Editörler :
05 Haziran 2019 13:48

Atatürkün Askeri1981
Aday Memur

Bize söylenen bi laf var beğenmiyorsan istemiyorsan nizamiye orda , kimseye gül bahçesi vaadetmedik

Dsaagagagbab, 1 ay önce - Alıntıya git

Cehaletin böylesi...

Kimin ordusundan kimi kovuyorsunuz?

Siz kimsiniz kaç karaktersiniz?

05 Haziran 2019 13:58

Atatürkün Askeri1981
Aday Memur

Sevgili Atatürk'ün Askeri1881

Anlıyorum , çok iyi anlıyorum

Hakkın var , haddin de var , ben haksız olayım , yeter ki yurtseverler kan kaybetmesin

Fakat zaten yeterince bedel ödendi yurtseverler tarafından

Şimdi birlik beraberlik içinde beka için mücadele etme vaktidir

Balkan Harbi 'nden sanırım ders çıkarttık

Bugün paradigmalar ve konjonktür elverişli değil , delikanlı tavırlar için , en ufak pürüzde arkanda ne silah arkadaşlarını ne de sıralı sicil amirlerini göremezsin , gerek yok bu şekilde yeni bedeller ödeme yönünde talip olmaya , sevgili Asker

Aslansın kaplansın anlısın şanlısın diyenler ,en küçük badirede sütre gerisinde konuşlanır, tek kalırsın

Adli müşavirlerle muhatap ve muarız olmak yaşam kalitene menfi etki yapar, hiç gerek yok, bu halinle sağlam durman yeterli , güç toplaman zinde kalman yeterli

TSK sistemi içerisinde şahsi ikbaline yoğunlaşman ve güçlü kalman önemli , sen yoksan 1 eksiğiz

Ve , ayrıştırıcı dil ve üslup bize kazandırmaz , bilakis kaybettirir, 15 temmuz'da yaptığımız gibi bir ve diri olmalıyız, sakallısı sarıklısı laiki seküleri dindarı dinidarı hep birlikte olmalıyız

Seni anlıyorum, yakın zamana kadar ben de hızlı bir sekülerdim , Maradona gibi Tanrı 'nın eli diyecek kadar da kibirliydim , fakat ölümün ak kanatlarını gördüm, beyaza bürünmüş bir gökyüzü gördüm, sonra anladım ki Tanrı bana ikinci bir şans verdi, bu sebeple her türlü kibirden Tanrı(Tengri Rabb Yaradan ) ya sığınırım

İbadet kibri , kibrin devasa olan çeşidi

(Yaptığı ibadete güvenmek derviş için en büyük tehlikedir. Bu durum dervişin kibre düşmesine sebep olur )

Umarım ki , her şey gönlünce olsun

Son detail bükücü, 1 ay önce - Alıntıya git

Konjonktür gereği haklısınız..

Ben de ortaya atılıp insanları rahatsız etmiyorum zaten

Sadece böyle bir ortamda bu konu hakkındaki algıyı öğrenmek istedim.

Siz hariç samimi cevap veren pek fazla kimse yok.

Kibir bana cevap verirken elinde palayla kafamı kesmek istercesine hırs yapan zavallılara ait.

Zira konumum ve statümle kibir doğru orantılı değil. En azından burası için.

Gerçekte dindar veya dindar olmayan hiç kimse isteyerek bayram kutlamıyor kışlada.

Burada slogan edebiyatı yapanlar hala 40 yıl öncesinin kafasıyla hareket ediyorlar. Ya da askerlik mesleğiyle alakası olamayan trol tayfası olsa gerek.

Sizin tavsiyelerinizi önemsemiyorum..

Yaşadıklarınızı yaşamadım ama anlayabiliyorum.

Sağolun

Hayırlı bayramlar

05 Haziran 2019 14:19

Son detail bükücü
Memur

Konjonktür gereği haklısınız..

Ben de ortaya atılıp insanları rahatsız etmiyorum zaten

Sadece böyle bir ortamda bu konu hakkındaki algıyı öğrenmek istedim.

Siz hariç samimi cevap veren pek fazla kimse yok.

Kibir bana cevap verirken elinde palayla kafamı kesmek istercesine hırs yapan zavallılara ait.

Zira konumum ve statümle kibir doğru orantılı değil. En azından burası için.

Gerçekte dindar veya dindar olmayan hiç kimse isteyerek bayram kutlamıyor kışlada.

Burada slogan edebiyatı yapanlar hala 40 yıl öncesinin kafasıyla hareket ediyorlar. Ya da askerlik mesleğiyle alakası olamayan trol tayfası olsa gerek.

Sizin tavsiyelerinizi önemsemiyorum..

Yaşadıklarınızı yaşamadım ama anlayabiliyorum.

Sağolun

Hayırlı bayramlar

Atatürkün Askeri1981, 1 ay önce - Alıntıya git

Sevgili Atatürk'ün Askeri , merhaba

Tavsiye olarak yazmadım , zarar görmenizi arzu etmediğim için yazdım

1981 yazıyor kullanıcı adınızda ,yaşınıza saygım var , yaş olarak benden daha büyüksünüz

Burada kullanıcı isimlerimizin arkasından yazıyoruz

Yukarıdaki iki iletimde de tavsiye etme gibi bir kibri asla yaşamadım , yazdıklarım ;gündem okumaları, güncel paradigma ve reelpolitikten ibarettir ve maalesef TSK 'nin gerçekleridir

Ülkemiz kuşatma altında iken , bu üslup ve dil bizi başarıya götürmez , algı yönetimi süreç yönetimi motivasyon gibi kavramları doğru kullanmalıyız , amaçlarımıza hedeflerimize matuf kullanmalıyız

Kibir ve ibadet kibri hakkında yazdığım cümle , kendime dair bir özeleştiridir, ikinci üçüncü şahıslarla ilgisi yoktur

Şayet hâlâ ''tavsiyelerde bulunmak '' yönünde yanlış algınız varsa , siz bilirsiniz , 1 eksik kalmak istemeyiz, o 1 önemli ve değerlidir bizim nazarımızda

Umarım hedeflerinize ilerlerken taktik hatalar yapmazsınız, her şey dilediğiniz gibi olsun

05 Haziran 2019 14:24

Atatürkün Askeri1981
Aday Memur

Sevgili Atatürk'ün Askeri , merhaba

Tavsiye olarak yazmadım , zarar görmenizi arzu etmediğim için yazdım

1981 yazıyor kullanıcı adınızda ,yaşınıza saygım var , yaş olarak benden daha büyüksünüz

Burada kullanıcı isimlerimizin arkasından yazıyoruz

Yukarıdaki iki iletimde de tavsiye etme gibi bir kibri asla yaşamadım , yazdıklarım ;gündem okumaları, güncel paradigma ve reelpolitikten ibarettir ve maalesef TSK 'nin gerçekleridir

Ülkemiz kuşatma altında iken , bu üslup ve dil bizi başarıya götürmez , algı yönetimi süreç yönetimi motivasyon gibi kavramları doğru kullanmalıyız , amaçlarımıza hedeflerimize matuf kullanmalıyız

Kibir ve ibadet kibri hakkında yazdığım cümle , kendime dair bir özeleştiridir, ikinci üçüncü şahıslarla ilgisi yoktur

Şayet hâlâ ''tavsiyelerde bulunmak '' yönünde yanlış algınız varsa , siz bilirsiniz , 1 eksik kalmak istemeyiz, o 1 önemli ve değerlidir bizim nazarımızda

Umarım hedeflerinize ilerlerken taktik hatalar yapmazsınız, her şey dilediğiniz gibi olsun

Son detail bükücü, 1 ay önce - Alıntıya git

Yanlış anlaşılan bir şey yok...

Sadece iyi niyetinizi anladığımı ifade etmek istedim.

Tek bir hedefim var.

Hep birlikte..

O'da herkesin eşit, adil ve özgür olabileceği bir ülke inşaa edebilmek.

Teşekkürler

05 Haziran 2019 14:57

yer6adresi
Memur
Hep EGM forumlarını okur gülerdim. Tsk forumundaki konuşmalara Fransız kaldım beni aştı. İyi bayramlar
05 Haziran 2019 21:59

Son detail bükücü
Memur

Yanlış anlaşılan bir şey yok...

Sadece iyi niyetinizi anladığımı ifade etmek istedim.

Tek bir hedefim var.

Hep birlikte..

O'da herkesin eşit, adil ve özgür olabileceği bir ülke inşaa edebilmek.

Teşekkürler

Sevgili Atatürk 'ün Askeri , tekrar merhaba

" " " Tek bir hedefim var.

Hep birlikte..

O'da herkesin eşit, adil ve özgür olabileceği bir ülke inşaa edebilmek. " " "

Sevgili Asker ,

Bu hedefe ulaşmak için , öncelikle gariban anadolu tabanı konsolide etmeniz gerekir

Konsolidasyon , birleştirici dil ve üslup gerekir, gariban orta sınıfların ruhunu okşayıcı söylemler geliştirmeniz gerekir( vatan savaşında iç cephenin önemine binaen )

Konsolide sonrası iç siyasi birliğin tekemmülü ve nato cento ab gibi emperyalist aparatların boyunduruğundan kurtulmak gerekir

Eşit adil ve özgür bireyler emperyal iklimde pek yetişmez, kurur ve solar , elitler için uygun bir iklimdir

Avrasya jeopolitiği lokalde hafif otoriterleşmeye cevaz vermektedir , paradigma ve reelpolitik elverişli iklimden kastedilen de budur

Gerek 780 bin km2 gerek mavi vatan dahilinde mevcut emperyalist yığınakları (başta kurecik incirlik vd) geldiği gibi geri göndermek gerekir

Kıbrıs'ta Çin-Rus-Iran-Turk müşterek hv-dz görev kuvveti ve acil reaksiyon üssü inşa etmemiz elzem olmaktan çıkarak zorunluluk haline gelmiştir

15 "16 temmuz gecesi external muhaberenin ( Langley - 10ncu tanker, Pentagon - akıncı , x- y , z - d vd ) ve internal ( silinen tafics dökümleri kayıtları - kamera görüntüleri ) detaylı analizlerinde üç temel realite ortaya çıkar, (1) iyi ki khmeimim varmış, (2) bariz nato ve amerkancı darbe, (3) 10ncu tankerin geriye dönük olarak 90 kritik gününün , gün gün saat saat trafiğinin işgal planındaki izlerini nazara vermek

Gladiocu hesapların propagandasını yaptığı 3 temel argümanı incelediğiniz vakit, ( 1) nato AB AP AİHM ve Venice Commission -Council of Europe , konvansiyonel batı sistemine gönderilen sos ve mayday çağrıları, esir ettiğimiz şakirtleri kurtarmaya matuf sözde insani özde ihanete aranan kılıflar (2) muktedirin Al -Assad ile doğrudan görüşmesinden duyulan korku , (3) astana -soci süreci S-400 bataryasının radarına okunan beddualar, S-500 ortak üretiminin kabusu ve akkuyu da çevresel emperyalist aparatların tezviratı

Sevgili Asker

Şakirtlerin , dünyanın amiral gemisinin kaptan köşkünde oturuyor şeklinde kutsadığı birleşik devletler artık bitmiştir, donanma üstünlüğünü kaybetmiş, hava kuvvetleri köhnemiş kara gücü ise güney eyaletlerinden gelen işsiz vasıfsız fakir ve gariban çocukları ile doludur, özet olarak amerikanın rüyası bir kabusa evrilmistir

BRI (The belt and road initiative), brics gibi ulusal üretim kapasitemize direkt ve dolaylı katma değer sağlayabilecek olan yeni açılımlar ufuktadır

Birleştirici üslup derken orta sınıfların sinir uçlarına dokunmaktan ziyade ruhunu okşayan hafif dokunuşlar yapmaktır, önce sıkıntı sonrasında ferahlık vaad etmektir

Sevgili Asker1981 ,

Tek hedefinize giden yolda başarılar dilerim

06 Haziran 2019 14:46

Kentmuhtarı
Memur
Mesleki nezaket gereği katıl. Sanki herkes her yaptığını isteyerek gönülden yapıyormuş gibi .
07 Haziran 2019 11:48

laborant4601
Kapalı

Mantığa gel :)

Bir defa da beni şaşırtın lütfen sayın dindar ama mantıksız ve onun artçı ordu mensupları.

Bayram kutlama zorunluluğu kaldırılsın bende tatil yapmamaya razıyım.

Peki siz bizler çalışırken tatil yaptığınızda mesai ücreti kesilmesine razı olurmusunuz?

Başka bir soru daha sorayım istersen.

Diyelim ki ben bir dine inanıyorum ve bu dinde yılın yarısı tatil olsun. Laik devlet ilkesi gereği her inanca eşit yaklaşım da bulunması gereken kurumumuz o günleri de tatil ilan etmeli mi?

Daha çok örnek verebilirim ancak taraflı bakış açınızı değiştirebileceğimi sanmıyorum.

Zira bu ülkede zaten hiçbir zaman inanç özgürlüğü ve eşitliği olmadı.

Senin o damarında akan kanı biliyorum ben , konuşunca hristiyan müslüman ayırmazsın ama gavurun bayramı kutlansa böyle kükremezsin,kışlaya cadılar bayramı kutlamaya gidilse vallahi hoşuna giderdi ...senin gibilerin bu orduya mensup olmasından dolayı vallahi utanıyorum. Yazık çok yazık.
07 Haziran 2019 19:24

Atatürkün Askeri1981
Aday Memur
Senin o damarında akan kanı biliyorum ben , konuşunca hristiyan müslüman ayırmazsın ama gavurun bayramı kutlansa böyle kükremezsin,kışlaya cadılar bayramı kutlamaya gidilse vallahi hoşuna giderdi ...senin gibilerin bu orduya mensup olmasından dolayı vallahi utanıyorum. Yazık çok yazık.
laborant4601, 1 ay önce - Alıntıya git

Sen kimsin lan benim ciğerimi bilesin?

Biz senin gibi cemaatçi fetöcüleride aly ettik. Sıra senin gibi yeni cemaatçilere geldi!

07 Haziran 2019 23:36

sshad33
Memur

asker ocağı peygamber ocağıdır kardeşim müslüman olmayabilirsin saygı duyulur senden de saygı beklenir. Çok zor değil bu kültürde yaşamış büyük ihtimal çocukluğunda inandığın dinin bayramını kutlamak birçok gayrimüslimin yaptığı yapabildiği saygıyı din olarak değil kültür olarak kutlayabilirsin ne bu kin nefret anlamadım

08 Haziran 2019 00:05

laborant4601
Kapalı

Sen kimsin lan benim ciğerimi bilesin?

Biz senin gibi cemaatçi fetöcüleride aly ettik. Sıra senin gibi yeni cemaatçilere geldi!

Ne ben nede sülalemde çok şükür öyle vatansız yok, 15 temmuzdada öncesindede herzaman senin beni itham ettiğin aşşalıklarla savaştık kuzenimin ayağı dayımın gözünü feda ettik bu vatana devletimizin milletimizin yanında olduk daima,lakin şu Atatürkümüzü savunsak bi damga dinimizi bayramımızı savunsak bir damga anlayışından vazgeçin ve yüzde doksanı müslüman olan memlekette bu ağızları bırakın, asker ocağı peygamber ocağıdır.
20 Haziran 2019 16:13

Atatürkün Askeri1981
Aday Memur
Ne ben nede sülalemde çok şükür öyle vatansız yok, 15 temmuzdada öncesindede herzaman senin beni itham ettiğin aşşalıklarla savaştık kuzenimin ayağı dayımın gözünü feda ettik bu vatana devletimizin milletimizin yanında olduk daima,lakin şu Atatürkümüzü savunsak bi damga dinimizi bayramımızı savunsak bir damga anlayışından vazgeçin ve yüzde doksanı müslüman olan memlekette bu ağızları bırakın, asker ocağı peygamber ocağıdır.
laborant4601, 1 ay önce - Alıntıya git

O zaman haddini bileceksin. Doğru düzgün yorum yapacaksın.

Bu ülke din sömürücülerinden kurtulamadıkça huzura eremez!

20 Haziran 2019 22:46

laborant4601
Kapalı

O zaman haddini bileceksin. Doğru düzgün yorum yapacaksın.

Bu ülke din sömürücülerinden kurtulamadıkça huzura eremez!

Atatürkün Askeri1981, 4 hafta önce - Alıntıya git
Din sömürücüleri ayrı şeydir dinini sevmek,yaşamak ayrı şeydir.bir sözün sonunda sömürücü varsa ben onunla heryerde savaşırım.bana haddini bil diyen doğru düzgün yorum yap diyen senin ,attığı yorumların nekadar eksi aldığı ortada.sizinle anlaşamayacağımızda ortada.ne diyeyim kim haksızsa Allah ona gün yüzü göstermesin iki cihanda.
22 Haziran 2019 10:20

ali0690
Aday Memur
Amacın ne ?
22 Haziran 2019 16:39

Vatan Sever60
Aday Memur

Biz Türküz bizim dinimiz ve töremiz var.

Başka millettensen zoruna gidebilir.

Bir milletin ordusu o milletin maddi manevi değerlerini korur her ne kadar

devrim yapılarak yıkılmaya çalışılsa da

bunlar manevi değer olduğu için yıkamadılar.

Şimdi sen maddi düşündüğün için kafan basmaz By Atatürkçü

23 Haziran 2019 20:33

Mutipero
Aday Memur

Biz Türküz bizim dinimiz ve töremiz var.

Başka millettensen zoruna gidebilir.

Bir milletin ordusu o milletin maddi manevi değerlerini korur her ne kadar

devrim yapılarak yıkılmaya çalışılsa da

bunlar manevi değer olduğu için yıkamadılar.

Şimdi sen maddi düşündüğün için kafan basmaz By Atatürkçü

Vatan Sever60, 3 hafta önce - Alıntıya git
Sen Atatürk'e mi laf ediyorsun lan dangalar. Kan alırım senin götünden.
05 Temmuz 2019 14:38

Son detail bükücü
Memur
Sen Atatürk'e mi laf ediyorsun lan dangalar. Kan alırım senin götünden.
Mutipero, 3 hafta önce - Alıntıya git

Merhaba

Sevgili Mutipero

Atatürk'e yönelik bu tarz söylem gelistirenler genellikle siyasal islamcı kesimdendir

Evet tarihsel olarak Abdulhamit de bizimdir , Ulu Önder Mustafa Kemal de bizimdir

Ciamaatin içerisinde bol miktarda fake Kemalist vardır ve çoğunluğu kriptodur

Ciamaat kendine sutre sağlamak ve devlet aygıtını ele geçirebilmek maksadıyla Kemalizm'in kodifikasyonunu ters manyel olarak gerçekleştirme taktiğini uygulamıştır

Sırrı inna arena risalesi en mahrem risalesidir ve bunun tam tersini uygular

Kısa özet yapmam gerekirse, üstte devrim falan şeklinde yazan kişi ciamaat müntesibi değildir, siyasal islamın etkisinde olan yurdum insanıdır , ötekileştirmeye gerek olmadığını ve vatan savaşında iç cepheyi konsolide edenilmek adına bir iri ve diri olmamızın daha rasyonel olacağı kanaatindeyim

Toplam 37 mesaj

ANKET
Sadece kadın öğrencilerin kabul edileceği kadın üniversiteleri kurulması fikrini;