Editörler : hopaliSafak Vaktii
10 Haziran 2019 09:24   

Kapalı
Mülakatta Nasıl Giyinmeli?

Arkadaşlar mülakatta illa takım elbise mi giymeli sizce?

10 Haziran 2019 09:51

ft.eem
Aday Memur
Devlet kurumlarına girdiğin her mülakatta takım elbise giymek önerilir , yazılı bir zorunluluk değil ama yazılı olmayan zorunlu kural gibi düşün. Sadece takım elbise değil,saç-sakal tıraşını da mutlaka ol.
10 Haziran 2019 10:49

İcraMemuruuu
Memur
Giyimin komisyon üyelerini ne kadar ciddiye aldığın gösterir. Gri veya siyah sade takım giy kravatın mutlaka olsun. Jilet kaydı traşını ol git
10 Haziran 2019 11:38

Betelgeus
Şube Müdürü

Kıyafetiniz puanı etkilemeyecek. Fakat bir öğretmen nasıl giyinmesi gerekiyorsa o şekilde giyinmek makbul olandır. Saygı esasına bakarsak. Yoksa ben kot tişört ve sakalla mülakata giren de gördüm. Bir önemi yok.

10 Haziran 2019 12:55

üskühat
Aday Memur

Hocam yuvarlama yapıldığı için kıyafetin pek bir önemi yok. Ben daha önce mülakata kot-tişört kombinasyonuyla girip atanan onlarca kişi tanıyorum. Ayrıca ben de spor ayakkabı kot pantolonla mülakata girmiştim ve puanımda yuvarlama yapılmıştı. Diğer devlet kurumlarının mülakatında kıyafet önemli bir unsur ancak öğretmenlik mülakatı tamamen formalite prosedürü* yerine getirmekten başka bir şey değil.

* Mülakatta puan düşürülmesinin ve/veya yükseltilmesinin adayların kılık kıyafetiyle hiçbir alakası yoktur. Söz konusu olan puan değişikliğine sebep; adayın terör örgütleriyle iltisakı bulunması, devlet memuru olmasına engel sabıkası bulunması gibi durumlar ve her ne kadar istisnaî olsa da referans (torpil) olayları.

10 Haziran 2019 13:46

İcraMemuruuu
Memur
Şu kot kazak muhabbetini açanlar art niyetli başka birşey değil. Kot şortla gidipte kazanan varsa torpille kazanmıştır. Aksi takdirde kot şortla gitmek %90 elenme sebebindir
10 Haziran 2019 13:48

BrhnDgn
Kapalı
Takım elbise sinek kaydı traş falan bunlar hikaye. İstediğin gibi git hiçbirşey olmaz. Ben eşofman ve sakallı gittim puanım yuvarlandı. Ayrıca insanların kılık kıyafetiyle kılıyla tüyüyle uğraşmamayı öğrensinler artık.
10 Haziran 2019 15:09

dundarbeyguneribey
Şef

Takim elbise giy.

10 Haziran 2019 15:24

akademisyen 64
Genel Müdür

Mayıs ortasından beri yaz kıyafeti uygulaması var memurlar için. Yaz sıcağında takım elbise giymeyebilirsiniz. Ama temiz ütülü bir pantolon gömlek istediğiniz takdirde kravat yeterli.

12 Haziran 2019 23:21

BrhnDgn
Kapalı
Şu kot kazak muhabbetini açanlar art niyetli başka birşey değil. Kot şortla gidipte kazanan varsa torpille kazanmıştır. Aksi takdirde kot şortla gitmek %90 elenme sebebindir
İcraMemuruuu, 2 ay önce - Alıntıya git
Nerenden uydurdun acaba ağzı olan konuşuyor. Sizin gibiler yüzünden kılık kıyafet serbestliği gelmiyor zaten. Alışmışsınız asker gibi olmaya. Ki asker de öyle olmak zorunda değil o da ayrı mesele
13 Haziran 2019 04:29

Akrep233
Şube Müdürü
İcraMemuruuu, 2 ay önce - Alıntıya git
geçen atama kot gömlek gittim.ayni puanı verdiler
13 Haziran 2019 07:10

fatih ç.
Şef

2 mülakata sivil ve sakallı gittim, puanım yuvarlandı. Kimse neden diye sormadı. Göreve başladım, okula da aynı gidiyorum. Herkes istediği gibi gitsin.

13 Haziran 2019 10:19

Geo classic
Aday Memur
Nerenden uydurdun acaba ağzı olan konuşuyor. Sizin gibiler yüzünden kılık kıyafet serbestliği gelmiyor zaten. Alışmışsınız asker gibi olmaya. Ki asker de öyle olmak zorunda değil o da ayrı mesele
BrhnDgn, 2 ay önce - Alıntıya git

Aynen öyle ağzı olan konuşuyor. Sizin gibiler yüzünden memleket gevşeklik ve disiplinsizlik

abidesi hâline geldi. Bir yere kadar serbestlik iyidir. Eğer bir insan boşsa takım da giyse fark etmeveya bir insan çok üretkense şortla da kalitesi değişmez. Ama disiplin ve adap da çöpe

atılmaması gereken şeyler; hele ki disipline edilmemeye alışınca çabucak gevşeyen bizim

milletimiz gibi toplumlarda. Devlet memurluğu, ciddi şirketlerde çalışanlar, halkla ilişkiler vb

mesleklerde takım elbise giyilmese bile spor giyilmemesi gerekir. Erkekler için gömlek pantolon

kombinasyonu olmalı. Bunların zaten mantığının söylenmesine bile gerek yok. Askerler serbest

kıyafet mi giyecek ya da nedir ? hayatımda duyduğum en saçma şey.

13 Haziran 2019 16:26

BrhnDgn
Kapalı

Aynen öyle ağzı olan konuşuyor. Sizin gibiler yüzünden memleket gevşeklik ve disiplinsizlik

abidesi hâline geldi. Bir yere kadar serbestlik iyidir. Eğer bir insan boşsa takım da giyse fark etmeveya bir insan çok üretkense şortla da kalitesi değişmez. Ama disiplin ve adap da çöpe

atılmaması gereken şeyler; hele ki disipline edilmemeye alışınca çabucak gevşeyen bizim

milletimiz gibi toplumlarda. Devlet memurluğu, ciddi şirketlerde çalışanlar, halkla ilişkiler vb

mesleklerde takım elbise giyilmese bile spor giyilmemesi gerekir. Erkekler için gömlek pantolon

kombinasyonu olmalı. Bunların zaten mantığının söylenmesine bile gerek yok. Askerler serbest

kıyafet mi giyecek ya da nedir ? hayatımda duyduğum en saçma şey.

Geo classic, 2 ay önce - Alıntıya git
Git kumda oyna
13 Haziran 2019 19:10

muratozl
Aday Memur

Benim sacların üst kısmi

13 Haziran 2019 19:20

muratozl
Aday Memur

Benim sacların üst kısmi

muratozl, 2 ay önce - Alıntıya git

Kusura bakmayın mesajımı tamamlayamadan gönderdim yanlışlıkla. Benim saçların üst kısmı uzun sadece onu da bağlıyorum. Onun dışında takım elbise giyeceğim ve sakal tıraşı da oldum. Cumartesi günü benim mülakat. Saçın üst kısmını bağladığım için sorun olmayacağını düşünüyorum. Sizce sorun olur mu?

13 Haziran 2019 19:39

Muallm66
Şef

Kusura bakmayın mesajımı tamamlayamadan gönderdim yanlışlıkla. Benim saçların üst kısmı uzun sadece onu da bağlıyorum. Onun dışında takım elbise giyeceğim ve sakal tıraşı da oldum. Cumartesi günü benim mülakat. Saçın üst kısmını bağladığım için sorun olmayacağını düşünüyorum. Sizce sorun olur mu?

Hocam baglamasaniz da açıp spreyle sabitleseniz daha iyi olur gibi

13 Haziran 2019 19:41

İcraMemuruuu
Memur
kardeş şort atletle gidin nede olsa yuvarlıyorlarmış puanları
13 Haziran 2019 21:12

muratozl
Aday Memur

Hocam baglamasaniz da açıp spreyle sabitleseniz daha iyi olur gibi

Muallm66, 2 ay önce - Alıntıya git

Uzun hocam bağlamadan olmuyor:) ama yanlar ve arka bir numara. Sadece üstün uzun olmasının sorun olmayacağını düşünüyorum.

14 Haziran 2019 00:55

BrhnDgn
Kapalı

Sakal bırak daha iyi. Saçın o halde olup da sakalı kesmek ne alaka
14 Haziran 2019 01:19

Muallm66
Şef

Uzun hocam bağlamadan olmuyor:) ama yanlar ve arka bir numara. Sadece üstün uzun olmasının sorun olmayacağını düşünüyorum.

:)) hocam saç şekliniz komisyondakilere biraz çılgınca gelebilir en iyisi kontenjandaysaniz riske atmayın. İlk 2 mülakatta kılık kıyafet önemliydi ve bence bu sebeple puanı düşenler de olmuş olabilir. Artık mülakat formalite ve puanlar kpss puanının yuvarlanması şeklinde olsa da düzenli ve temiz bir görüntü en iyisi diye düşünüyorum.(sade bir gömlek ve pantolon herkeste vardır )

Toplam 24 mesaj

ANKET
Sizce, memur zammının, Hakem Kuruluna kalması iyi mi oldu?