Editörler :
06 Haziran 2019 19:35   

Yeni askerlik sistemi ile ilgili kafama takılan bir kaç soru var

öncelikle herkese merhaba, başka açacağım müsait bir yer olmadığı için konuyu buraya açtım.

önlisans mezunu ve 22 yaşındayım.

yeni askerlik sistemi ile ilgili kafama takılan bir kaç soru var;

1- askerlik her öğrenim durumunu taşıyanlar için 6 ay mı olacak ? okuduğum kaynaklarda lise ve dengi okul mezunları için 6 ay zorunlu 6 ay isteğe bağlı olarak diye anladım. ancak önlisans mezunlarına 1 ay temel 10 ay kıta eğitimi yazıyor. yani ben buradan lise mezunları 6 ay yapabilecek ve önlisans mezunları yapamayacak olarak anladım.

ancak çok saçma geldiği için bana konuyu araştırmak istedim, inşallah yanlış anlamışımdır. bu konu hakkında detaylı bilgi birikime sahip birileri yardımcı olursa teşekkür ederim.

06 Haziran 2019 21:05

vaveyla35
Aday Memur
o dediğiniz yedek atsubaylık için geçerli. er olarak giderseniz 6 ay
06 Haziran 2019 22:25

Nush
Aday Memur
o dediğiniz yedek atsubaylık için geçerli. er olarak giderseniz 6 ay
vaveyla35, 3 ay önce - Alıntıya git

Teşekkür ediyorum hocam çok saolun cevap yazdığınız için.

06 Haziran 2019 22:46

TheGodfather05
Memur

Teşekkür ediyorum hocam çok saolun cevap yazdığınız için.

Nush, 3 ay önce - Alıntıya git

İstersen yedek astsubay istersen 6 ay er olarak yapacaksın. Tabi Tsk nın ihtiyacına göre olacak bu olay. Ama askerlik şubesinde sana soracaklar yedek astsubay olmak istiyor musun istemiyor musun diye.

09 Haziran 2019 20:45

Nush
Aday Memur

İstersen yedek astsubay istersen 6 ay er olarak yapacaksın. Tabi Tsk nın ihtiyacına göre olacak bu olay. Ama askerlik şubesinde sana soracaklar yedek astsubay olmak istiyor musun istemiyor musun diye.

TheGodfather05, 3 ay önce - Alıntıya git

Teşekkür ederim

17 Haziran 2019 13:44

hkn31

Peki yedek subaylığa başvurup çıkmazsa direkt 6 ay er olarak mı yapıyoruz?

17 Haziran 2019 23:06

TheGodfather05
Memur

Peki yedek subaylığa başvurup çıkmazsa direkt 6 ay er olarak mı yapıyoruz?

hkn31, 3 ay önce - Alıntıya git

Şimdiki sisteme göre böyle.

Toplam 6 mesaj

ANKET
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'u, önceki Ak Partili bakanlara göre, başarılı buluyor musunuz?