maaş verilmeli.

Enflasyon zammını gerçekçi rakamlarla yapmıyorlar bari bunları yapsalar, tüm memurlar ülke ekonomisinin altında iyice ezildi.

Toplam 27 mesaj

ANKET
İşçilere yönelik toplu iş sözleşmesinde anlaşma sağlandı. Nasıl buldunuz?