Editörler : E.Kayı Han
07 Haziran 2019 17:43

Genç Katip Adayı

Merhaba abilerim ablalarım 19 yaşındayım 7 gün sonra universite sınavına giricem ve adalet okumayı dusunuyorum ondan sonrada kpssye hazırlanıp katip olmayı dusunuyorum

Klavye hızım 1 dakkada 95 98 kelime yazıyorum yanlış en fazla max 5 tane oluyor mülakata girsem kaçıncı seferde kazanabilirim ve Maaş durumu ne bu meslegin ve + sı ve - si ne bu meslegin tecrübeli abilerim yardım edebilirse sevinirim

ByKatipp
Aday Memur
07 Haziran 2019 18:42

Lise mezunu olarak da katip olabilirsin. Adalet bölümü okuman eğitim düzeyi olarak fayda sağlar.

Katiplikte en az 90 kelime yazman gerekiyor. Başvurduğun adliyede en hızlı yazandan başlayarak an az yazan kişiler arasında liste hazırlanır.90 kelime yeterli olmayabilir.Ortalama 110-120 civarı yazman gerekiyor.

Maaş durumu lise bekar 3300 TL.

ayyildizz2
Aday Memur
07 Haziran 2019 20:24

Bende 21 yaşında katip oldum sana tavsiye dostum başka mesleklere yönel yapılacak bir meslek değil. M

OZKANİSİMSİZ
Kapalı
07 Haziran 2019 21:35

aynen katiplik yapılacak bir meslek değil, işsiz kalmayacağımı bilsem bırakacam ben hemen

44Malatyam
Kapalı
08 Haziran 2019 17:33

Akşama kadar klavye başında mısın:) dakikada 90 ı millet 3 dakikada yazıyor

09 Haziran 2019 12:18

katiplik asla tavsiye etmem bir kere memurluk değil o iş ikincisi adalet okuma sakın ataması falan yok açıkta kalırsın sakın öyle bir hata yapma

Çaylakkatip
Aday Memur
09 Haziran 2019 14:17

eskiden cok vakit geçiriyordumda artık fazla geçirmiyorum :D

44Malatyam, 5 yıl önce

Akşama kadar klavye başında mısın:) dakikada 90 ı millet 3 dakikada yazıyor

Çaylakkatip
Aday Memur
09 Haziran 2019 14:20

abi zaten adaletle işim yok ben adalet bitirip katiplige geçicem bu kadar

istifaedenmübasir, 5 yıl önce

katiplik asla tavsiye etmem bir kere memurluk değil o iş ikincisi adalet okuma sakın ataması falan yok açıkta kalırsın sakın öyle bir hata yapma

Çaylakkatip
Aday Memur
09 Haziran 2019 14:21

yav abi niye böyle dionuz anlamadımki sabah 8 aksam 5 diger meslekler cokmu iyi sanki her tarafda katiplik gibi şey var kolay meslek yokki

OZKANİSİMSİZ, 5 yıl önce

aynen katiplik yapılacak bir meslek değil, işsiz kalmayacağımı bilsem bırakacam ben hemen

Çaylakkatip
Aday Memur
09 Haziran 2019 14:22

neden peki pişmansın onu anlamadım ben

ayyildizz2, 5 yıl önce
Bende 21 yaşında katip oldum sana tavsiye dostum başka mesleklere yönel yapılacak bir meslek değil. M

Çaylakkatip
Aday Memur
09 Haziran 2019 14:23

sagolasın abi herkes kötü mötü diyor sen tek bişi dememissin

ByKatipp, 5 yıl önce

Lise mezunu olarak da katip olabilirsin. Adalet bölümü okuman eğitim düzeyi olarak fayda sağlar.

Katiplikte en az 90 kelime yazman gerekiyor. Başvurduğun adliyede en hızlı yazandan başlayarak an az yazan kişiler arasında liste hazırlanır.90 kelime yeterli olmayabilir.Ortalama 110-120 civarı yazman gerekiyor.

09 Haziran 2019 14:57

yav geçme diyoz sana işte neyse yaşa ve gör o zaman rezilliği

Çaylakkatip, 5 yıl önce

abi zaten adaletle işim yok ben adalet bitirip katiplige geçicem bu kadar

09 Haziran 2019 14:58

yeni giren katip 3100 civarı alır yol yemek çıkınca 2500 civarı eline kalır gerçekleri söyleyin

ByKatipp, 5 yıl önce

Çaylakkatip
Aday Memur
09 Haziran 2019 15:10

2.500 kötü bi para degil bu devirde millet aç geziyor

istifaedenmübasir, 5 yıl önce

yeni giren katip 3100 civarı alır yol yemek çıkınca 2500 civarı eline kalır gerçekleri söyleyin

09 Haziran 2019 21:20

gezmesin kardeşim bize ne ya gelip buraya dert yanmayın burada bura ağlama duvarı değil bu şikayetleri yetkilere yapın

Çaylakkatip, 5 yıl önce

2.500 kötü bi para degil bu devirde millet aç geziyor

özkan2009
Şef
10 Haziran 2019 09:34

Ben de yaklaşık 4 aydır katibim. Lise mezunuyum. Evliyim.

Dışarıda bu kadar işsizlik varken işime dört elle sarılmak mecburiyetindeyim.

Hele hele özel sektörde yaşadığım rezillikler aklıma geldiğinde işime daha çok sahip çıkmamın gerektiğini anlıyorum. Tamam meslek kötü olabilir, yapılası bir yanı da olmayabilir ama günümüz şartlarında da elinizde başka alternatif yoksa en iyi iş yaptığınız iş oluyor.

Toplam 15 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi