Editörler : E.Kayı Han
05 Haziran 2019 00:44

En az maaş alan kurum
İş yoğunluğuna ve sorumluluğuna oranla en az maaşı alan kurum bizim bakanlık. Asla küçümsediğimden değil ama Kpssiz Bekçiler bile +4000 alıyor bizden çok fazla
05 Haziran 2019 09:10

biz bunu böyle söyleyince bazı arkadaşlara hava civa geliyor keşke tek sorun maaş olsa o da değil huzur yok ,stres tavan,baskı tavan hasta olmak için her türlü şart hazır

metalcik
Kapalı
05 Haziran 2019 10:54

iyiki subay yada astsubay olmamışsınız. yoksa terör bölgesinde görev yaparken kafayı yermişsiniz.

metalcik
Kapalı
05 Haziran 2019 11:33

bu arkadaş beni engellemiş. kusuruma bakmasın ama bizzat tanıdığım kişiler yıllardır adalet bakanlığında katip olarak çalışanlar mesleklerinden memnunken burada tanımadığım bir iki kişinin sözüyle hareket edecek değilim.

istifaedenmübasir, 5 yıl önce

biz bunu böyle söyleyince bazı arkadaşlara hava civa geliyor keşke tek sorun maaş olsa o da değil huzur yok ,stres tavan,baskı tavan hasta olmak için her türlü şart hazır

05 Haziran 2019 12:03

tabi buradaki yazanların hepsi yalancı medyada çıkanlar yalancı sendikalar yalancı bir tek senin akrabaların doğru pardon da şaka mısın sen kardeşim inanmıyorsan git sor bu kadar basit ama sen alacağın cavaba da inanmazsın adamları bizim adamımız falan sanırsın :D

metalcik, 5 yıl önce

bu arkadaş beni engellemiş. kusuruma bakmasın ama bizzat tanıdığım kişiler yıllardır adalet bakanlığında katip olarak çalışanlar mesleklerinden memnunken burada tanımadığım bir iki kişinin sözüyle hareket edecek değilim.

blackkuzm
Memur
05 Haziran 2019 12:24

Haklısın sözleşmeli olanlara hiç girmeyelim isterseniz daha 3500 ü göremedik hakkımı helal etmiyorum buna sessiz kalan yetkililerimize

metalcik
Kapalı
05 Haziran 2019 13:20

ben akrabalarımlarımdan bahsettim mi. ha tanışmak istiyorsan tanıştırırım

tabi buradaki yazanların hepsi yalancı medyada çıkanlar yalancı sendikalar yalancı bir tek senin akrabaların doğru pardon da şaka mısın sen kardeşim inanmıyorsan git sor bu kadar basit ama sen alacağın cavaba da inanmazsın adamları bizim adamımız falan sanırsın :D

metalcik
Kapalı
05 Haziran 2019 13:55

senden daha stresli kamu sektöründe en az 30 sene çalışmış akrabalarıma şu yazılarını göstersem gülmekten gözlerinden yaş gelir

05 Haziran 2019 14:36

Hangi kurum mesela Özellikle adliyeden daha stresli bir kurum var mı ?
metalcik, 5 yıl önce
senden daha stresli kamu sektöründe en az 30 sene çalışmış akrabalarıma şu yazılarını göstersem gülmekten gözlerinden yaş gelir

metalcik
Kapalı
05 Haziran 2019 14:43

türk silahlı kuvvetleri güneydoğu görevleri
İcraMemuruuu, 5 yıl önce
Hangi kurum mesela Özellikle adliyeden daha stresli bir kurum var mı ?
05 Haziran 2019 15:04

Maaşınıda söyle kral terör tazminatlarıyla birlikte?
metalcik, 5 yıl önce
türk silahlı kuvvetleri güneydoğu görevleri

metalcik
Kapalı
05 Haziran 2019 15:07

bu arada soracağımı bizzat yüz yüze Türk milli klavye takımında derece yapmış adliye çalışanlarına sordum. internette yazıp çizilenlere de anca gülerim. katip maaşı düşükmüş ee ne yapalım. merkezi atamada mühendislik kazanıp geçiş yaparım

metalcik
Kapalı
05 Haziran 2019 15:10

onu da sen araştır. para göz olan sensin
İcraMemuruuu, 5 yıl önce
Maaşınıda söyle kral terör tazminatlarıyla birlikte?
05 Haziran 2019 15:15

Paragöz olan sensin yiğido. Konumuzun başlığını anlayamamışsın. Ayrıca benim amcaoğlum Licede Uzmançavuş 6200 Tl maaş alıyor Terör tazminatları hariç. sadece saf maaşı nerdeyse bizim maaşımızın iki katı. Bizim yaptığımız işe, sorumluluğa ve strese oranla çok çok az. Versinler 5000 Tl güle güle gidim gelim.
metalcik, 5 yıl önce
onu da sen araştır. para göz olan sensin

metalcik
Kapalı
05 Haziran 2019 15:24

amcaoğlun güneydoğuda 95 yılında bulunmuş mu peki.
İcraMemuruuu, 5 yıl önce
Paragöz olan sensin yiğido. Konumuzun başlığını anlayamamışsın. Ayrıca benim amcaoğlum Licede Uzmançavuş 6200 Tl maaş alıyor Terör tazminatları hariç. sadece saf maaşı nerdeyse bizim maaşımızın iki katı. Bizim yaptığımız işe, sorumluluğa ve strese oranla çok çok az. Versinler 5000 Tl güle güle gidim gelim.

venceramos0101
Aday Memur
05 Haziran 2019 15:32

Boş yapma metalcik. 10 kişiden 9 kişi adalet bakanlığının personelinin aldığı maaşa az derler. Senin gibi yalamacılar hariç. Askerle bizi bir tutma o heriflerin maaşı 8 bin tl yine az. Ama bizim de 3500 olmamalı. Burada müdür falan yok yalamaya da kalkma sakin ol.

Boş yapıyorsun
metalcik, 5 yıl önce
amcaoğlun güneydoğuda 95 yılında bulunmuş mu peki.

metalcik
Kapalı

kendi kurumundaki maaştan şikayet edip para göz olduğunu gösteren sensin. sonra adam gelmiş sülalesi mevcut memur ve emekli memur kaynayan birine para göz diyor. Ne haliniz varsa görün
İcraMemuruuu, 5 yıl önce
06 Haziran 2019 11:24

Kardeş ağır vaka psikolojik sorunların olduğunu düşünüyorum. Destek almanı öncelikle tavsiye ederim. Yoksulluk sınırının 6900 TL olduğu şu dönemde asgari 3200 lira maaş alan en düşük memur sınıfı katiplere maaşını beğenmediği için söylenmek hatta en az 6000 TL maaşla görev yapan asker sınıfıyla kıyaslamak gerçekten vicdansızlıktan ve mühendis olan birine göre son derece cahilce bir davranıştır.

metalcik, 5 yıl önce
kendi kurumundaki maaştan şikayet edip para göz olduğunu gösteren sensin. sonra adam gelmiş sülalesi mevcut memur ve emekli memur kaynayan birine para göz diyor. Ne haliniz varsa görün

OZKANİSİMSİZ
Kapalı
06 Haziran 2019 21:21

o sadece senin tanıdığın kişiler memnun onun dışındakiler memnun mu hayır? daha iyi bir iş bulacağımı bilsem hemen bırakacam o derece bıktım

metalcik, 5 yıl önce

Mvltspnr
Aday Memur
07 Haziran 2019 09:29

Bir sistemin içerisinde bütünüyle hareket ediyoruz, kimimiz orduda kimimiz yargı sisteminde boy gösteriyor ama bu kazandığımızdan fazlasını hak ettiğimizi gösteriyor burası gerçekten çok açık. Yıpranışlar ve işlerin riskine göre alınan maaşlarda bir denge oluşturulmalı. Hatta nasıl TSK'da güneydoğu, ülke dışı vs. gibi görevlerde ek ücret veriliyorsa yargı personellerine de bölgesine göre bir ücret ödenmeli. İstanbulda çalışan bir katiple Bodrum'da çalışan katibin aynı maaşı alması çok saçma.

Toplam 31 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi