Editörler :
08 Haziran 2019 19:09   

Forumda yeniyim katiplik hakkında bi kaç sorum olucak tecrübeli arkadaşlar

Selamün Aleyküm hepinizin geçmiş bayramı mübarek olsun arkadaşlar. Katiplik hakkında bir kaç sorum olucaktı.

1-) İcra katipliği sınavı imlalı mı imlasız mı oluyor ? (imlasız diye araştırdım fakat imlalı diyenlerde çıkabildiği için sormak istedim)

2-)Katiplik uygulama sınavına hangi siteden çalışıyorsunuz? (m5 bilişimden çalışıyorum şuan başka bir önerisi ? )

3-)Klavyem Tech km-202 değiştirmeme gerek varmı sizce?

Şuan m5 bilişimde imlalı şekilde 110 140 arası yazıyorum.. Başka bir önerisi olan varsa söylerseniz sevinirim. Hepinize hayırlı akşamlar

08 Haziran 2019 20:40

cetinmucahit
Kapalı

İcra katipliği sınavı imlalı oluyor fakat imlalıdan kasıt danıştay metinleri gibi değil. Zabıt katipliği metinlerinin imlalı hali.

Katiplik uygulaması sınavı için şuan gördüğüm kadarıyla en yakın site klavyeanaliz. Klavyeanaliz sitesinden ses açık şekilde çalışırsanız uygulamaya biraz hazırlanmış olursunuz. Hem gireceğiniz adliyede rakiplerinizin de ne durumda olduklarını görebilirsiniz böylece. İşe yarayacaktır. Ben günde yarım saat 10fastfingers sitesinden yarım saat m5bilişimden sık çıkan kelimeler ve 1 saat civarı klavyeanalizden çalışmayı planlıyorum ilan döneminde.

km202 model klavye hakkında bilgi sahibi değilim ancak adliyelerde kullanılan klavyeler km720 ve kr 83. bu klavyeler hakkında deneyim sahibiyseniz km202nin işe yarayıp yaramayacağını siz belirleyin bence.

08 Haziran 2019 21:11

KatipAdayı15
Aday Memur

Çok teşekkür ederim klavye analiz ve dediğin siteleri de duydum yavaş yavaş onlara da bakmak en doğrusu bence teşekkür ederim benim klavyem de km 720 ve Kr 83 ün hemen hemen aynısı ama onları da alıp denemem de fayda var tabiki :)

09 Haziran 2019 14:25

Çaylakkatip
Aday Memur

abi ben 10testfingersden calsııyom

Toplam 3 mesaj

ANKET
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'u, önceki Ak Partili bakanlara göre, başarılı buluyor musunuz?