Editörler : E.Kayı Han
10 Haziran 2019 22:30

İnfaz Koruma Memuruyum sorusu olana yardımcı olmaya çalışırım

Arkadaşlar 4 aylık infaz koruma memuruyum sorusu olan ya da aklına takılan bir şey varsa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. Şurası kaçla kapatır burası kaç puana düşer gibi sorular sormayın onu ben de bilemem zira bu sene puan sıralaması 5 katı oldu onun için başvuru yaparken iyi analiz edip ona göre başvuru yapmak gerekir.

cetinmucahit
Memur
10 Haziran 2019 22:50

Katipliği seçmediğin için memnun musun?

antix86
Aday Memur
10 Haziran 2019 22:58

kesinlikle memnunum

Saglikci.16
Aday Memur
10 Haziran 2019 23:27

kaç puanla girdiniz ,mülakatta bütün soruları bilmiş miydiniz, çalışma şartları nasıl ,alışma süreci nasıldı ,işe başlama süreci uzun sürdü mü, mesleği tavsiye eder misin gibi bir çok sorum var kardeşim cevaplarsan çok sevinirim kendi bransimda atanma ihtimalim yok bu tür alımları değerlendirmek istiyorum

antix86
Aday Memur
10 Haziran 2019 23:43

öncelikle meslek güzel tavsiye ederim yapılabilecek meslek. Benim puanım 75. Bikaç ay içinde işe alışıyorsun. Çalışma şartları da gayet iyi. Biz sonuçlar açıklandıktan yaklaşık 2,5 ay sonra işbaşı yaptık.

Saglikci.16
Aday Memur
10 Haziran 2019 23:58

teşekkürler hocam benimde puan 78 alım olursa başvurmayı düşünüyorum ama dediğiniz gibi başvurularda 5kati kadar kişi olacak bu sene, o yüzden sıralamaya girmek bile biraz zor gibi geliyor
antix86, 5 yıl önce

öncelikle meslek güzel tavsiye ederim yapılabilecek meslek. Benim puanım 75. Bikaç ay içinde işe alışıyorsun. Çalışma şartları da gayet iyi. Biz sonuçlar açıklandıktan yaklaşık 2,5 ay sonra işbaşı yaptık.

11 Haziran 2019 00:01

Çalışma şartları gayet iyi gibi değilde detaylı bilgi verir misin? Bu arada görev yeri neresi? İkm'i kadınlara önerir misin? Benimde kendi bölümde atanma ihtimalim sıfır. Lisans bitene kadar ikm'i seçip seçmemekte kararsızım. İçerik hakkında bilgilendirirsen çok sevinirim.

antix86
Aday Memur
11 Haziran 2019 00:33

Çalışma şartları ile ilgili tam olarak ne öğrenmek istiyorsun anlamadım. Yemek var, servis var, giriş çıkış saatin belli, tatilin belli. Yaptığın iş de çalıştığın birime göre değişiyor. Bayan için normal cezaevleri kadın cezaevlerinden daha rahattır vardiyaya verilmezsin çalışacağın yer de bellidir

papaatyaa
Yasaklı
11 Haziran 2019 12:11

Mülakatta yapılması ve yapılmaması gereken şeyler neler nelere dikkat etmeliyiz, iyi bir izlenim bırakmak için

sergeant8
Aday Memur
11 Haziran 2019 12:57

Saygılı ve net ol bilmediğin birşeye yorum yapmak yerine bilmiyorum demen bile senin faydana
papaatyaa, 5 yıl önce

Mülakatta yapılması ve yapılmaması gereken şeyler neler nelere dikkat etmeliyiz, iyi bir izlenim bırakmak için

Fenerbahçe33
Aday Memur
11 Haziran 2019 22:37

Yeni ikm memuruyum ameliyat oldum 1 ay rapor verdi doktor iş göremez raporu . Raporlu sağlık izni kaç gün oluyor acaba raporun resmini çekip gönderdim gelirken de orjinal raporu getir dediler sıkıntı olurmu

Memur.olsak
Kapalı
14 Haziran 2019 11:06

antix86 mülakatta neler sordular mülakatla ilgili tüyo verir misin mülakat sonuçlarının açıklanmasından itibaren işe başlaman ne kadar sürdü belli bir süre eğitim staj falan oluyor mu yoksa direkt göreve mi başlanıyor boydan tereddütlüyüm ve puanım 75 lisans mezunuyum tam 1.60 cm olup bayan ikm olan tanıdığın var mı inşallah 160 gelirim ben de tercih yaptığın için bilirsin düşük kapatan yerleri falan ankarada yaşıyorum bu puanla nereleri yazabilirim bir de aynı anda hem mübaşirliğe hem de ikm ye basvurulabiliniyor mu ? yardımcı olursan sevinirim çok soru sordum bu arada hayırlı olsun 4 ay olmuş

papaatyaa
Yasaklı
14 Haziran 2019 11:16

Memur olsak boyunu ölçtürmeni sonra başvuru yapmanı tavsiye ederim çünkü boy yada kiloda esneme yok 160 sa tam sorun yok ama 1.59 gibi rakam ile başvuranların çoğu eleniyor ve buda konteyjanın boşa gitmesine neden okuyor boyumuzu mülakat öncesi ölçelim

antix86
Aday Memur
14 Haziran 2019 13:30

Öncelikle boy kiloda tölerans yok neyse o dur. Mülakatta da herkese farklı sorular soruluyor, biraz da şans işi ama giyimine dikkat et saygılı ol kısa ve net cevaplar ver bilmiyorsan da bilmiyorum efendim de. Puanın kritik kötü degil ama bu çıkacak ilanda neresi kaça kadar düşer bilemiyorum. Biz sonuçlardan 2,5 ay sonra işbaşı yaptık. Eğitime de sırayla gönderiyorlar ben daha gitmedim. İnşallah hakkınızda hayırlı olur.

Memur.olsak
Kapalı
14 Haziran 2019 13:45

amin inşallah tesekkür ederim.

antix86, 5 yıl önce

Öncelikle boy kiloda tölerans yok neyse o dur. Mülakatta da herkese farklı sorular soruluyor, biraz da şans işi ama giyimine dikkat et saygılı ol kısa ve net cevaplar ver bilmiyorsan da bilmiyorum efendim de. Puanın kritik kötü degil ama bu çıkacak ilanda neresi kaça kadar düşer bilemiyorum. Biz sonuçlardan 2,5 ay sonra işbaşı yaptık. Eğitime de sırayla gönderiyorlar ben daha gitmedim. İnşallah hakkınızda hayırlı olur.

Memur.olsak
Kapalı
15 Haziran 2019 19:56

merakımdan soruyorum ilk girişinde mi kazandın burayı iş bulma atanma sürecin nasıldı

rep87
Memur
15 Haziran 2019 22:39

İlan ne zaman çıkar acaba duyum alan var mı?

antix86
Aday Memur
17 Haziran 2019 20:40

Katiplikte iki kere denedim şansımı olmadı. ikm.de ilk girişte kazandım

sbt28
Aday Memur
18 Haziran 2019 15:36

Mülakata giderken nasıl giyinmeliyiz ? Karşımızdaki görevlilere nasıl hitap etmeliyiz ? hangi konulara çalışmalıyız sorular için

İKMbynn
Şef
18 Haziran 2019 15:40

2019 ilanı ne zaman çıkar ? Boy kilo ölçümü ne zaman olur ? çok teşekkürler

antix86
Aday Memur
18 Haziran 2019 16:05

İlan ne zaman çıkar bilmiyorum ama son 1-1,5 ay içinde çıkar diye tahmin ediyorum. Mülakatta da giyim konusu son derece önemli bence. Erkeklerde takım elbise olmazsa olmaz zaten, bayanlarda daha farklı daha çeşit olması sebebiyle bu durum değişebilir yani takımdan ziyade daha şık kombine yapılabilir. Hitap şekli de "efendim" denilmesi daha ideal diye düşünüyorum.

Toplam 89 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi