Editörler :
10 Haziran 2019 15:36   

Komisyon içi tayin

Mülhakat adliyesinde 4b li zabıt katibi olarak çalışıyorum. Yazıcı bilgisayar vb bozuluyor anlamadığın için ve yaptırmak için kırk takla atıyorsun teknisyen yok her şeyi kendi çabalarımızla yapıyoruz. Yemek yok merkezden gidip geliyorum aldığımız maaşın yarısı yemek yola gidiyor nerdeyse.. İlçede kalmayı düşünüyorum kiralar çok pahalı. 2 kişi olduğumuz için 2 haftaya bir nöbet tutuyoruz hafta sonları nerdeyse boş geçmiyor mahkemeye sevk falan oluyor Aşağıdaki arkadaşta aynı şekilde konuyu açmış tayin hakkımız yokmuş ama artık kafama tak etti. Komisyon başkanına gidip derdimi anlatıcam. Eğer başkan olur derse adliye (hakimler) sıkıntı çıkarır mı?

10 Haziran 2019 15:55

ÇOTANAK
Başbakan Müsteşarı

Bak genç kardeşim; bu işler böyle fevri davranmakla olmaz. Senin konuşurum dediğin komisyon başkanı senin sözüne bakıp, hay hay efendim hemen sizi istediğiniz yere alalım demezler. Amca, dayı hala faktörü yoksa size verecekleri cevap şu şekilde olacaktır; 1) Personel eksikliğimiz var, sizin yerinize vereceğimiz personel yok, yeni personel alınana kadar bekleyin.2) Talebinizi kabul etmiyoruz;ama dilekçe hakkınız vardır onu kullanın.

Dilekçenizi yazdınız komisyona yolladınız diyelim, komisyon şak diye ret eder.

10 Haziran 2019 16:16

Arşivci332
Aday Memur

Bak genç kardeşim; bu işler böyle fevri davranmakla olmaz. Senin konuşurum dediğin komisyon başkanı senin sözüne bakıp, hay hay efendim hemen sizi istediğiniz yere alalım demezler. Amca, dayı hala faktörü yoksa size verecekleri cevap şu şekilde olacaktır; 1) Personel eksikliğimiz var, sizin yerinize vereceğimiz personel yok, yeni personel alınana kadar bekleyin.2) Talebinizi kabul etmiyoruz;ama dilekçe hakkınız vardır onu kullanın.

Dilekçenizi yazdınız komisyona yolladınız diyelim, komisyon şak diye ret eder.

ÇOTANAK, 3 ay önce - Alıntıya git

Anladım çok teşekkür ederim cevabınız için. Kabul olması için başkanla arası iyi olan birisi olması lazım diyorsunuz ama yine de gidip şansımı denemek istiyorum.

10 Haziran 2019 16:38

istifaedenmübasir
Kapalı

yol cepten yemek cepten eeee geriye ne kaldı adliyeden uzak durun diyorum başka da bişi demiyoru m

10 Haziran 2019 18:21

ÇOTANAK
Başbakan Müsteşarı

yol cepten yemek cepten eeee geriye ne kaldı adliyeden uzak durun diyorum başka da bişi demiyoru m

istifaedenmübasir, 3 ay önce - Alıntıya git

Rumuzunuz, konuyu tüm açıklığı ile ortaya koyuyor.

Toplam 4 mesaj

ANKET
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'u, önceki Ak Partili bakanlara göre, başarılı buluyor musunuz?