Editörler :
10 Haziran 2019 16:39   

Mazeret Tayini ( boşanma)

Iyi günler arkadaslar taserondan kadroya geçenlerdenim boşanma davası açtım davalı beni öldürmekle tehdit ediyor başka bir ile can güvenliğim olmadığı için tayin istemek istiyorum yarın il sağlık müdürlüğüne dilekçe yazacam ama olumsuz cevap verirler büyük bir ihtimal bu konuda ne yapabilirim yardımcı olur musunuz

10 Haziran 2019 17:49

Ebru00023
Aday Memur
Yok mu bi fikri olan
10 Haziran 2019 18:56

ÇOTANAK
Başbakan Müsteşarı

Bu konuda savcılığa suç duyurusunda bulundunuz mu ?

10 Haziran 2019 19:37

Ebru00023
Aday Memur
hayır yapmadim henüz
10 Haziran 2019 21:04

redboy345
Şef
Dediginiz gibi atama nakil yonetmeligi olmadigi icin red gelecektir.yapmaniz gereken savciliga gidip suc duyurusnda bulunacaksiz uygun gorulmesi halinde koruma karari cikacaktir.
10 Haziran 2019 21:56

Ebru00023
Aday Memur
Dediginiz gibi atama nakil yonetmeligi olmadigi icin red gelecektir.yapmaniz gereken savciliga gidip suc duyurusnda bulunacaksiz uygun gorulmesi halinde koruma karari cikacaktir.
redboy345, 2 ay önce - Alıntıya git
Bnm istediğim il değişikliği sonuçta koruma uzaklaştırma geçici bisey ben boşandıktan sonra burda duramam ki bi yolu olmalı ya
16 Haziran 2019 02:22

Mamagdur
Aday Memur
Ben bununla ilgili kanunda bir yönetmelik yada madde var diye biliyorum. yani nasıl ki bakmakla yükümlü olduğunuz 1. derece akrabalarınızdan %80 ve uzermiydi bir engeli varsa yanına tayin isteyebiliyor sunuz, bu madde var. işte bunun gibi tehdit ve can güvenliği gibi bir durum varsa yine tayin talebi isteyebiliyor sunuz diye biliyorum. sanırım bunun için savcılık kararı filan isterler. bununla beraber kanun yada yönetmeliği bulup basvurursaniz yaparsınız diye düşünüyorum. ama olduğundan eminim kendim okumuştum.
25 Haziran 2019 08:28

JiPP
Şef

Merhaba.

Savcılığa başvurmanız durumunda en azından elinizde durumunuzu tevsik eden done olurdu.

O belge ile birlikte tayin talebinizde bulunmanız durumunda ise eliniz daha güçlü olur.

25 Haziran 2019 20:40

ÇOTANAK
Başbakan Müsteşarı
Bnm istediğim il değişikliği sonuçta koruma uzaklaştırma geçici bisey ben boşandıktan sonra burda duramam ki bi yolu olmalı ya
Ebru00023, 2 ay önce - Alıntıya git

Kurumunuzun mevzuatında can güvenliği ile alakalı nakilin düzenlenmiş olacağını tahmin ediyorum. Hangi kurumda, hangi unvanda çalışıyorsunuz ?

30 Haziran 2019 14:06

idari yargı34
Aday Memur
merhabalar..hangi kurumda çalışıyorsunuz..çalıştığınız kurumun atama ve yer degistirme yönetmeliğine öncelikle bakmak gerek..eger oyle bir duzenleme mevcut degilse Anayasa da yer alan hukumlere dayanarak yer degisikligi talep edebilirsiniz.
30 Haziran 2019 14:09

idari yargı34
Aday Memur
merhabalar..hangi kurumda çalışıyorsunuz..çalıştığınız kurumun atama ve yer degistirme yönetmeliğine öncelikle bakmak gerek..eger oyle bir duzenleme mevcut degilse Anayasa da yer alan hukumlere dayanarak yer degisikligi talep edebilirsiniz.
idari yargı34, 2 ay önce - Alıntıya git
il saglik mudurlugune esinizle bosanma asamasinda oldugunuzu bu sebeple aranizda anlaşmazlıklar doğduğunu hatta kisi guvenliginizin tehkiye dusebilecegini bildirerek yer degisikligi icin basvurun..basvurunuz reddedilirse dava acin..
Toplam 10 mesaj

ANKET
İşçilere yönelik toplu iş sözleşmesinde anlaşma sağlandı. Nasıl buldunuz?