Editörler :
10 Haziran 2019 19:33   

Masabaşı askerlik (ciddi)

Merhaba arkadaşlar. Ben Almanya'da yaşıyorum ve Türkiye'ye 6 ay askerlik yapmak için

gelme gibi düşüncelerim var.

Tek sorun şu ki, benim doğuştan günde en az 2 saat ayakta durunca (yerimde de dursam aynı)

ayaklarım kabarıyor ve bu ayaklarımın üzerine basamama sebep oluyor.

Bu iki gün içinde kanıtlanabilecek bir hastalık.

Bu durumda masabaşı veya fazla ayakta durmayacak şekilde bir askerlik yapabilmem mümkün mü?

10 Haziran 2019 22:40

TheGodfather05
Memur

Eğer ciddi bir sorun varsa gerçekten belki askerlik bile yapmazsın. Ha olur da gönderirlerse orada söylersin komutanına kantinci veya revirci tarzı bir yere verebilirler.

11 Haziran 2019 10:43

ozanelektrik
Aday Memur

'' Bakın komutanım iki gün ayakta durdum şişti '' diyerek kendini kanıtlama çabası içine girme dostum. İlgili doktor veya hastaneden sağlık raporu al ve bunu katıldığın birlikteki komutanına ilet. O zaten bunu değerlendirip çözüm üretecektir. Kolay gelsin.

15 Haziran 2019 02:00

muhhendisbey
Aday Memur

Askere gitmeden önce muayene olacaksın zaten. Durumunu belirtirsin gerekli tetkikler yapılır. Askerliğe elverişli değilsen yapmazsın. Şayet muayene sonucu askerliğe elverişli çıkarsa sağlık raporun dosyanda olacağı için gittiğin birlikte komutanlarına durumunu bildirirsin ona göre görevlendirilirsin.

Toplam 3 mesaj

ANKET
Bir acil durum halinde, mahallenizdeki toplanma alanlarının neresi olduğunu biliyor musunuz?