Editörler :
06 Haziran 2019 05:27   

Katiplik alımı Aklımdaki sorular
Katiplik alımıyla ilgili bazı sorularım var arkadaşlar "sadece yardımcı olursanız" sevinirim. 1- Alınacak olan 3500 katipin tamamı sözleşmeli mi olacak ? 2- 4 yıllık mezun yeni başlayan bir zabıt katip ne kadar maaş alır ? 3- Göreve yeni başlayan sözleşmeli katip, ünvan değişikliği sınavı açılırsa hemen başvurabiliyor mu yoksa belirli bir görev süresi mi var mı bunun başvurması için ? 4-Sözleşmeli Zabıt katip biri başka bir bakanlığa düz büro memuru olarak geçebilir mi ?
06 Haziran 2019 09:11

Katip0234
Aday Memur
1-devlet yıllardır kadrolu katip almıyor:) 2- ortalama 3400 lira alırsın :( 3- zabıt katibinin girebileceği herhangi bir unvan değişikliği sınavı yok, yükselme vardı müdürlüğe onuda aldılar hukuk mezunlarına verdiler :/ 4-yer değişikliği yapman imkansız gibi bir şey :)
06 Haziran 2019 13:00

Memur1401
Aday Memur
Bilgiler için teşekkür ederim :) 5- Gireceğimiz klavye sınavında isteyen istediği klavye türünü kullanabiliyor mu? Örneğin ben sadece Q klavye biliyorum ben Q ' dan mı sınav olacağım ?
06 Haziran 2019 13:31

ByKatipp
Aday Memur
Bilgiler için teşekkür ederim :) 5- Gireceğimiz klavye sınavında isteyen istediği klavye türünü kullanabiliyor mu? Örneğin ben sadece Q klavye biliyorum ben Q ' dan mı sınav olacağım ?
Memur1401, 4 ay önce - Alıntıya git

İstediğiniz klavyeden girebilirsiniz.

06 Haziran 2019 15:52

44Malatyam
Kapalı

3 dakikada 130 kelime civarı yazıyorum şansım var mı 82 puanla

06 Haziran 2019 16:29

random1
Şef

Zabıt katibinin görevde yükselme sınav hakkı devam ediyor. Sözleşmeli personel GYS'e giremez.

Absürt bir durum yaşanmazsa eğer mülakata kalırsınız. (%99)

06 Haziran 2019 16:53

ByKatipp
Aday Memur

3 dakikada 130 kelime civarı yazıyorum şansım var mı 82 puanla

44Malatyam, 4 ay önce - Alıntıya git

Mülakata girersiniz. Şansınız yüksek.

07 Haziran 2019 16:00

Memur1401
Aday Memur
Diğer bir sorum: Klavye sınavına imlalı mı gireceğiz imlasız mı ? Metin PC den mi verilecek A4 ten mi ? İnternette bi kaç alıştırma sitesi var hangisini tavsiye edersiniz?
07 Haziran 2019 18:36

ByKatipp
Aday Memur
Diğer bir sorum: Klavye sınavına imlalı mı gireceğiz imlasız mı ? Metin PC den mi verilecek A4 ten mi ? İnternette bi kaç alıştırma sitesi var hangisini tavsiye edersiniz?
Memur1401, 4 ay önce - Alıntıya git

imla durumu ya da monitör, kağıt durumu başvuracağın adliyeye göre değişir.

Toplam 8 mesaj

ANKET
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu başarılı buluyor musunuz?