Editörler : asaygincihan27
06 Haziran 2019 00:06   

Kapalı
Halk eğitimde dil kursu açmak istiyorum. Süreç hakkında bilgisi olan varsa yardım edin lütfen

Mrb siz işin ehlisiniz ondan size sormak istedim. Sizin asli goreviniz egitim ogretim oldugu icin sizin icin sakincasi yok.Ben Emniyet mensubuyum. Dil kursu acmak icin 657 de herhangi bir kisitlama veya şart(kurum muvaffakati) var mi? Halk egitimdeki personel biz sadece kursu acariz bilgimiz yok diyorlar. Emniyet ayni sekilde ??

06 Haziran 2019 09:14

Hemoolsunhembuolsun
Aday Memur

Kurumunuzdan onay aldığınızda haftalık 10 saate kadar açabilirsiniz diye biliyorum.

15 Haziran 2019 12:03

mitril
Genel Müdür

Halk eğitimdeki personelin bilgimiz yok deme lüksü yok. O iş için maaş alıyorlar.

Resmi görevi olanlar Halk Eğitimlerde haftada en fazla 10 saat kurs açabilir. Tabi kurs açmak için gerekli belgelere sahipse.

Örneğin İngilizce kursu açmak için üniversitenin İngilizce bölümü dışındaki bir bölümden mezunsanız YDS sınavından en az 60 puan aldığınızı belgelendirmeniz gerekir. Bölüm mezununun ise önceliği vardır.

21 Haziran 2019 10:46

tekavut37
Aday Memur
Halk eğitimde kurs açabilmeniz için o bölümden mezun olmanız gerekiyor yoksa onun dışında açamazsınız malesef.öncelikle ilgilizce öğretmeni sonra formasyon alanlar açabiliyor. Kpds den 80 üzeri alanlar açabilir
Toplam 3 mesaj

ANKET
Sizce, memur zammının, Hakem Kuruluna kalması iyi mi oldu?