Editörler : uzmantarik
31 Mayıs 2019 18:02   

İdare mahkemesinin iptal ettiği işlemde idarenin tekrar ceza vermesi..??

Disiplin soruşturması ile jandarma okulundan çıkarıldım idare mahkemesine dava açtım bakan onayı olmadığım için idare mahkemesi işlemi iptal etti fakat okul bu seferde bakan onayını alıp tekrar ilişiğimi kesti bu yasal mı bu durumda ben ne yapabilirim lütfen yardımcı olur musunuz

10 Haziran 2019 19:39

Mecalisa
Aday Memur
O kadar gören var bi yardım eden yok mu
11 Haziran 2019 09:26

DSİPLİN VE CEZA
Aday Memur

usul hatasından işleminiz iptal olmuş idarede o usul hatasını düzenleyip tekrar sizi ihraç etmiş peki bu süreçte tekrar disiplin kurulu kararı alındımı

11 Haziran 2019 20:36

hsn hsyn
Aday Memur

Mahkeme usulden kabul vermiş idarede usul eksikliğini giderip yeniden ilişik kesmiş. Aynı şekilde yenidendava açmanız gerekmekte. Yanlız yeni açtığınız davada kazandığınız dosyayı muhakkak ilgi olarak belirtinn

16 Haziran 2019 07:23

Mecalisa
Aday Memur
Kurul filan toplanmadı sadece tekrar ilişiğimin kesildiği tebliğ edildi bu kadar
16 Haziran 2019 07:25

Mecalisa
Aday Memur
Mahkeme sadece usülden bozdu evet ama diğer konulara hiç değinmedi örneğin biz taktir hakkı savunma süresi vs bunları da yazdık bunları mahkemenin açıklaması gerekmiyor muydu
30 Haziran 2019 13:11

idari yargı34
Aday Memur
idari islemlerin denetimi yapilirken mahkemeler islemleri yetki, sekil, sebep, konu ve maksat yonlerinden hukuka uygun olup olmadigini denetler..usul kurallarinda ( yetki ve sekil) aykırılık varsa once usulden denetmele yapılır..sizin olayinizda da bakan onayi sekil eksikligine girmekte..sonradan sekil eksikligi giderilmis..yeniden cikarma cezasi verilmis..bu durumds yeniden dava acmalisiniz..bu davada esasa iliskin ileri surdugunuz savlar mahkemece degerlendirilir..
Toplam 6 mesaj

ANKET
Okullarda cep telefonu yasaklanmalı mı?